Keno online – wyniki, zasady gry, ile można wygrać?

Keno online – wyniki, zasady gry, ile można wygrać? Keno to gra losowa, która od wielu lat bije rekordy popularności na całym świecie. W Polsce pierwsze losowanie w jej ramach odbyło się 26 maja 2008 roku o godzinie 7:00 rano – od tego czasu kolejne losowania rozgrywają się z dużą regularnością praktycznie przez cały dzień. Jest to jedna z gier, które nie wymagają od osób grających mnóstwa funduszy na grę, a które gwarantują możliwość szybkich wygranych. Jedno losowanie odbywa się bowiem co cztery minuty.

keno online wyniki
Keno online – wyniki, zasady gry, opinie (foto: se.pl)

Keno istnieje jednak od znacznie dłuższego czasu. Szacuje się, że powstało w XVI wieku w Genui. Tam też wcale nie było traktowane jako gra losowa, a raczej sposób na dobieranie brakujących rajców miejskich. Na przestrzeni wieków więc mocno ewoluowała i zmieniła swoją formę.

W naszym serwisie internetowym skupiamy się na Keno online, a zatem internetowej wersji tej właśnie gry (niczym nie różni się ona od tej dostępnej w kolekturach). Przedstawiamy dokładne jej zasady i opisujemy wszystko to, co może mieć znaczenie przy podejmowaniu decyzji na temat zagrania w nią. Włącznie z zaproponowaniem alternatyw dla niej.

Keno wyniki – Czym tak właściwie jest Keno online?

Keno to gra losowa, która jest w Polsce oferowana przez Lotto w trzech jego kanałach dystrybucyjnych – w stacjonarnych kolekturach (dostępnych w formie samodzielnej, ale też w galeriach handlowych i większych sklepach), online w jego serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej. Jej głównymi cechami charakterystycznymi są regularność i wysoka częstotliwość losowań. Te odbywają się co cztery minuty. Jeden zakład w tej grze kosztuje zawsze dwa złote – jeżeli jednak chce się wygrać więcej, można dodatkowo zwielokrotnić własną stawkę (a tym samym i wygraną). Gra jest dostępna w godzinach 6:34 – 23:54, a losowania odbywają się każdego dnia tygodnia. Keno wyniki wyświetlają się na ekranach w kolekturach stacjonarnych, w Internecie lub aplikacji mobilnej. W tym ostatnim przypadku możemy ustawić przypomnienie, które poinformuje nas (za pośrednictwem powiadomienia PUSH) o wyniku losowania, w którym wzięliśmy udział.

BukmacherBonusKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
eFortuna.pl830 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Musimy pamiętać, że Keno online to hazard i musimy być osobami pełnoletnimi, by móc legalnie uczestniczyć w kolejnych losowaniach. Cała formuła zasadami swojego działania przypomina zakłady bukmacherskie. Z tym jednak, że w Keno obstawiamy wyniki losowań, a nie spotkań sportowych.

Zasady gry w Keno online

Zasady gry w Keno online nie należą do najbardziej skomplikowanych. Jeśli już graliśmy w Multi Multi (również dostępne w ofercie Lotto), powinniśmy się w nim doskonale odnaleźć – gra ta różni się od niego bowiem zaledwie kilkoma aspektami. Na czym więc polega?

 1. Losowanie obejmuje 20 kul – dokładnie tyle jest losowane spośród 70 dostępnych.
 2. Jako gracz jesteśmy w stanie wybrać od jednej do dziesięciu liczb – to od nas zależy, jak duże ryzyko podejmiemy. Musimy jednak pamiętać,  że jednocześnie możemy skreślić maksymalnie trzy zakłady (nic jednak nie stoi na przeszkodzie w tym, żeby skreślić więcej niż jeden blankiet). Jeżeli gramy w kolekturze lub w Internecie, możemy postawić opcję chybił-trafił.
 3. Na końcu określamy, czy chcemy zdecydować się na opcję dodatkowego mnożnika. O ile opłata za jeden zakład to 2 złote, za dodatkowy mnożnik będziemy musieli zapłacić tyle samo.
sts online bonus free

Jeżeli postawimy na zakład z opcją mnożnika, wcale nie będzie on nam zagwarantowany. System mnożnik wybiera losowo spośród kilku opcji. W przypadku mnożnika x1 (a zatem braku mnożnika) prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 46,40%. Jeżeli chodzi o mnożnik x2, spada ono do 28%, przy x3 wynosi ono 15,20%, przy x4 zaledwie 6%. Mnożnik x5 trafia się przy około 3,20% losowań, a x10 – przy 1,20%. Opcja dodatkowa to zatem dodatkowe ryzyko, które jednak może popłacić. Jeśli oczywiście wygramy.

