KSW Hall of Fame – lista zawodników

KSW Hall of Fame to miejsce dla legend dla największej organizacji MMA w naszym kraju. Kto może pochwalić się miejscem w tym zaszczytnym gronie? Sprawdzaj na bieżąco! [Aktualizacaja]

KSW Hall of Fame - lista legend organizacji
KSW Hall of Fame – lista legend organizacji

KSW Hall of Fame: Co to jest?

Po blisko 20 latach na rynku, prawie 90 wydarzeniach i setkach walk toczonych niegdyś w białym ringu, a dziś w okrągłej klatce, organizacja KSW zdecydowała o utworzeniu Hall of Fame. W każdym roku wyróżniani będą zawodnicy, a także inne osoby, które w wyjątkowy sposób wpisały się w historię organizacji. 

„Hall of Fame” (czyli „Galeria Sław”) to termin, który pochodzi z języka angielskiego i jest używany do opisu miejsca, gdzie są honorowane osoby lub rzeczy, które osiągnęły znaczący sukces lub wpływ w danym obszarze lub dziedzinie.

Wojownicy z całego świata konfrontujący się od lat o miano najlepszych napisali wiele wspaniałych historii walcząc pod skrzydłami organizacji KSW. Teraz organizacja podsumowując te historie i fantastyczne starcia, których fani byli świadkami na przestrzeni blisko 20 lat, będzie wyróżniała największych bohaterów zapisanych złotymi zgłoskami na kartach KSW. 

Fortuna kod na typy KSW
Fortuna kod na typy KSW

Do najbardziej znanych galerii sław należą:

  • „Rock and Roll Hall of Fame” to muzeum w Cleveland, Ohio, które honoruje artystów i inne osoby, które miały duży wpływ na rozwój i kształtowanie rock and rolla.
  • „National Baseball Hall of Fame and Museum” w Cooperstown, Nowy Jork, jest miejscem, gdzie są honorowani gracze, menedżerowie, sędziowie i inne osoby, które miały istotny wpływ na baseball i ligę MLB

Warto zauważyć, że Hall of Fame nie musi być konkretnym, fizycznym miejscem. Może to być również abstrakcyjna koncepcja, tak jak „Internet Hall of Fame”, która honoruje osoby, które miały wpływ na rozwój i rozpowszechnienie Internetu, ale nie ma fizycznego budynku lub miejsca związanego z HoF.

KSW Hall of Fame: Lista zawodników

Łukasz „Juras” Jurkowski

Łukasz Jurkowski swoją przygodę z KSW rozpoczął w roku 2004 od gali numer jeden, podczas której rozbił trzech rywali i został pierwszym mistrzem organizacji. Wywodzący się z taekwondo Łukasz był też finalistą dwóch kolejnych turniejów. Popularny „Juras” rozwijał się wraz z marką KSW i przez lata dostarczał nie tylko emocji w białym ringu, ale również został komentatorem gal i jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów świata MMA. W roku 2011 „Juras” ogłosił zakończenie kariery, ale sześć lat później wrócił i już w okrągłej klatce dalej toczył swoje boje. Pod szyldem polskiej organizacji Łukasz walczył 22 razy i 15 razy to jego ręce na końcu walki były unoszone w geście zwycięstwa. W całej karierze konfrontował się nie tylko w Polsce, ale również w Chorwacji, Holandii, Rosji, Słowenii, Bułgarii, a także w Stanach Zjednoczonych. 

Łukasz Jurkowski był jednym z uczestników pierwszej gali Colosseum na PGE Narodowym, na której stoczył niezwykle zacięty i wygrany bój z byłym mistrzem organizacji, Rameau Thierrym Sokoudjou. Podczas XTB KSW Colosseum 2, „Juras” ponownie stanie przed dziesiątkami tysięcy fanów, aby zostać oficjalnie wprowadzonym do Hall of Fame KSW podczas specjalnej ceremonii.  

KSW Hall of FameOsiągnięcia
Łukasz „Juras” JurkowskiZwycięzca pierwszego turnieju KSW
TBA
TBA
TBA

5 / 5. Ocen: 51

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x