Guglielmo Vicario wyraził zgodę na transfer do Interu Mediolan. Bramkarz Tottenhamu jest otwarty na powrót do Serie A i zajęcie miejsca między słupkami w zespole mistrza Włoch.
Władze Interu Mediolan aktywnie działają za kulisami, aby sprowadzić nowego numer jeden do swojej bramki. Przedstawiciele klubu z San Siro przeprowadzili w ostatnich tygodniach rozmowy z otoczeniem zawodnika, żeby sprawdzić realność całej operacji. Corriere dello Sport informuje, że Vicario dał zielone światło na przeprowadzkę, co stawia mediolańczyków w korzystnej sytuacji negocjacyjnej. Klub zachowuje jednak dużą ostrożność i nie planuje wydawać nadmiernych kwot na tę pozycję, szukając rozwiązań pasujących do obecnego budżetu.
Główną przeszkodą w sfinalizowaniu transakcji są oczekiwania finansowe Tottenhamu. Londyński klub wycenia byłego gracza Empoli na kwotę między 25 a 30 mln euro i nie zamierza łatwo rezygnować z tych żądań. Ta wycena będzie kluczowym punktem rozmów podczas nadchodzącego letniego okna transferowego. Inter musi teraz wypracować kompromis z Anglikami, ponieważ mimo chęci samego piłkarza, różnice w wycenie obu stron są wyraźne. Negocjacje zapowiadają się na trudne ze względu na sztywne ograniczenia budżetowe Włochów.
