CEV podjął decyzje w sprawie siatkarskiej Ligi Mistrzów: ZAKSA w półfinale!

Już wczoraj, we wtorek 1 marca, Zarząd Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV) oficjalnie podjął decyzję o wykluczeniu z rywalizacji w europejskich pucharach ze skutkiem natychmiastowym i do odwołania wszystkich rosyjskich i białoruskich drużyn narodowych, klubów, działaczy, zawodników siatkówki halowej, plażowej oraz siatkówki na śniegu. W środę zapadły natomiast decyzje w sprawie walkowerów. Co one oznaczają dla polskich klubów i całych rozgrywek?

CEV podjął decyzje w sprawie siatkarskiej Ligi Mistrzów: ZAKSA w półfinale! (Fot.: CEV.eu/materiały prasowe)

Co z siatkarską Ligą Mistrzów po dyskwalifikacji rosyjskich klubów?

W przesłanej dzisiaj do klubów korespondencji. o której poinformowały między innymi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn0-Koźle i Jastrzębski Węgiel, europejska centrala siatkarska podaje, że zgodnie z zapisami Art. 21.9 Regulaminu Rozgrywek CEV sześć rosyjskich drużyn nadal biorących udział w europejskich rozgrywkach, a więc – Dynamo Moskwa i Zenit St. Petersburg w Lidze Mistrzów mężczyzn, Zenit Kazań w Pucharze CEV mężczyzn, Dynamo Moskwa, Dynamo Kazań i Lokomotiw Kaliningrad w Lidze Mistrzów kobiet – przegrywa wszystkie swoje mecze walkowerami, a ich przeciwnicy przechodzą do następnej rundy danych rozgrywek po zwycięstwach 3-0 (25:0, 25:0, 25:0) w każdym z pierwotnie zaplanowanych meczów.

Tym samym Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która miała rywalizować z zespołem z Moskwy automatycznie awansowała do półfinału Ligi Mistrzów CEV 2021/2022. Podobnie Sir Safety Conad Perugia, która miała się mierzyć z zespołem Zenit St. Petersburg.

Pozostałe dwie pary ćwierćfinałowe: Cucine Lube Civitanova – Jastrzębski Węgiel oraz Trentino Itas – Berlin Recycling Volleys zgodnie z terminarzem rozegrają swoje mecze ¼ finałów Ligi Mistrzów. Ćwierćfinałowa rywalizacja jastrzębian z mistrzem Włoch rozpocznie się we wtorek 8 marca o godzinie 20:30 na wyjeździe. Rewanż w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie zaś w środę 16 marca o godzinie 20:30.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x