Nasser Al-Khelaifi publicznie zachwyca się wpływem, jaki Luis Enrique wywarł na Paris Saint-Germain. Prezes paryskiego klubu stwierdził wprost, że zatrudnienie hiszpańskiego szkoleniowca było najlepszą decyzją w jego całej karierze na czele PSG. Al-Khelaifi podkreślił, że Enrique nie tylko odmienił zespół z Parc des Princes, ale zapoczątkował rewolucję w całej dyscyplinie.
“He is the best coach in the world”. https://t.co/wv9Dn4Yhy9
Współpraca ta przyniosła już historyczny sukces w postaci triumfu w Lidze Mistrzów. Po zwycięstwie 5:0 nad Interem Mediolan w finale tych rozgrywek, notowania trenera u władz klubu są rekordowo wysokie. Al-Khelaifi chwali przede wszystkim dyscyplinę, szacunek oraz długofalową wizję budowy drużyny opartej na młodych talentach, czego przykładem jest m.in. świetna forma 20-letniego Desire Doue.
Mimo wcześniejszych trudnych momentów i bolesnej eliminacji z Borussią Dortmund w poprzednich edycjach, projekt Enrique zyskał pełne zaufanie zarządu. 'To najlepszy trener na świecie' – uciął krótko Al-Khelaifi, uciszając wszelkie spekulacje dotyczące przyszłości szkoleniowca i stawiając go w centrum sportowego projektu PSG na kolejne lata.
