VolleyLand – oficjalna aplikacja PlusLigi, TAURON Ligi i TAURON 1. ligi oraz Polskiej Siatkówki już dostępna!

W środę 16 listopada 2022 roku odbyła się ogólnopolska premiera aplikacji VolleyLand! Ultranowoczesna siatkarska appka jest już dostępna w marketach AppStore i Google Play. To wirtualny dom siatkarskich lig – PlusLigi, TAURON Ligi i TAURON 1. Ligi, a także reprezentacji Polski. Dla kibiców to możliwość wejścia do siatkarskiego świata i poznania siatkarzy i siatkarek! Wszystko w jednym miejscu!

VolleyLand – oficjalna aplikacja PlusLigi, TAURON Ligi i TAURON 1. ligi oraz Polskiej Siatkówki już dostępna! (Fot.: Polska Liga Siatkówki/materiały prasowe)

VolleyLand – cała polska siatkówka w jednej aplikacji

Czego można się spodziewać po debiutującej dziś na rynku aplikacji? Rzeczywistość rozszerzona (AR), trójwymiarowe skany siatkarek i siatkarzy, tysiące szczegółowych danych, statystyk i informacji, a do tego możliwość sprawdzenia się, zabawy i rywalizacji – to coś czego na rynku aplikacji sportowych w naszym kraju jeszcze nie było. Do tego interaktywne gadżety tj. karty z zawodniczkami, zawodnikami i ich matematycznie wyliczonymi atrybutami oraz inne gadżety wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną.

– Kibice siatkarscy w Polsce od ponad 15 lat są rozpieszczani zwłaszcza znakomitymi wynikami polskich drużyn na arenach międzynarodowych – mówi Artur Popko, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A.. – Mówię tutaj nie tylko o naszej męskiej reprezentacji, która od 2006 roku dwukrotnie sięgnęła po mistrzostwo i wicemistrzostwo świata, ale także o drużynach klubowych z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle – najlepszym europejskim zespołem na czele. Czas jeszcze bardziej dopieścić najlepszych kibiców. Z myślą o nich zdecydowaliśmy się na stworzenie jednej z najnowocześniejszych na świecie aplikacji sportowych – VolleyLand.

Prace nad aplikacją trwały ponad rok. Poza standardową, ale nieodzowną opcją śledzenia spotkań najlepszych polskich lig i meczów reprezentacji na żywo i rozbudowanymi danymi statystycznymi, znajdą się w wkrótce m.in. trójwymiarowe postaci siatkarek i siatkarzy. Będzie można dowolnie obrócić i dokładnie obejrzeć z każdej strony. Zespół ludzi tworzących VolleyLand przejechał Polskę wzdłuż i wszerz, by wykorzystując skaner 3D, zeskanować i wiernie odzwierciedlić w wirtualnym świecie najważniejsze postaci polskiej siatkówki.

Ważnym elementem VolleyLand jest grywalizacja dla użytkowników, opierająca się na trzech głównych obszarach: Fights, Quiz, Heroes. Każda kolejka PlusLigi czy TAURON Ligi będzie teraz okazją dla kibiców nie tylko do przeżywania emocji związanych z występami ich drużyn na boiskach, ale także gry i rywalizacji z innymi użytkownikami, a najlepsi w cotygodniowych rankingach otrzymają atrakcyjne gadżety – Digital Player Cards (zestawy kart) i Digital Team Cup (kubek) – z zaszytą w sobie opcją rzeczywistości rozszerzonej uruchamianej przez aplikację VolleyLand.

VolleyLand – ta gra słów po raz pierwszy pojawiła się w przestrzeni publicznej przy okazji zachwytów nad organizowanymi przez nas Mistrzostwami Świata w 2014 roku. O meczu otwarcia na wypełnionym Stadionie Narodowym usłyszał cały, nie tylko siatkarski, świat. To my Polacy wyznaczaliśmy i wyznaczamy trendy w światowej siatkówce. Aplikacja VolleyLand to znowu wyprzedzenie o krok innych – tłumaczy Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski.

Aplikacja VolleyLand jest już dostępna na marketach Google Play i AppStore. Zarówno ściągnięcie, jak i korzystanie z niej, są bezpłatne. Będziemy ją systematycznie rozwijać a o kolejnych funkcjonalnościach informować na bieżąco.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x