AL-KO Superpuchar Polski Kobiet: Trofeum dla Developresu BELLA DOLINA Rzeszów! (FOTO + WIDEO)

Po raz drugi z rzędu w meczu o AL-KO Superpuchar Polski imienia Andrzeja Niemczyka spotkały się Grupa Azoty Chemik Police z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów. Tak jak przed rokiem mecz rozstrzygnął się na dystansie pięć setów, a lepsza okazała się drużyna ze stolicy Podkarpacia, która tym samym sięgnęła po pierwsze trofeum sezonu 2022/23 na polskich parkietach!

AL-KO Superpuchar Polski Kobiet: Trofeum dla Developresu BELLA DOLINA Rzeszów! (FOTO + WIDEO)

Developres BELLA DOLINA RZESZÓW z pierwszym trofeum w sezonie 2022/23

W każdym z ostatnich piętnastu spotkań pomiędzy Grupą Azoty Chemikiem Police a Developresem BELLA DOLINA Rzeszów rozegrane zostały co najmniej cztery sety, a w aż jedenastu z nich tie-breaki! Ta nowa świecka tradycja została podtrzymana podczas potyczki o AL-KO Superpuchar Polski 2022 im. Andrzeja Niemczyka. W szczecińskiej NETTO Arenie siatkarki obu zespołów zgotowały nam prawdziwy siatkarki thriller, którego zwieńczeniem był, a jakże, piąty set.

Lepiej mecz rozpoczęły policzanki, które pewnie wygrały pierwszą partię 25:22. W drugiej rzeszowianki prowadziły już 21:16 czy 23:20, ale dzięki kapitalnej końcówce seta mistrzynie Polski zdołały odwrócić losy tej części meczu, zwyciężając po krótkiej grze na przewagi 26:24. 2:0 w setach i wydawało się, że Developresowi trudno będzie się podnieść. Tymczasem zespół z Rzeszowa zaczął grać jak z nut i wysoko wygrał dwie kolejne odsłony – 25:16 i 25:18 – doprowadzając do tie-breaka.

Można powiedzieć, że podopieczne Stehane’a Antigi piątą partię wygrały siłą rozpędu. Wynik 15:10 w tej części środowego pojedynku oznaczał zwycięstwo 3:2 w całym meczu i zdobycie AL-KO Superpucharu Polski 2022 im. Andrzeja Niemczyka. Pierwszego trofeum w sezonie 2022/23!!!

Wypowiedzi po meczu o AL-KO Superpuchar Polski Kobiet 2022

Fotogaleria z AL-KO Superpucharu Polski Kobiet 2022

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 3

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x