PZN ogłosił dziś za pomocą social mediów skład kadry Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Planicy. Na liście nie brakuje zaskoczeń, głównie dotyczących żeńskiej ekipy. Poza stawką skoczków i skoczkiń, związek narciarstwa ogłosił także listę biegaczy i kombinatorów norweskich. Wszystkie szczegóły znajdziecie w artykule.
W męskiej kadrze skoczków potwierdzają się przypuszczenia. Stoch wraca do skakania
Jeśli chodzi o ekipę zawodników, to nie można tutaj mówić o sensacji. Na łamach naszego portalu już próbowaliśmy przewidzieć skład Thurnbichlera. Pomimo dobrych występów zawodników z zaplecza podczas mistrzostw świata juniorów, do Planicy wyleci skład kadry A. Mowa tu między innymi o Kamilu Stochu, który szukał ostatnio w ojczyźnie spokoju i regeneracji, aby skupić się na docelowej imprezie. Poza "rakietą z zębu" w szranki w Słowenii staną Olek Zniszczoł, Piotr Żyła, Paweł Wąsek i oczywiście Dawid Kubacki.
Największe szanse medalowe w nadchodzącej imprezie z wyżej wymienionych rodaków posiada Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Trzeba jednak pamiętać, że imprezy mistrzowskie rządzą się swoimi prawami i może dojść do różnych sensacji. Ostatnim takim przypadkiem był Kylian Peier podczas konkursu w Seefeld.
Ciekawe wybory w damskim składzie
Mimo tego, że nad kobiecymi skokami w Polsce od kilku lat wiszą czarne chmury, PZN postanowił wysłać polską załogę do Planicy. Polski związek postanowił na wystawienie aż czterech zawodniczek, co sugeruje wzięcie również udziału w konkursie drużynowym. Mimo braku przekonujących wyników, prezesi związku liczą, że system rozgrywania MŚ pozwoli na osiągnięcie sukcesu. Jednak mimo ograniczonych kwot innych zespołów i tak Polki nie są w żadnym stopniu faworytkami.
Mowa tutaj zarówno o konkursie drużynowym, jak i indywidualnym. Ostatecznie do Planicy wybierze się czwórka, w składzie: Paulina Cieślar, Anna Twardosz, Kinga Rajda i Nicole Konderla. Największe szanse na sukces ma ostatnia dwójka. Rajda brała udział dawniej również w konkursie mikstów w ramach czempionatu w Seefeld.
Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata Seniorów w Narciarstwie Klasycznym Planica 2023 ⛷️
— Polski Związek Narciarski (@pzn_pl) February 18, 2023
📅 22.02-04.03.2023
___#PZNteam #PolskiZwiązekNarciarski #pzn #skokinarciarskie #bieginarciarskie #kombinacjanorweska #skijumping #crosscountry #nordiccombined #Planica2023 #wsc2023 pic.twitter.com/MMD3UVdrrw
Pozostałe dyscypliny. Kto pojedzie na Mistrzostwa Świata w Planicy?
Skład biegaczy i biegaczek prezentuje się dość okazale. U panów do rywalizacji przystąpi czterech reprezentantów Polski. Są to Dominik Bury, Maciej Staręga, Kamil Bury i Sebastian Bryja. Największe osiągnięcia do tej pory notował Maciej Staręga i to on będzie liderem polskich biegaczy. U pań kadra prezentuje się skromniej.
Do Planicy wyruszy trójka naszych pań. Skład tworzą Weronika Kaleta, Monika Skinder i Izabela Marcisz. Najmocniejszym punktem naszej damskiej ekipy są Skinder i Marcisz. Polski Związek Narciarstwa skompletował także parę naszych kombinatorów. W tej dyscyplinie będziemy mogli ujrzeć Andrzeja Szczechowicza i Joannę Kil.