Musimy pamiętać, że choć obstawić możemy dziesięć liczb, nie zawsze jest to opłacalne. Największą wygraną osiągniemy oczywiście przy prawidłowym obstawieniu wystąpienia każdej z dziesięciu wytypowanych liczb. Jeżeli jednak wytypujemy dziesięć liczb, a trafimy dwie, trzy lub cztery, nie wygramy absolutnie nic. Co bardzo interesujące, wygrać możemy również wtedy, gdy nie trafimy żadnej liczby – tak jest w przypadku typowania dziesięciu, dziewięciu i ośmiu liczb. W sytuacji wytypowania dziesięciu liczb, zgarniemy trzykrotność naszej stawki. W dwóch kolejnych sytuacjach odzyskamy stawkę.

Jednocześnie możemy obstawić (tymi samymi liczbami) aż pięćdziesiąt kolejnych losowań.

O czym warto pamiętać decydując się na zabawę w Keno online?

Keno online podobnie jak Eurojackpot jest grą, która bazuje na losowości i jako taka rządzi się swoimi prawami. Musimy pamiętać, że króluje w niej przypadek. Nie możemy więc oczekiwać, że wraz z kolejnym obstawianiem zwiększymy własne szanse na wygraną. O ile jest to po części możliwe przy graniu w gry karciane, które oferują polscy bukmacherzy (więcej na ich temat powiemy za chwilę), tutaj po prostu nie ma racji bytu. Pamiętajmy, że:

 • gra w tę grę wymaga od nas bycia pełnoletnimi – Keno to hazard i jako taki powinien być przez nas traktowany,
 • nie powinniśmy grać w Keno za więcej niż jesteśmy sobie w stanie pozwolić – choć stawka w grze jest niesamowicie niska, potrafi bardzo szybko uszczuplić nasz budżet – zwłaszcza przy nierozsądnym typowaniu,
Fuksiarz Polski bukmacher onlineBonus
Cashback bez limitu500 PLN
Zakład bez ryzyka500 PLN bez obrotu
Mega Kursy BoostTAK
Early-PayoutTAK
Rejestracjawww.Fuksiarz.pl
Nowa oferta bonusów Polskiego bukmachera Fuksiarz
 • Keno w znakomity sposób przygotowuje do gry u bukmacherów – i odwrotnie; osoby posiadające już pewne doświadczenie w zakładach wzajemnych znacznie rozsądniej podchodzą do gry w Keno,
 • wyniki gry w Keno jesteśmy w stanie zobaczyć na jego oficjalnej stronie – co ciekawe, są na niej też dostępne symulacje aktualnego losowania. W ich trakcie zawsze najpierw losowany jest mnożnik, a dopiero potem wszystkie liczby, które są tymi wygranymi,
 • w razie potrzeby zawsze możemy przejrzeć losowania archiwalne – jeśli zaś postawiliśmy na takowe przez Internet, zostanie ono przypisane do naszego kuponu,
 • przy maksymalnej wygranej i maksymalnym mnożniku, jesteśmy w stanie wygrać nawet dwa miliony złotych – dzieje się tak w momencie, w którym poprawnie obstawimy każdą z dziesięciu liczb przy maksymalnym mnożniku,
 • w każdej chwili możemy zwiększyć naszą stawkę, nawet dziesięciokrotnie. Zwiększenie stawki to nie mnożnik. Można więc skorzystać z obu tych opcji,
 • każdego dnia odbywa się 261 losowań, a Keno wyniki każdego z nich możemy sprawdzać albo na monitorze w kolekturze, albo w sieci,
 • jeżeli przywiązaliśmy się do szczęśliwych liczb, możemy dodać je do ulubionych – zagrane już kupony jesteśmy w stanie powtarzać, ponownie stawiając zarówno na te same liczby, jak i na takie same opcje dodatkowe.
superbet kod promocyjny 2022
Nowy bonus w Superbet z kodem promocyjnym BETONLINE

Alternatywy dla Keno Online

Jeżeli chcemy obstawiać w szybkiej formule zdarzenia o dużym współczynniku losowości, wcale nie jesteśmy skazani na Keno online. Zawsze możemy sięgnąć po świetną usługę dodatkową, jaką ostatnimi czasy przygotowali dla nas polscy bukmacherzy – gry karciane. U zdecydowanej większości z nich dostępna jest ona całodobowo. Jak sama jej nazwa może sugerować, w jej obrębie możemy obstawiać symulowane rozdania w najpopularniejszych (znanych chociażby z kasyna) grach karcianych. Chodzi między innymi o legalny poker, blackjacka i wojnę. Jedno rozdanie trwa zaledwie kilka minut, dzięki czemu zakłady cechują się tutaj bardzo dużym dynamizmem.

