Jest najbardziej stabilnym skoczkiem na świecie - powiedział o Dawidzie Kubackim trener polskich skoczków, Thomas Thurnbichler.
Thurnbichler z optymistycznym podejściem przed Turniejem Czterech Skoczni
Już za kilka dni rusza 71. Turniej Czterech Skoczni. Stawka jest ogromna, zwycięzca zgarnie Złotego Orła oraz nagrodę finansową. W gronie faworytów znajde się tylko jeden Polak, Dawid Kubacki. Zdaniem trenera naszych skoczków zawodnik klubu sportowego Wisła Zakopane w pełni zasłużył na to wyróżnienie.
W tej chwili jest najbardziej stabilnym skoczkiem na świecie. Ma żółtą koszulkę lidera. Grono głównych faworytów turnieju jest jednak nieco większe. Oprócz Dawida należy zaliczyć do nich także: Anze Laniska, Halvora Egnera Graneruda i Stefana Krafta - powiedział Thurnbichler w rozmowie z portalem "WP Sportowe Fakty".
Zdaniem 33-letniego trenera Kubacki osiągnął już wiele w skokach narciarskich, dlatego teraz presja będzie znacznie mniejsza. Wyjaśnił również nad czym jego podopieczny musiał popracować.
Jego skoki są kompletne i świetnie wyglądają technicznie. Udało nam się poprawić u Dawida przejście do fazy lotu, a w samym locie też nie ma się do czego przyczepić. Świetnie radzi sobie z obciążeniem mentalnym, a to niezwykle ważne w tak wymagających zawodach jak Turniej Czterech Skoczni - stwierdził Thurnbichler.
Program 71. Turnieju Czterech Skoczni Niemcy:
Oberstdorf
28 grudnia, środa 16.30 - kwalifikacje
29 grudnia, czwartek 16.30 - pierwsza seria konkursowa (KO)
Garmisch-Partenkirchen
31 grudnia, sobota 14.00 - kwalifikacje
1 stycznia 2023 roku, niedziela 14.00 - pierwsza seria konkursowa (KO).
