Dramat Igi Świątek w Rzymie! Co z występem na Roland Garros?

Iga Świątek nie obroni tytułu wywalczonego rok temu podczas turnieju WTA w Rzymie. 21-letnia Polka z powodu kontuzji musiała poddać ćwierćfinałowy mecz, w którym mierzyła się z Jeleną Rybakiną. To właśnie ten uraz, a nie strata wielu rankingowych punktów, wydaje się teraz największym problemem naszej reprezentantki. Zwłaszcza, że za chwilę wielkoszlemowy Roland Garros!

Iga Świątek doznała kontuzji podczas ćwierćfinału w Rzymie

WTA Rzym 2023 już bez Igi Świątek. Polka kontuzjowana

Jelena Rybakina przez ekspertów i komentatorów coraz częściej nazywana jest „koszmarem Igi Świątek”. Reprezentantka Kazachstanu wybitnie nie leży Polce, co pokazują wyniki ostatnich pojedynków bezpośrednich. Rybakina pokonywała tenisistkę z Raszyna w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (2022), Australian Open 2023 oraz Indian Wells. Na rzymskiej mączce miało być jednak inaczej, bo to nawierzchnia, na której Świątek jest niekwestionowaną królową.

Zaczęło się obiecująco, bo reprezentantka Polski wygrała pierwsze cztery gemy środowej potyczki, a prowadzenie 4:0 przekuła na zwycięstwo w pierwszym secie w stosunku aż 6:2. W tym fragmencie spotkania Polka pokazywała swój najlepszy tenis, za którym Rybakina po prostu nie była w stanie nadążyć. Zachwytów nie było końca.

Drugą partię Polka rozpoczęła od przełamania i utrzymywała dwugemową przewagę do stanu 4:2. W siódmym gemie Świątek była blisko drugiego przełamania (na 5:2), ale rywalka się obroniła, następnie przełamała naszą zawodniczkę, ponownie wygrała swoje podanie i tak objęła prowadzenie 5:4. Ostatecznie o losach tej partii decydował tie-break. W nim lepsza okazała się Rybakina (7:3).

UWAGA: Sprawdź aktualne promocje bukmacherskie - zakłady bez ryzyka, freebety, wyższe kursy na mecz.

Niestety w trakcie tie-breaka Iga Świątek nabawiła się urazu mięśniowego, który wymusił na naszej tenisistce poddanie meczu po czwartym gemie trzeciego seta przy wyniki 2:2. Tym samym to Jelena Rybakina zagra w ćwierćfinałach WTA Rzym 2023.

Czy Iga Świątek zagra w Roland Garros 2023?

Początkowo wydawało się, że kontuzja Igi Świątek dotyczy stawu kolanowego, ale nałożony podczas przerwy medycznej na udo opatrunek nie pozostawił wątpliwości, że problemem jest jednak uraz mięśniowy. Jaki dokładnie?

„Jak powiedział nam właśnie Tomasz Wiktorowski, jutro rano Igę czeka rezonans i pełna diagnostyka. Po wynikach tych badań zapadnie decyzja co dalej” – zdradził na Twitterze Żelisław Żyżyński, obecny w Rzymie komentator Canal+.

Trzymamy kciuki, żeby to było tylko jakieś drobne naciągnięcie mięśnia, a nie naderwanie czy zerwanie. Pierwszy z urazów oznaczałby krótko przerwę, dwa pozostałe wielotygodniową, co mocno skomplikowałoby plany.

Porażka Igi Świątek w Rzymie a ranking WTA

Iga Świątek odpadając w ćwierćfinale turnieju WTA w Rzymie nie obroniła 900 punktów wywalczonych w minionym roku. Polka straciła dokładnie 685 oczek, a to oznacza, że druga w rankingu Aryna Sabalenka odrobiła 345 punktów i zaczyna deptać zawodniczce z Raszyna po piętach.

Na otarcie łez Idze Świątek pozostanie czek na blisko 74 tysiące euro. Spora kwota, ale w obecnej sytuacji to naprawdę marne pocieszenie.

Źródło: BlogBukmacherski.pl

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X