Jastrzębski Węgiel z pierwszym trofeum w sezonie 2022/23! (FOTO+WIDEO)

W środowe popołudnie w hali im. Tomasza Wójtowicza w Lublinie rozegrany został mecz o AL-KO Superpuchar Polski 2022 w piłce siatkowej mężczyzn. W konfrontacji dwóch najlepszych zespołów poprzedniego sezonu Jastrzębski Węgiel po tie-breaku pokonał Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i zdobył pierwsze trofeum w nowej kampanii!

Fot.: PLS/@PlusLiga_ on Twitter (materiały prasowe)

AL-KO Superpuchar Polski 2022 dla Jastrzębskiego Węgla

Pojedynek kędzierzynian z jastrzębianami został poprzedzony chwilą zadumy w związku ze śmiercią legendarnego Tomasza Wójtowicza, patrona lubelskiego obiektu i ikony polskiej siatkówki, do której doszło na dwa dni przed imprezą.

Samo widowisko, pomimo tych smutnych okoliczności, jednak nie rozczarowało i dostarczyło wielu pozytywnych emocji. Dość niespodziewanie ton boiskowym wydarzeniom długo nadawali zawodnicy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, którzy słabo weszli w sezon 2022/23, ponosząc aż dwie porażki w pięciu meczach.

W środę 26 października stanęli jednak na wysokości zadania i po trzech setach, to oni byli na prowadzeniu. Pierwszą wygrali 26:24, choć prowadzili już 24:19!!! W drugiej prowadzenie było mniejsze (20:18) i nie zostało dowiezione do końca. Jastrzębianie lepiej rozegrali końcówkę i zwyciężyli 25:23. W trzeciej górą ZAKSA już zdecydowanie ZAKSA (25:18).

Druga część spotkania o AL-KO Superpuchar Polski 2022 w piłce siatkowej mężczyzn należała już do Jastrzębskiego Węgla, którego gracze lepiej wytrzymali trudy rywalizacji. Wicemistrzowie kraju najpierw doprowadzili do tie-breaka (25:20), a w nim postawili kropkę nad „i”, wygrywając 15:13 i w całym meczu 3:2.

Tym samym pierwsze trofeum w sezonie 2022/23 Polskiej Ligi Siatkówki powędrowała w ręce zawodników Jastrzębskiego Węgla, którzy są również głównym kandydatem do sięgnięcia po złoto PlusLigi, a także jednym z najpoważniejszych kandydatów do medali Ligi Mistrzów CEV.

AL-KO Superpuchar Polski: Wypowiedzi po meczu

Fotogaleria z AL-KO Superpucharu Polski 2022

Źródło: volley24.pl/Fot.: Piotr Sumara/PLS (materiały prasowe)

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x