XX Memoriał Wagnera ogromnym sukcesem frekwencyjnym!

Za nami trzy dni sportowych emocji, które wypełniły weekend w krakowskiej TAURON Arenie Kraków! Jubileuszowy XX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który był próbą generalną przed Mistrzostwami Europy 2023, wygrali Włosi, ale bezsprzecznie największe wrażenie na gościach z całej Europy wywarli biało-czerwoni kibice, którzy w liczbie ponad 45 tysięcy wypełnili trybuny małopolskiego giganta.

Pełne trybuny na XX Memoriale Huberta Jerzego Wagnera! (Fot.: Memoriał Wagnera/MPAImages)

Ponad 45 tysięcy kibiców na trybunach podczas XX Memoriału Wagnera

Trzy dni emocji i zarazem trzy dni niewiarygodnej atmosfery na trybunach. Każdego dnia na meczu biało-czerwonych w TAURON Arenie mieliśmy komplet ponad 15 tysięcy kibiców. Jak imprezę oceniają jej pomysłodawcy i organizatorzy?

XX Memoriał z pewnością można zaliczyć do udanych, trzy dni hala była wypełniona do ostatniego miejsca, a Mazurek Dąbrowskiego wybrzmiał jak nigdy dotąd – cieszy się Cezary Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – Mam nadzieję, że cieszą się też wszystkie zespoły i doceniają naszych fantastycznych fanów. W Krakowie mieliśmy przez ten weekend super emocje sportowe ale i także dla wielu turystów okazję do zwiedzania i zabawy między meczami, jak i po nich. Mamy nadzieję, że jubileuszowy Memoriał był dokładnie takim, na jaki trener Hubert Wagner zasłużył – dodaje.

W ostatnim starciu w TAURON Arenie Kraków Polacy walczyli z mistrzami świata – Włochami, a stawką meczu było pierwsze miejsce w XX Memoriale Wagnera. Włosi wygrali pewnie dwa sety, biało-czerwoni po kilku zmianach w składzie wrócili do gry w trzecim secie, ale w kolejnej odsłonie Italia zwyciężyła do 17. W naszej ekipie widać było, że pojawiają się problemy zdrowotne, z boiska zszedł m.in. wracający do pełnej dyspozycji Bartosz Kurek. Biało-czerwoni grali od tej pory trzema nominalnymi przyjmującymi. Ostatecznie musieli uznać wyższość rywali.

Memoriał Huberta Wagnera służył zobaczeniu w jakim miejscu teraz jesteśmy – mówi Aleksander Śliwka. – Na pewno sztab szkoleniowy weźmie wiele danych do analizy, tak aby poprawić naszą grę i na mistrzostwa Europy wyszlifować najlepszą dyspozycję i poprawić się w niektórych elementach siatkarskich. Szkoda, że nie udało się wygrać więcej niż jedno spotkanie, ale skład memoriału w tym roku był naprawdę bardzo mocny, byli mistrzowie olimpijscy, mistrzowie świata, wicemistrzowie Europy, także absolutna światowa czołówka. Mam nadzieje, że memoriał będzie dla nas cenną lekcją, tak żebyśmy podczas mistrzostw Europy i kwalifikacji olimpijskich zagrali najlepszą siatkówkę.

XX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera był świętem siatkówki nie tylko dla kibiców obecnych w krakowskiej hali, ale też tych przed ekranami. Wszystkie turniejowe mecze transmitował na żywo Polsat Sport, a spotkania gromadziły widownię liczoną w dziesiątkach tysięcy.

Klasyfikacja końcowa XX Memoriału Wagnera

Kto wygrał Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w 2023 roku? Oto klasyfikacja końcowa:

  • 1. Włochy
  • 2. Słowenia
  • 3. Polska
  • 4. Francja

Więcej o Memoriale Wagnera 2023 przeczytasz w tym artykule.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Memoriał Wagnera 2023: Nagrody indywidualne

  • Najlepszy atakujący – Rok Mozić (Słowenia)
  • Najlepszy blokujący: Jan Kozamernik (Słowenia)
  • Najlepszy przyjmujący: Alessandro Michieletto (Włochy)
  • Najlepszy libero: Paweł Zatorski (Polska)
  • Najlepszy rozgrywający: Simone Giannelli (Włochy)
  • MVP: Simone Giannelli (Włochy)

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X