Wpadka Cezarego Kuleszy podczas prezentacji Fernando Santosa

Prezes PZPN- Cezary Kulesza przedstawił dziś nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Zostal nim Fernando Santos, który już zapowiedział, że od lutego przeprowadza się do Warszawy z całą rodziną, aby poznać lepiej kulturę tego państwa i będzie jeździł na mecze PKO Ekstraklasy. Jednak sam Kulesza przez przypadek podczas przedstawienia 68-letniego trenera pomylił jego imię.

Cezary Kulesza przedstawił nowego selekcjonera reprezentacji Polski.

Pomyłka Cezarego Kuleszy z imieniem Fernando Santosa

– Chcieliśmy, żeby nie było tak, że trener przychodzi i uczy się prowadzenia reprezentacji. Rzeczy, które brane były pod uwagę to doświadczenie, charyzma, praca z grupą, bo to nie jest łatwa praca. To przede wszystkim też trener, który odniósł sukcesy. Taki trener został powołany na selekcjonera. Jest to Felipe Santos – powiedział Cezary Kulesza.

Niektórzy groteskowo napisali, że prezes PZPN po raz kolejny okiwał opinię publiczną. Gdy wpiszemy Felipe Santos w wyszukiwarkę Google to wyskoczy nam piosenkarz z Kolumbii lub brazylijski napastnik grający w klubie FK Qabala. Jednak jak wiadomo każdemu może się pomylić.

Na pytanie dziennikarza Meczyki.pl Macieja Łuczaka, czy oglądał pan spotkania reprezentacji Polski na MŚ w Katarze odpowiedział żartobliwie, że to tajemnica państwowa, ale odparł, że oczywiście oglądał. Pochwalił także Czesława Michniewicza za prowadzenie Biało-Czerwonych na MŚ w Katarze.

Fernando Santos na konferencji prasowej powiedział, że od lutego przeprowadza się na stałe do Polski. Do tego czasu będą mu pomagać jego współpracownicy. W pierwszych dniach pracy Santos będzie ustalał plan zgrupowań i taktykę na mecze eliminacji do Euro 2024 z Czechami i Albanią, które odbędą się pod koniec marca. Pomagać mają mu także polscy asystenci. W planach Santosa jest także spotkanie się z jak największą grupą piłkarzy występujący w reprezentacji Polski. Portugalczyk będzie także pomagał w szkoleniu reprezentacji młodzieżowych Polski.

Sam Santos zdeklarował się również, że na odprawach, treningach reprezentacji Polski, będzie przemawiał po angielsku. 68-letni trener obiecał również się nauczyć słów w języku polskim.

5 / 5. Ocen: 1

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x