Atletico Madryt rusza po Edersona. Mateu Alemany planuje wielki transfer

Jarosław ZającJarosław Zając
10 lutego 2026 15:08
Atletico Madryt rusza po Edersona. Mateu Alemany planuje wielki transfer
Źródło: football-espana.net

Atletico Madryt planuje marcowe rozmowy z Atalantą w sprawie transferu Edersona. Dyrektor sportowy Mateu Alemany chce zabezpieczyć podpis Brazylijczyka jeszcze przed otwarciem letniego okna transferowego.

Po odejściu Conora Gallaghera i Giacomo Raspadoriego madrytczycy musieli improwizować w końcówce stycznia. Choć ostatecznie do klubu trafili Obed Vargas, Rodrigo Mendoza oraz Ademola Lookman, to właśnie 26-letni pomocnik z Serie A pozostaje priorytetem transferowym. Atalanta odrzuciła zimowe propozycje, nie chcąc tracić kluczowego gracza w środku sezonu. Teraz sytuacja ulega zmianie, ponieważ kontrakt zawodnika wygasa latem przyszłego roku, co zmusza Włochów do podjęcia konkretnych decyzji finansowych, by nie stracić go za darmo.

Negocjacje nie należą do najłatwiejszych, mimo że sam piłkarz wykazuje chęć przeprowadzki na Metropolitano. Agent Andre Cury sugerował kwotę rzędu 30-40 milionów euro, jednak Atletico miało już wcześniej odrzuconą ofertę opiewającą na wyższą sumę. Dobre relacje między klubami mogą pomóc w porozumieniu, choć Atalanta rozważa wstrzymanie się z decyzją, licząc na wywołanie licytacji między zainteresowanymi stronami. Alemany woli jednak uniknąć walki na wyniszczenie i zamknąć temat transferu Brazylijczyka znacznie szybciej.

Komentarze (0)

Publikując komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie podanej nazwy i treści, które będą widoczne publicznie. Zobacz Politykę prywatności.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
REKLAMA
auto_awesome
350 PLN za seta Świątek w finale!
Odbierz bonus arrow_forward
confirmation_number
350 PLN za seta Świątek w finale!
Odbierz bonus REKLAMA
verified_user Superbet
350 PLN za seta Świątek w finale!
Odbierz bonus bolt REKLAMA
% Superbet
350 PLN Odbierz bonus
REKLAMA
verified 350 PLN za seta Świątek w finale!
350 PLN Odbierz bonus
REKLAMA