Iga Świątek z przytupem rozpoczęła turniej w Rzymie! Totalna dominacja Polki

Co to był za mecz w wykonaniu Igi Świątek! Czysta perfekcja – tak najkrócej można podsumować pierwszy występ Igi Świątek podczas tegorocznej edycji turnieju WTA 1000 w Rzymie, dzięki któremu tenisistka z Raszyna awansowała do III rundy Italian Open, co nie udało się jej największej konkurentce.

Turniej WTA w Rzymie: Iga Świątek rozbiła pierwszą rywalkę

Iga Świątek, która zasiada w fotelu liderki rankingu WTA nieprzerwanie od 58. tygodni, w II rundzie rzymskiego turnieju mierzyła się z Anastazją Pawluczenkową. 21-letnia raszynianka była zdecydowaną faworytką tego pojedynku, ale chyba nikt się nie spodziewał, że zwycięży w takim stylu. Nawet analitycy, którzy dawali polskiej tenisistce 95% na wygraną i około 80% na pokonanie przeciwniczki w stosunku 2:0.

Wspomniani wcześniej bukmacherzy spodziewali się, że Pawluczenkowa ugra przynajmniej ze cztery gemy, tymczasem Świątek nie pozwoliła jej wygrać chociażby jednego!!! 21-letnia Polka dosłownie zmiażdżyła rywalkę zza wschodniej granicy, zwyciężając w przysłowiową godzinę z prysznicem w stosunku 2:0 (6:0, 6:0)!!!

To pierwsza taka wygrana w bieżącym roku kalendarzowym i szósta w całej profesjonalnej karierze. Czapki z głów przed naszą zawodniczką.

Sprawdź na naszej stronie ranking bukmacherów i przekonaj się, jaka oferta jest obecnie najlepiej oceniana!

We wcześniejszych tegorocznych turniejach Iga Świątek wygrywała pojedyncze sety do zera z siedmioma innymi rywalkami. W trzynastu innych partiach zwyciężała tracąc tylko jednego gema, co pokazuje skalę talentu 21-latki oraz możliwości, jakimi dysponuje.

Już nie możemy się doczekać kolejnego występu Igi Świątek w stolicy Włoch. Na ten trzeba będzie jednak poczekać do niedzieli 14 maja. Wcześniej, bo już w sobotę na korcie pojawi się druga z reprezentantek Polski, Magda Linette.

Turniej w Rzymie a ranking WTA. Świątek kontra Sabalenka

Wygrana Igi Świątek w II rundzie turnieju WTA 1000 to niby nic wielkiego, patrząc na to jakie wyniki osiąga Polka w ostatnich kilkunastu miesiącach, ale warto pamiętać, że właśnie w swoim pierwszym meczu w Rzymie poległa wiceliderka światowego rankingu, Aryna Sabalenka. Polka stoi więc przed szansą powiększenia przewagi nad najgroźniejszą przeciwniczką.

Aby tak się stało, tenisistka z Raszyna musi awansować do finału. W przypadku wygranej powiększy przewagę o 440 oczek. 340 straciła sama Sabalenka w stosunku do 2022 roku, a pozostałe 100 to swoisty bonus w związku z podniesieniem rangi turnieju WTA w Rzymie. W przypadku porażki w decydującym meczu, raszynianka zyska 90 punktów.

Źródło: BlogBukmacherski.pl

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds