PKO Ekstraklasa: Hiszpańska gwiazda odeszła z Górnika Zabrze!

W poniedziałek 7 lutego 2022 roku dobiegła końca niespełna czteroletnia przygoda Jesusa Jimeneza w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Napastnik Górnika Zabrze podpisał kontrakt z Toronto FC, klubie występującym w amerykańskiej Major League Soccer (MLS). 14-krotni Mistowie Polski mają na tym transferze zarobić około 3 milionów złotych.

PKO Ekstraklasa: Hiszpańska gwiazda odeszła z Górnika Zabrze! (Fot.: Górnik Zabrze/Twitter)

Jesus Jimenez odszedł z Górnika Zabrze

O tym jak ważnym piłkarzem dla Górnika Zabrze w ostatnich sezonach był Hiszpan Jesus Jimenez nie trzeba przekonywać żadnego kibica PKO Bank Polski Ekstraklasy czy też szerzej polskiego futbolu. Doskonale widać to też w liczbach. Łączny dorobek Jesusa Jimeneza w biało-niebiesko-czerwonych barwach, zliczając występy we wszystkich oficjalnych rozgrywkach, to aż 43 gole i 25 asyst w 134 meczach o stawkę.

Imponujące. Zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że przez dwa pierwsze lata gry dla zabrzan hiszpański napastnik występował na skrzydle, a odpowiedzialny za zdobywanie bramek był przede wszystkim Bask Igor Angulo, który stał się jednym z najlepszych strzelców w całej historii 14-krotnych mistrzów naszego kraju.

MLS: Toronto FC nowym klubem Jesusa Jimeneza

Nowym klubem niespełna 29-letniego zawodnika został kanadyjski Toronto FC. Drużyna ta występuje w amerykańskiej Major League Soccer (MLS), gdzie popularny „Jesi” być może spotka się ze swoim byłym kolegą z czasów gry w Górniku, Borisem Sekuliciem z Chicago Fire oraz z kilkoma innymi zawodnikami z przeszłością w PKO Bank Polski Ekstraklasie, żeby wymienić tylko Karola Świderskiego, który podczas zimowego okna transferowego dołączył do Charlotte FC.

„Jesus to wszechstronny napastnik, który łączy umiejętne poruszanie się po boisku ze znakomitym dryblingiem. Strzela gole i stwarza szanse kolegom z drużyny. Nie możemy się doczekać, kiedy dołączy do naszego zespołu na obozie treningowym, gdy przygotowujemy się do sezonu.” – zachwala najnowszy nabytek główny trener i dyrektor sportowy Toronto FC, Bob Bradley.

Kanadyjski klub poinformował, że podpisał z Jesusem Jimenezem umowę do końca 2024 roku (sezon MLS zamyka się w roku kalendarzowym – przyp.), z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Według doniesień medialnych Górnik Zabrze na sprzedaży napastnika, którego umowa wygasała już 30 czerwca bieżącego roku, zarobi 650 tysięcy euro, bo Toronto FC musiało przelać na konto górnośląskiego klubu równowartość klauzuli wykupu.

Źródło: newsbet.pl

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button