Polskie siatkarki pokonały Amerykanki! W niedzielę mecz o awans na igrzyska

Reprezentacja Polski siatkarek w sobotni wieczór pokonała drużynę narodową Stanów Zjednoczonych w stosunku 3:1!!! Dzięki temu zwycięstwu stawką niedzielnego starcia z Włoszkami będzie awans na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024!

Kwalifikacje olimpijskie siatkarek: Polki lepsze od Amerykanek

Po środowej porażce 2:3 z Tajlandią polskie siatkarki znalazły się w bardzo trudnej sytuacji przed trzema ostatnimi spotkaniami olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego, który od soboty 16 września rozgrywany jest w łódzkiej Atlas Arenie. Pisząc wprost, Polki musiały najpierw pokonać Niemki, a następnie również Amerykanki i Włoszki. Dziś dwa pierwsze kroki są już za naszą drużyną!!!

W piątek Biało-Czerwone po bardzo zaciętym i nerwowym meczu pokonały 3:2 Niemki. W sobotę spisały się jeszcze lepiej, pokonując mistrzynie olimpijskie w czterech setach!!! Wyniki te oznaczają, że stawką niedzielnego starcia z Włoszkami będzie olimpijski awans. Zwycięstwo w dowolnym stosunku da Polkom awans do Paryża.

Jak widać po wynikach poszczególnych setów, najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się w pierwszej i trzeciej partii. W pierwszym z nich nasze siatkarki roztrwoniły pięciopunktową przewagę (15:10), ale koniec końców wyszły z tej sytuacji obronną ręką i okazały się lepsze po grze na przewagi. W trzeciej Biało-Czerwone musiały gonić wynik (9:15) i zrobiły to w fantastycznym stylu!!!

20 PLN BEZ DEPOZYTU

1. Rejestracja konta w Fortunie z kodem „BETONLINE
2. Zweryfikowanie danych
3. Odebranie bonusu
4. Postawienie kuponu za środki bukmachera!

Dodatkowe 500 PLN na mecz Polska - Wyspy Owcze

Kwalifikacje olimpijskie: Polska – USA statystyki

POLSKASTATYSTYKIUSA
58ATAK56
8BLOK11
2ZAGRYWKA4
25BŁĘDY RYWALA18
93SUMA89
Stysiak25NAJLEPIEJ PUNKTUJĄCE16Thompson
Łukasik1214Larson
Sprawdź na naszej stronie ranking bukmacherów i przekonaj się, jaka oferta jest obecnie najlepiej oceniana!

Kluczowa dla końcowego wyniku okazała się zdecydowanie większa liczba błędów własnych Amerykanek, które ewidentnie nie wytrzymały presji trybun, które wypełniły się dzisiaj po brzegi. Podkreślić należy również fenomenalną postawę zmienniczek, Olivii Różański oraz Moniki Gałkowskiej, który uratowała nam końcówki dwóch setów, tego pierwszego i trzeciego.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X