Lechia Gdańsk ma nowego szkoleniowca!

W poniedziałek 19 września poinformowano, że nowym szkoleniowcem Lechii Gdańsk, ostatniej obecnie drużyny PKO Bank Polski Ekstraklasy 2022/23, został Marcin Kaczmarek. 48-letni gdańszczanin w przeszłości prowadził już Biało-Zielonych, a wcześniej współpracował między innymi z Wisłą Płock, Widzewem Łódź czy Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.

Lechia Gdańsk ma nowego szkoleniowca!
Lechia Gdańsk ma nowego szkoleniowca! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

PKO Ekstraklasa: Marcin Kaczmarek trenerem Lechii Gdańsk

Marcin Kaczmarek na stanowisko pierwszego trenera Lechii Gdańsk zastąpi Macieja Kalkowskiego, który pełnił te obowiązki tymczasowo po rozstaniu z Tomaszem Kaczmarkiem. Przed nowym szkoleniowcem Biało-Zielonych niełatwe zadanie, bo po dziesięciu seriach gier PKO BP Ekstraklasy 2022/23 jego podopieczni zajmują ostatnie miejsce w tabeli ze stratą sześciu oczek do bezpiecznej pozycji.

Nie czas na eksperymenty. Znaleźliśmy się w trudnej sportowej sytuacji, dlatego potrzebujemy trenera, który dobrze zna klub, ligę, ma doświadczenie z ambitnymi wyzwaniami, dobry warsztat i przy tym nie będzie potrzebował czasu na poznanie zawodników. Trener Marcin Kaczmarek spełnia te kryteria. Jest głodny sukcesów i udowodnienia swoich umiejętności. Łączy nas ten sam cel – szybka odbudowa formy zespołu. Stawiamy na człowieka Lechii. Marcin Kaczmarek wniesie do drużyny nie tylko swoje kompetencje, ale i serce i tożsamość – powiedział Paweł Żelem, Prezes Zarządu Lechii Gdańsk.

Nowy szkoleniowiec gdańskiego zespołu nie kryje radości w związku z przejęciem ukochanej Lechii, ale towarzyszy mu również poczucie odpowiedzialności za drużynę, która dość niespodziewanie znalazła się w bardzo trudnej sytuacji.

Gdańsk jest moim miastem, Lechia jest moim klubem. Pracowałem tu wcześniej i znam doskonale to miejsce. Jestem wdzięczny Zarządowi Lechii Gdańsk za tę propozycję. Czuję też wielką odpowiedzialność, ponieważ wiem, w jakim Lechia jest obecnie miejscu. Wierzę w zespół, wiem, z kim będę pracował. Wspólnie udowodnimy, jaki mamy potencjał. Przed nami dużo ciężkiej pracy, ale jestem przekonamy, że damy radę – mówi trener Marcin Kaczmarek.

Kontrakt z trenerem Marcinem Kaczmarkiem został podpisany do końca sezonu 2023/2024. Jego pierwszym oficjalnym meczem w nowej roli będzie wyjazdowy pojedynek 11. kolejki PKO Ekstraklasy z Pogonią Szczecin, który zaplanowano na sobotę 1 października. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 20:00 i zapisze się w historii jako pierwsze rozegrane na w pełni zmodernizowanym obiekcie w stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Źródło: meczyki.org//Lechia.pl

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Wiadomości sportowe

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x