Zmiany w sztabie Widzewa. Nowy trener: Ten klub zawsze był wielki

Maksymilian KotowskiMaksymilian Kotowski
26 sierpnia 2025 15:56
Zmiany w sztabie Widzewa. Nowy trener: Ten klub zawsze był wielki

Patryk Czubak, dotychczasowy asystent, oficjalnie przejął stery nad drużyną Widzewa Łódź. – Ten klub wielki był zawsze, a naszym obowiązkiem jest sprostać wymaganiom kibiców – podkreślił nowy szkoleniowiec.

Powrót w roli pierwszego trenera

Czubak już drugi raz w tym roku zasiada na ławce jako główny trener Widzewa. Wcześniej, po odejściu Daniela Myśliwca, tymczasowo prowadził drużynę w trzech meczach Ekstraklasy. Teraz decyzja władz klubu sprawiła, że 35-latek objął stanowisko na stałe, pozostając w ramach kontraktu ważnego do 2029 roku.

Dotychczas pełnił funkcję asystenta Zeljko Sopicia, który jeszcze niedawno odpowiadał za wyniki drużyny. Po zmianach to właśnie Czubak ma być twarzą nowego projektu, a jego przyszłość na tym stanowisku zależy od możliwości kontynuowania kursu UEFA PRO.

W pierwszych słowach po nominacji Czubak wyraźnie zaznaczył, jakie wartości zamierza wdrażać w zespole.

PKO BP Ekstraklasa to liga, w której decydują szczegóły. Kluczem musi być spójność i dyscyplina, widoczna na każdym treningu i w każdym meczu – mówił.

Dodał również, że jego misją jest praca u podstaw – zarówno z piłkarzami, jak i całym sztabem.

Dziękuję za zaufanie. Wierzę w ludzi w Klubie i chcę skupić się na codziennym działaniu – dodał.

Klub stawia na rozwój własnych ludzi

Dyrektor sportowy Mindaugas Nikolicius przyznał, że klub od dawna planował dla Czubaka ścieżkę rozwoju, której zwieńczeniem miało być przejęcie pierwszej drużyny.

Ten moment nadszedł szybciej, niż zakładaliśmy. Patryk zna wartości Widzewa i pokazał już, że potrafi odnaleźć się w trudnych chwilach – zaznaczył.

Czubak w Widzewie pracuje od 2021 roku. Zaczynał jako trener rezerw, a od marca 2024 roku był członkiem sztabu pierwszej drużyny. Wcześniej prowadził m.in. Stomil Olsztyn, a doświadczenie zbierał w Piaście Gliwice, Warcie Poznań i młodzieżowej reprezentacji Polski.

Zmiany w sztabie i nowy asystent

Wraz z decyzją o powierzeniu Czubakowi funkcji pierwszego trenera doszło również do zmian w sztabie. Widzew sprowadził Łukasza Włodarka z Odry Opole, który od teraz pełnić będzie funkcję asystenta. Klub skorzystał z klauzuli wykupu w jego kontrakcie.

Z drużyną żegnają się natomiast dotychczasowy asystent Dario Grabusić, analityk Josip Pausić i trener przygotowania motorycznego Ivan Ćuković – rozwiązali oni umowy za porozumieniem stron.

Udostępnij artykuł:

Komentarze (0)

Publikując komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie podanej nazwy i treści, które będą widoczne publicznie. Zobacz Politykę prywatności.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!