Drugie zwycięstwo Polek w Lidze Narodów siatkarek 2023!

W swoim drugim spotkaniu Siatkarskiej Ligi Narodów 2023, reprezentacja Polski kobiet pokonała 3:1 drużynę Włoch i pozostaje niepokonana podczas turnieju w tureckiej Antalyi. Kolejne spotkanie Polek już jutro, w piątek 2 czerwca.

Liga Narodów siatkarek 2023: Polska pokonała Włochy 3:1!
(Fot.: FIVB/VolleyballWorld.com)

Polskie siatkarki lepsze od Włoszek w Lidze Narodów 2023

Analitycy firm bukmacherskich zdecydowanego faworyta czwartkowej konfrontacji upatrywali w drużynie narodowej Italii, ale rację mieli eksperci z naszej redakcji, którzy przewidzieli wygraną reprezentacji Polski! Biało-Czerwone co prawda przegrały dość wyraźnie inauguracyjną partię, ale w trzech kolejnych były zespołem wyraźnie lepszym i w pełni zasłużenie zgarnęły komplet oczek.

Podobnie jak w rywalizacji z Kanadyjkami, podopieczne Stefano Lavariniego słabo weszły w mecz. Szwankowało zwłaszcza przyjęcie, brakowało też nieco mocy w ataku na lewym skrzydle, czego konsekwencją była przegrana 21:25. Polki nie zwiesiły jednak głów po początkowym niepowodzeniu tylko od początku drugiej z pełną wiarą w sukces wzięły się ostro do roboty.

Na boisku od początku drugiego seta pojawiła się Martyna Czyrniańska, która imponowała przede wszystkim w polu zagrywki. Odważniejsza i skuteczniejsza gra Biało-Czerwonych w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła pozwoliła odrzucić rywalki od siatki i zmusić do gry na wysokiej piłce, dzięki czemu Włoszki popełniały też coraz więcej błędów własnych.

300 PLN - wygraj razem z siatkarkami!
300 PLN – wygraj razem z siatkarkami!

Tymczasem reprezentacja Polski grała coraz swobodniej i bez większych problemów, pomimo drobnych przestojów, wygrała trzy kolejne sety. Drugiego w stosunku 25:20, a następna dwa do 14 i 18. Można więc mówić o małym nokaucie. Tym samym zwycięstwo Polek nad obrończyniami tytułu i mistrzyniami Starego Kontynentu stało się faktem!

Oczywiście trzeba pamiętać, że Azzurre do pierwszego turnieju Ligi Narodów siatkarek 2023 przystąpiły w mocno zmienionym składzie. Dziś na parkiecie pojawiła się tak naprawdę tylko jedna podstawowa zawodniczka zespołu Davide Mazzantiego. To oczywiście nie umniejsza sukcesu polskich siatkarek, które też muszą sobie radzić bez chociażby Joanny Wołosz, Zuzanny Góreckiej czy Klaudii Alagierskiej.

Wygrana z Italią jest bardzo cenna w kontekście rankingu FIVB, w którym Włoszki zajmują drugą pozycję. Wygrana z tak wysoko notowanym rywalem przysporzy sporo punktów reprezentacji Polski, która przed startem VNL 2023 była na dziesiątym miejscu w tym zestawieniu.

O kolejnym meczu polskich siatkarek w Lidze Narodów 2023, czyli konfrontacji z reprezentacją Tajlandii, przeczytasz na łamach naszego portalu już wkrótce.

Mecz na żywo: Darmowa transmisja na żywo z tego meczu będzie dostępna w usłudze STS TV, wystarczy obstawić dowolny zakład przed meczem, żeby uzyskać dostęp do setek transmisji dziennie. Rejestracja z kodem BETONLINE (+ bonus 1660 PLN) na stronie www.STS.pl.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Kurs 200.0 na Liverpool - West Ham!

X