Yannick Gerhardt, który od lipca 2016 roku jest związany z VfL Wolfsburg, znajduje się w punkcie zwrotnym swojej kariery. Według informacji podanych przez „Kölner Stadt-Anzeiger”, 32-letni środkowy pomocnik jest łączony z odejściem z obecnego klubu. Zainteresowanie usługami doświadczonego zawodnika wykazują FC Union Berlin oraz Mainz 05, które miały już nawiązać kontakt z byłym doradcą piłkarza, Stefanem Engelsem, w celu zbadania możliwości przeprowadzenia transakcji.
Yannick Gerhardt
VfL Wolfsburg→FC Union Berlin
Sytuacja Gerhardta w Wolfsburgu stała się przedmiotem dyskusji w kontekście jego przyszłości. Choć zawodnik posiada kontrakt ważny do 2027 roku, media sugerują, że rozważa on różne opcje, w tym nawet egzotyczne kierunki, takie jak Stany Zjednoczone czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Obecna wartość rynkowa pomocnika szacowana jest na około 2 miliony euro, co czyni go dostępnym celem dla klubów poszukujących rutynowanego gracza do środka pola.
Gerhardt, który w swojej karierze zaliczył jeden występ w reprezentacji Niemiec, w obecnym sezonie Bundesligi notuje regularne minuty, jednak ostatnie wypowiedzi zawodnika wskazują na rosnącą frustrację obecną sytuacją w klubie z Wolfsburga. W obliczu braku stabilizacji formy drużyny, ewentualne przenosiny do Unionu Berlin lub Mainz 05 pozostają otwartą kwestią, a dalsze negocjacje zależą od decyzji samego piłkarza oraz jego obecnego przedstawiciela, Alexandra Jägera.