Tym, co odróżnia dostępne u bukmacherów online gry karciane od Keno jest sposób ich prezentacji. W ich przypadku mamy do czynienia z profesjonalnymi transmisjami na żywo – z udziałem prawdziwych krupierek. To one dbają o przebieg każdego z rozdań, rozdając karty wirtualnym graczom. Przy okazji są w stanie tłumaczyć zasady każdej z gier oraz wyjaśniać aktualną sytuację na stole. Aktualnie coraz więcej bukmacherów wprowadza do swojej oferty gry karciane. Do tych, na których powinniśmy zwrócić szczególną uwagę zaliczyć można:

 • STS (Betgames). STS jest bukmacherem, którego uznaje się za pioniera na rynku polskim jeżeli chodzi o gry karciane. Jest też operatorem, który podchodzi do tej usługi w najbardziej profesjonalny sposób. Kolejne rozdania w jego serwisie internetowym są utrzymane w atmosferze znanej z kasyna. Widać jest, że bardzo się do nich przyłożył. Aktualnie można w Betgames obstawić wojnę, dwie odmiany pokera, bakarat. Jako jeden z nielicznych bukmacherów, daje też dostęp do polskiego stołu pokerowego, w którym krupierka porozumiewa się z nami w rodzimym języku. Istnieje możliwość rozmowy z nią na wbudowanym czacie. Rejestracja z kodem „BETONLINE” na www.STS.pl.
 • Fortuna (Bet on Games). Fortuna w chwili obecnej oferuje możliwość typowania trzech różnych gier karcianych – pokera, wojny (w postaci gry Dragon Tiger) i bakaratu. Jako drugi pod względem popularności i wielkości bukmacher eFortuna, spisuje się świetnie pod tym względem, pozwalając nam na płynne obstawianie oraz korzystanie z wielu opcji bukmacherskich. Rejestracja z kodem „BETONLINE” na www.eFortuna.pl.
 • Superbet (Gry karciane). Z uwagi na współpracę ze znanym na rynku usługodawcą TVBet, Superbet daje nam dostęp do mnóstwa różnych gier karcianych. Do wyboru mamy dwie odmiany pokera, trzy odmiany wojny oraz blackjacka. Każda z gier w Superbet prowadzona jest w sposób w pełni profesjonalny, płynny – przy udziale świetnych krupierów. Co ważne, bukmacher bardzo szybko rozwija swoją usługę. Jeszcze do niedawna oferował w niej zaledwie dwie pozycje. Teraz ma ich już aż sześć i na pewno na tym nie poprzestanie. Rejestracja z kodem „BETONLINE” na www.Superbet.pl.
poker sts online
Legalny poker online w STS Betgames

Poza jednym wyjątkiem (bukmacherem Totalbet), wszyscy polscy bukmacherzy nie zajmują się przygotowywaniem transmisji, a zaledwie opatrywaniem ich ofertą bukmacherską. Same w sobie transmisje pobierają od podmiotów zewnętrznych, do których należy dbanie o ich przebieg, zatrudnianie krupierek i zapewnianie całej usłudze stabilności swojego działania. Decydując się na zakłady bukmacherskie właśnie na gry karciane, będziemy musieli posiadać konto u bukmachera. Będzie ono wspólne dla jego usług głównych oraz dodatkowych.

Co ciekawe, na gry karciane możemy stawiać minimalnie złotówkę. Zakłady mogą zatem odbywać się zarówno na bardzo niskich, jak i wysokich stawkach, w zależności od indywidualnych ustaleń. Gry karciane dają znacznie więcej możliwości obstawiania niż Keno online. Są też atrakcyjniejsze pod względem czysto technicznym – obstawiając je jesteśmy rzeczywiście zaangażowani w przebieg każdego z rozdań.


5 / 5. Ocen: 11

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x