W mediach pojawiły się doniesienia, że Jean-Luc Dompé może wkrótce przenieść się na Półwysep Iberyjski. Jak informuje La Opinión, 31-letni skrzydłowy znalazł się w kręgu zainteresowań Deportivo La Coruña. Beniaminek La Liga desperacko poszukuje wzmocnień na bokach pomocy, a sytuacja Iworyjczyka w Niemczech sprzyja potencjalnej transakcji. Dompé, który dołączył do ekipy z Hamburga w sierpniu 2022 roku, ma co prawda ważny kontrakt do czerwca 2027 roku, jednak jego pozycja w zespole uległa zmianie.
Jean-Luc Dompe
Hamburger SV→Deportivo La Coruña
Obecny pracodawca zawodnika, Hamburger SV, nie wiąże z nim planów na przyszłość i pozwolił mu na poszukiwanie nowego pracodawcy. Choć rynkowa wartość piłkarza oscyluje w granicach 2,5 miliona euro, hiszpański klub rozważa go jako jedną z głównych alternatyw. Pierwotnym celem Deportivo był Adama Traoré, jednak brak porozumienia w sprawie jego przenosin zmusił działaczy z Galicji do aktywowania planów rezerwowych. Na liście życzeń, obok Dompé, figurują także Sofiane Boufal oraz Cyriaque Irié z SC Freiburg.
Jean-Luc Dompé to zawodnik o profilu typowego lewoskrzydłowego, który w przeszłości reprezentował barwy francuskiej kadry U20. Jego doświadczenie ma pomóc Deportivo w walce o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jeśli rozmowy zakończą się sukcesem, 31-latek dołączy do zespołu, który musi radzić sobie z brakami kadrowymi, w tym z kontuzją kolana Davida Melli, która wykluczyła młodego gracza z gry w połowie czerwca 2026 roku.