Gdzie będzie finał MŚ 2026? Odpowiedź poznamy lada moment!

Jeszcze w tym roku dowiemy się, gdzie odbędzie się finał MŚ 2026. To będzie historyczny mundial – z blisko 50 zespołami, które mierzyć się będą ze sobą w 3 krajach na 16 stadionach. FIFA w kwestii meczu o mistrzostwo bierze pod uwagę już tylko trzy miasta.

FIFA
FIFA

Kiedy dowiemy się, gdzie finał MŚ 2026?

Nie istnieje oficjalna data ogłoszenia miasta-gospodarza finału MŚ 2026. Wiele źródeł sugeruje jednak, że wszystko w tej sprawie wyjaśni się jeszcze w tym roku. FIFA już teraz analizuje wszystkie wady i zalety różnych lokalizacji, chociaż prawdopodobnie już tylko trzy miasta są poważnie brane pod uwagę. Każde znajduje się w Stanach Zjednoczonych.

Najbliższy mundial odbędzie się w trzech krajach – USA, Kanadzie i Meksyku. Turniej odbędzie się w czerwcu i lipcu. Podczas imprezy w akcji będzie można zobaczyć aż 48 zespołów, co da kibicom łącznie rekordowe 104 mecze rozegrane w ciągu jednego turnieju! W naszym portalu wyjaśniamy format mundialu 2026.

STS zakład bez ryzyka - kod promocyjny BETONLINE
STS zakład bez ryzyka – kod promocyjny BETONLINE

W jakim mieście finał MŚ 2026? Oto pewniaki!

Joe Pompliano na Twitterze poinformował, że Nowy Jork, Los Angeles oraz Dallas są brane pod uwagę w trakcie rozważań o to, gdzie powinien odbyć się finał MŚ 2026. Najmniej pozytywów widzi się w tej trzeciej miejscowości, a na prowadzeniu w wyścigu o finał zdaje się być NYC.

Nowy Jork jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miast na świecie i byłby godnym gospodarzem finału Mistrzostw Świata FIFA 2026. Miasto posiada trzy duże lotniska, co ułatwiłoby podróżującym kibicom dotarcie na finał. Tutejszy stadion jest obiektem na świeżym powietrzu, co niesie ze sobą ryzyko opóźnień związanych z letnimi warunkami atmosferycznymi. Istnieje również obawa dotycząca bezpieczeństwa turystów, związana z sytuacją związaną z plagą szczurów i pewnymi problemami przestępczości.

Za Los Angeles przemawia chociażby bogata historia piłkarska. W 1994 roku w Rose Bowl odbył się finał mundialu, w którym Brazylia zdobyła swoje czwarte mistrzostwo. SoFi Stadium w Los Angeles jest potencjalną areną finałową Mistrzostw Świata FIFA 2026. Jednak fakt, że miasto już wcześniej było gospodarzem finału, może być czynnikiem wpływającym na decyzję FIFA.

Dallas to miasto, które może być niespodzianką w wyborze lokalizacji finału. AT&T Stadium to imponujący obiekt, który już gościł takie wydarzenia jak Super Bowl, Mistrzostwa NCAA w piłce nożnej amerykańskiej oraz Mistrzostwa NCAA w koszykówce mężczyzn. Stadion ten posiada wiele udogodnień, takich jak loże VIP oraz dach o rozsuwanej konstrukcji. Wybór Dallas jako gospodarza MŚ 2026 nie wydaje się być bardzo prawdopodobny, ale wielu ekspertów uważa, że tej miejscowości jeszcze nie można całkowicie przekreślać.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

5 / 5. Ocen: 90

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X
0
Dodaj swój komentarz.x