Gdzie odbędzie się walka Łukasz Różański – Alen Babić?

Uzgodniono szczegóły pojedynku Łukasz Różański – Alen Babić.  Gdzie zatem odbędzie się walka o pas WBC w kategorii bridger?

Gdzie odbędzie się walka Łukasz Różański - Alen Babić?
Gdzie odbędzie się walka Łukasz Różański – Alen Babić?

Czym jest kategoria bridger w boksie?

Federaja WBC powołała kategorię bridger pod koniec 2020 roku. Mieści się ona pomiędzy junior ciężką a ciężką. Limit wagi kategorii bridge wynosi 101,6 kg. Nazwa nie jest przypadkowa i niesie za sobą bohaterską historię. Chodzi tu o heroiczną postawę Bridgera Walkera. 6-latek poruszył serca na całym świecie, ponieważ stanął w obronie młodszej siostry przed atakiem psa. Chłopiec został pogryziony w policzek. Odniósł rany, jednak dzięki jego odwadze nie doszło do tragedii. Bridgerowi bohaterskiej postawy gratulował nawet Mike Tyson.

Pierwszym mistrzem świata w tej kategorii wagowej został Kolumbijczyk Oscar Rivas. W ubiegłym roku, 13 sierpnia miał zmierzyć się z Łukaszem Różańskim w kolumbijskim Cali. Do walki nie doszło, a termin był dwukrotnie przekładany.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Kontuzja Oscara Rivasa

Promotorzy pięściarzy uzgodnili, że pojedynek odbędzie się w Rzeszowie 25 lutego. Szybko okazało się, że sprawa po raz kolejny się skomplikuje. Rivas  postanowił bowiem stoczyć 14 stycznia walkę w wadze ciężkiej z Efe Ajagbą. W związku z tym walka w Polsce została przełożona na 18 marca.

Nie zdziwi jednak chyba nikogo, że walka Łukasz Różański – Oscar Rivas została po raz kolejny przełożona. Zawodnik z Kolumbii nie stoczył swojej walki w wadze ciężkiej, ponieważ doznał kontuzji oka. Odklejenia siatkówka niesie za sobą szereg komplikacji. Federacja WBC poinformowała nawet, że kategoria wagi bridger stała się oficjalnie bez aktualnego mistrza. Nie wiadomo, czy Rivas po przebytym urazie będzie mógł w ogóle wrócić do zawodowego boksu.

UWAGA: Sprawdź aktualne promocje bukmacherskie - zakłady bez ryzyka, freebety, wyższe kursy na mecz.

Gdzie dojdzie do walki Łukasz Różański – Alen Babić?

Do walki o mistrzowski pas zostali wyznaczeni 37-letni Łukasz Różański i 32-letni Chorwat Alen Babić. O tym, gdzie dojdzie do walki Łukasz Różański – Alen Babić debatowano w Meksyku na konwencji WBC. Ostatecznie grupa kierowana przez Andrzeja Wasilewskiego przebiła ofertę brytyjskiego promotora Eddiego Hearna. Polska oferta wynosiła 425 tysięcy dolarów. Oferta przedstawiona przez Brytyjczyków była znacznie niższa – wynosiła 350 tysięcy USD.

Walka ma odbyć się 18 marca na gali w Rzeszowie, ale do ostatecznych ustaleń jeszcze nie doszło. Ostatni pojedynek o zawodowe mistrzostwo świata w Polsce miał miejsce w 2016 roku. To wtedy tytuł mistrza WBO w kategorii ciężkiej stracił Krzysztof Głowacki po porażce z Ukraińcem Oleksandrem Usykiem, obecnym mistrzem świata IBF, WBA i WBO w wadze ciężkiej.

KOD PROMOCYJNY: BETONLINE

3754 PLN W SUPERBET

Saga Różański z szukaniem kolejnego rywala zakończyła się zatem sukcesem. Sam zawodnik odetchnął z ulgą, bo osttnią walkę stoczył 30 maja 2021 roku. Znokautował wtedy Artura Szpilkę.

– Najpierw trenowałem do walki z Rivasem od wiosny ubiegłego roku. Najpierw miał być eliminator, a później pojedynek o mistrzostwo świata. Drugi raz przygotowania zacząłem jesienią i znów spotkało mnie rozczarowanie. Teraz organizacja tego wydarzenia w Polsce to nagroda za ten cały czas poświęcony na przygotowania i kilkukrotną zmianę terminu walki. To historyczna chwila dla Rzeszowa i całego Podkarpacia. Mam tylko nadzieję, że już nic się nie zmieni w tej sprawie – stwierdził Łukasz Różański.

UWAGA: Sprawdź aktualny ranking bukmacherów - wybierz bukmachera z najlepszą ofertą kursów, zakładów i bonusów na start.

Nowy mistrz w kategorii bridger decyzją będzie musiał stoczyć dwie obowiązkowe obrony. Wiadomo już, że pierwszego rywala ma wyłonić pojedynek eliminacyjny między Belgiem Ryadem Merhym (Wybrzeża Kości Słoniowej) a Kevinem Lereną (RPA).

Pojedynek Łukasz Różański – Alen Babić. Ile zarobią pięściarze?

Nieoficjalne informacje mówią o tym, że 382,5 tys. dolarów zostanie podzielonych po połowie na obu zawodników. Z kolei 10 procent zwycięskiej kwoty (42,5 tys. dolarów) zostało zarezerwowane jako bonus dla zwycięzcy tego pojedynku.


Czytaj także:

5 / 5. Ocen: 2

Mateusz Wolski

Kilkanaście lat w zawodzie dziennikarza sportowego, na Sport1.pl zajmuje się zapowiedziami meczów, analizami i aktualnościami ze świata sportu.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x