CEV podjął decyzje w sprawie siatkarskiej Ligi Mistrzów: ZAKSA w półfinale!

Już wczoraj, we wtorek 1 marca, Zarząd Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV) oficjalnie podjął decyzję o wykluczeniu z rywalizacji w europejskich pucharach ze skutkiem natychmiastowym i do odwołania wszystkich rosyjskich i białoruskich drużyn narodowych, klubów, działaczy, zawodników siatkówki halowej, plażowej oraz siatkówki na śniegu. W środę zapadły natomiast decyzje w sprawie walkowerów. Co one oznaczają dla polskich klubów i całych rozgrywek?

CEV podjął decyzje w sprawie siatkarskiej Ligi Mistrzów: ZAKSA w półfinale! (Fot.: CEV.eu/materiały prasowe)

Co z siatkarską Ligą Mistrzów po dyskwalifikacji rosyjskich klubów?

W przesłanej dzisiaj do klubów korespondencji. o której poinformowały między innymi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn0-Koźle i Jastrzębski Węgiel, europejska centrala siatkarska podaje, że zgodnie z zapisami Art. 21.9 Regulaminu Rozgrywek CEV sześć rosyjskich drużyn nadal biorących udział w europejskich rozgrywkach, a więc – Dynamo Moskwa i Zenit St. Petersburg w Lidze Mistrzów mężczyzn, Zenit Kazań w Pucharze CEV mężczyzn, Dynamo Moskwa, Dynamo Kazań i Lokomotiw Kaliningrad w Lidze Mistrzów kobiet – przegrywa wszystkie swoje mecze walkowerami, a ich przeciwnicy przechodzą do następnej rundy danych rozgrywek po zwycięstwach 3-0 (25:0, 25:0, 25:0) w każdym z pierwotnie zaplanowanych meczów.

Tym samym Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która miała rywalizować z zespołem z Moskwy automatycznie awansowała do półfinału Ligi Mistrzów CEV 2021/2022. Podobnie Sir Safety Conad Perugia, która miała się mierzyć z zespołem Zenit St. Petersburg.

Pozostałe dwie pary ćwierćfinałowe: Cucine Lube Civitanova – Jastrzębski Węgiel oraz Trentino Itas – Berlin Recycling Volleys zgodnie z terminarzem rozegrają swoje mecze ¼ finałów Ligi Mistrzów. Ćwierćfinałowa rywalizacja jastrzębian z mistrzem Włoch rozpocznie się we wtorek 8 marca o godzinie 20:30 na wyjeździe. Rewanż w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie zaś w środę 16 marca o godzinie 20:30.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: CEV podjął decyzje w sprawie siatkarskiej Ligi Mistrzów: ZAKSA w półfinale!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P