Polska – Niemcy na PGE Narodowym pożegnalnym meczem Kuby Błaszczykowskiego

Piłkarska reprezentacja Polski rozegra towarzyski mecz z Niemcami w piątek 16 czerwca 2023 roku . Spotkanie odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie, co potwierdził w poniedziałek Cezary Kulesza, Prezes PZPN. Będzie to też okazja do podziękowania Kubie Błaszczykowskiemu za lata występów z „orzełkiem” na piersi.

Kiedy mecz Polska – Niemcy? (Fot.: PZPN/@LaczyNasPilka on Twitter)

PZPN potwierdza. Polska zagra w czerwcu z Niemcami

Po raz ostatni Biało-Czerwoni zmierzyli się z Niemcami na PGE Narodowym w Warszawie 11 października 2014 roku. Spotkanie to było mitem założycielskim drużyny Adama Nawałki. Reprezentacja Polski odniosła historyczne zwycięstwo nad drużyną narodową naszego zachodniego sąsiada w spotkaniu eliminacji UEFA EURO 2016.

Robert Lewandowski i spółka pokonali wówczas Niemców 2:0 po bramkach Arkadiusza Milika i Sebastiana Mili. Po raz ostatni z tym przeciwnikiem nasza reprezentacja zagrała również w turnieju finałowym Mistrzostw Europy 2016 we Francji, a zespoły podzieliły się punktami po bezbramkowym remisie.

Bardzo się cieszymy, że tak utytułowany rywal przyjął nasze zaproszenie. Jestem przekonany, że obie drużyny stworzą świetne widowisko i dostarczą kibicom wielkich emocji. Serdecznie zapraszamy na PGE Narodowy! – powiedział Cezary Kulesza, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Superbet
3754 PLNKOD: BETONLINE
  • 3500 PLN bez ryzyka
  • 200 PLN w bonusach
  • 54 PLN freebety
STS
1660 PLN KOD: BETONLINE
  • 1500 PLN w bonusach
  • 100 PLN bez ryzyka
  • 60 PLN za zadania

Przypominamy, że polscy piłkarze mierzyli się z Niemcami w 21 oficjalnych spotkaniach. Biało-Czerwoni odnieśli tylko jedno zwycięstwo. Siedem spotkań zakończyło się remisem, a aż trzynaście naszą porażką. Bilans bramek? 12:34.

Mecz Polska – Niemcy pożegnaniem Błaszczykowskiego

W czwartek 27 kwietnia dowiedzieliśmy się także, że podczas potyczki z Niemcami nastąpi oficjalne zakończenie kariery reprezentacyjnej Kuby Błaszczykowskiego, co zdradził na falach Polskiego Radia Białystok sternik polskiej federacji:

Jeszcze nikomu tego nie mówiłem, ale zadzwoniłem do Kuby Błaszczykowskiego, rozmawiałem z nim i Kuba wyraził chęć pożegnania jego osoby. Więc rzeczywiście to pożegnanie na Stadionie Narodowym odbędzie się – powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza.

Bilety na mecz Polska – Niemcy. Jakie ceny?

W cytowanej powyżej rozmowie Cezary Kulesza odniósł się do cen biletów na mecz towarzyski Polska – Niemcy, które wywołały ogromne oburzenie w mediach społecznościowych. Ceny regularne, w zależności od kategorii miejsc to 140, 210 i 280 PLN. Co na to Prezes PZPN?

Wiem, że kibice narzekają na wysokie ceny biletów, ale to jest spowodowane tym, że my musimy też federacji niemieckiej za sparing zapłacić dosyć poważne pieniądze. To nie jest tak, że przyjeżdżają i gratisowo grają – wyjaśnił Cezary Kulesz.

Media spekulują, że Polski Związek Piłki Nożnej za możliwość rozegrania prestiżowego sparingu z drużyną narodową Niemiec będzie musiał przelać na konto tamtejsze federacji kwotę rzędu 500-600 tysięcy w europejskiej walucie, czyli uśredniając około 2,5 miliona złotych.

Czerwcowy pojedynek podopiecznych Fernando Santosa z reprezentacją Niemiec będzie próbą generalną przed czerwcowymi meczem eliminacji UEFA EURO 2024 z Mołdawią.

Źródło: meczyki.org/PZPN

5 / 5. Ocen: 3

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds