Górnik Zabrze przedłużył kontrakty z trzema zawodnikami! Jaki skład na sezon 2023/24?

Piłkarze Górnika Zabrze imponują formą na finiszu sezonu 2022/23 PKO Bank Polski Ekstraklasy i są już praktycznie pewni utrzymania w elicie (99,99%), dzięki czemu działacze mogą się skupić na kompletowaniu składu na przyszły sezon. W poniedziałkowy wieczór poinformowano o przedłużeniu współpracy z trzema piłkarzami. O kim mowa?

Trzech zawodników na dłużej w Górniku Zabrze. (Fot.: Górnik Zabrze via @GonikZabrzeSSA on Twitter)

Bielica, Dadok i Wojtuszek na dłużej w Górniku Zabrze

W sezonie 2022/23 PKO BP Ekstraklasy do rozegrania zostały już tylko trzy kolejki, więc trudno się dziwić, że zespoły zaczynają myśleć o przyszłych rozgrywkach, które wystartują przecież pod koniec lipca. Nie inaczej jest w Zabrzu, gdzie wczoraj poinformowano o przedłużeniu kontraktów z bramkarzem Danielem Bielicą oraz pomocnikami Robertem Dadokiem i Norbertem Wojtuszkiem.

Każdemu z nich dotychczasowa umowa z 14-krotnymi Mistrzami Polski wygasała w dniu 30 czerwca 2023 roku. Z tym, że w kontraktach zapisana była klauzula umożliwiająca ich przedłużenie. W wypadku „Białego” i „Dadiego’ o rok, w przypadku „Norbiego” o dwa lata. Nie mamy więc do czynienia z zupełnie nowymi kontraktami tych graczy, a po prostu z kontynuacją podpisanych już jakiś czas temu.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Górnik Zabrze. Jaki skład na sezon 2023/24?

Jeszcze wcześniej na przedłużenie współpracy z zabrzanami zdecydował się Richard Jensen, który podpisał umowę obowiązującą do końca sezonu 2023/24. Oczywiście nie można wykluczyć, że latem pojawią się jakieś oferty za obrońcę reprezentacji Finlandii i zostanie on sprzedany. Z drugiej strony, Jensen wiosną mocno obniżył loty, więc propozycja nie do odrzucania raczej się nie pojawi.

Ponadto ważne kontrakty na najbliższy sezon mają też: Dani Pacheco, Paweł Olkowski, Erik Janża, Rafał Janicki, Boris Sekulić, Daisuke Yokota, Jean Jules Mvondo, Amadej Marosa czy Krzysztof Kolanko. Do tego grona trzeba jeszcze dopisać zawodników, których umowy wygasają za ponad dwa lata, czyli Damiana Rasaka i Szymona Włodarczyka. Tym ostatnim, pomimo nieudanej rundy wiosennej, interesują się zagraniczne kluby.

Superbet
3754 PLNKOD: BETONLINE
 • 3500 PLN bez ryzyka
 • 200 PLN w bonusach
 • 54 PLN freebety
STS
1660 PLN KOD: BETONLINE
 • 1500 PLN w bonusach
 • 100 PLN bez ryzyka
 • 60 PLN za zadania

Dyrektor sportowy Górnika Zabrze, Łukasz Milik, przed meczem z Wartą Poznań zdradził w rozmowie z Darią Kabałą-Malarz (Canal+ Sport), że latem planowane są 3-4 wzmocnienia obecnej kadry. Pomysł na przyszły sezon? Stabilizacja. Na brak tej, nie tylko w zabrzańskim klubie, narzekał między innymi trener Jan Urban, który przy takim obrocie spraw powinien porozumieć się z „Trójkolorowymi” ws. nowego kontraktu.

Podobnie jak Łukasz Podolski, który dograł już wszystkie szczegóły umowy. Swój podpis pod nią uzależnia co prawda od realizacji pewnych ustaleń zawartych między nim a władzami klubu, ale podobnie było dokładnie rok temu i sprawy znalazły swój szczęśliwy finał, pomimo rozdzierania szat i tego całego medialnego teatru, który do czerwoności rozpalał fanów „Trójkolorowych”.

Komu jeszcze wygasają kontrakty z końcem bieżącego sezonu? Oto pełna lista:

 • Jonathan Kotzke (opcja +1)
 • Emil Bergstroem (brak opcji)
 • Blaż Vrhovec (+1)
 • Anthony van den Hurk (brak opcji)
 • Mateusz Cholewiak (+1)
 • Piotr Krawczyk (+1)
 • Pavel Pavluchenko (brak opcji)
 • Paweł Sokół (+2)
 • Kryspin Szcześniak (opcja wykupu)
 • Kanji Okunuki (opcja wykupu).

Jak widać po powyższej liście, przed Łukaszem Milikiem jeszcze sporo pracy. Emil Bergstroem i Kanji Okunuki to podstawowi piłkarze Górnika. Pierwszy z nich jeszcze kilka tygodni temu podobno nie chciał słyszeć o przedłużeniu kontraktu, a drugiego trzeba wykupić. To dwa zdecydowanie najtrudniejsze zadania przed jakimi tego lata stanie dyrektor sportowy 14-krotnych Mistrzów Polski.

O kolejnych ruchach kadrowych w Górniku Zabrze oraz innych klubach PKO Bank Polski Ekstraklasy będziemy oczywiście na bieżąco informować na łamach naszego portalu.

Wszystkie potwierdzone info transferowe przed sezonem 2023/24 w jednym miejscu: Sprawdź transfery w PKO BP Ekstraklasie!

Źródło: meczyki.org/Górnik Zabrze

5 / 5. Ocen: 3

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds