Kto zostanie nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec?

Szkoleniowiec hokejowego Zagłębia Sosnowiec podał się do dymisji. Dymisja Grzegorza Klicha została przyjęta. Kto zostanie nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec?

Kto zostanie nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec?
Kto zostanie nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec?

Dlaczego Grzegorz Klich złożył wypowiedzenie?

Grzegorz Klich prowadzi Zagłębie od marca 2020 roku. Za jego kadencji Zagłębie Sosnowiec rozegrało 113 spotkań. W tym czasie drużyna prowadzona przez Klicha odniosła 26 zwycięstw. Nie jest to oszałamiający rezultat. W dodatku w tym sezonie tylko Podhale Nowy Targ spisuje się gorzej. Wyniki są od dłuższego czasu nie najlepsze, ale co skłoniło Grzegorza Klicha do złożenia wypowiedzenia?

Ich niedawna porażka z Energą Toruń (2:5) oznaczała siódmy pojedynek z rzędu Zagłębia Sosnowiec bez zwycięstwa. Po tej porażce kibice Zagłębia nie przebierali w słowach. Był to mecz podczas którego słychać było wulgarne krzyki fanów z Sosnowca: „wypie*dalaj”. Szkoleniowiec drużyny był zdegustowany zachowaniem na trybunach. Po tym wydarzeniu Grzegorz Klich podał się do dymisji. Spotkał się także ze swoimi zawodnikami i działaczami klubu, tłumacząc swój punkt widzenia na tę sytuację.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Grzegorz Klich nie ukrywał, że ma duży żal do tego, co się wydarzyło. Wspominał po meczu, że punktem kulminacyjnym było dla niego, gdy zobaczył swoich synów płaczących na korytarzu. Szkoleniowiec podkreślił, że ma zamiar ochronić swoją rodzinę przed narastającym hejtem.

Przyznał, że nie ucieka od odpowiedzialności za fatalne występy jego drużyny, ale zaznaczył także, że na aktualne wyniki Zagłębia Sosnowiec składa się wiele czynników.

Zawodnicy stanęli murem za trenerem i przekonywali działaczy oraz kibiców, że słabe wyniki to ich wina. Na mecz z Podhalem do Nowego Targu Grzegorz Klich nie pojechał. Zagłębie przegrało ten mecz 3:5.

Kto trenerem Zagłębia Sosnowiec?

Piotr Majewski, czyli dyrektor sekcji hokejowej Zagłębia Sosnowiec poinformował, że szkoleniowiec ma jeszcze czas na zastanowienie. Stwierdził, że Klich miał udać się na krótki urlop. Działacze Zagłębia Sosnowiec chcieli nakłonić cały dotychczasowy sztab szkoleniowym do pozostania. Jednak dotychczasowy trener drużyny nie dał się przekonać. Grzegorz Klich zrezygnował na dobre z prowadzenia Zagłębia Sosnowiec.

W eTOTO z kodem BETONLINE:
– 200% do 100 PLN bez obrotu!
– obstawianie zakładów bez podatku!

Rejestracja z kodem BETONLINE na www.eTOTO.pl

Kto zostanie nowym trenerem hokejowego Zagłębia Sosnowiec? Piątkowy mecz przeciwko Unii Oświęcim poprowadzi Marcin Kozłowski, dotychczasowy drugi trener. O dalszych zmianach w sztabie szkoleniowym klub ma poinformować wkrótce. Zamieszanie w klubie starają się wykorzystać bezrobotni aktualnie trenerzy. Piotr Majewski nie ukrywa, że klub dostał kilka kandydatur do objęcia zespołu. Kibice domagają się głośnego nazwiska, najlepiej z zagranicy. Jednak możliwości finansowe Zagłębia Sosnowiec na pewno na to nie pozwolą.


Czytaj także:

5 / 5. Ocen: 2

Mateusz Wolski

Kilkanaście lat w zawodzie dziennikarza sportowego, na Sport1.pl zajmuje się zapowiedziami meczów, analizami i aktualnościami ze świata sportu.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x