Skład reprezentacji Polski na Raw Air 2023 ogłoszony!

Turniej Raw Air 2023, który odbędzie się w dniach 10-19 marca, zbliża się wielkimi krokami. W środę 8 marca poznaliśmy skład reprezentacji Polski na tę imprezę. Jest jedna niespodzianka!

Reprezentacja Polski na Raw Air 2023

Sześciu polskich skoczków weźmie udział w „najbardziej ekstremalnym i intensywnym turnieju skoków narciarskich na świecie”, jak reklamują swoją imprezę organizatorzy norweskiego cyklu zawodów. W 2023 roku Raw Air odbędzie się na trzech skoczniach, gdzie na przestrzeni zaledwie dziesięciu dni najlepsi zawodnicy oddadzą aż osiemnaście punktowanych skoków.

Thomas Thurnbichler zdecydował się powołać na turniej w Norwegii sześciu zawodników. Do uczestników mistrzostw świata w Planicy (Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyły, Aleksandra Zniszczoła i Pawła Wąska) dołączył Jakub Wolny.

Jakub Wolny powołany do kadry na Raw Air 2023

Skąd decyzja o powołaniu tego ostatniego? Podczas gdy w Planicy trwały mistrzostwa świata, w tym samym czasie w Iron Mountain rozegrano konkursy Pucharu Kontynentalnego. W Stanach Zjednoczonych najlepiej z Polaków spisał się Jakub Wolny. Podwójny mistrz świata juniorów z 2014 roku w trzech z czterech rozegranych konkursów uplasował się w czołowej dziesiątce. Najwyżej sklasyfikowany był w piątkowych zawodach, w których zajął ósmą lokatę. W obu sobotnich konkursach był dziewiąty. W niedzielę zajął piętnasta lokatę, najwyższą z Biało-Czerwonych – informuje na swojej oficjalnej stronie internetowej Polski Związek Narciarski.

Kody promocyjne:

Betclic kod bonusowy
Betclic kod bonusowy

Pisząc krótko, o powołaniu Jakuba Wolnego na turniej Raw Air 2023 zadecydowały wyłącznie względy sportowe. Mamy nadzieję, że powrót do rywalizacji w Pucharze Świata doda zawodnikowi skrzydeł, dzięki czemu nawiąże on do swoich świetnych wyników z poprzednich sezonów. Przypominamy, że dzisiejszy 27-latek w 2019 roku zajął dziewiątą pozycję w klasyfikacji generalnej Raw Air. Taki rezultat w tegorocznej edycji byłby okrzyknięty wielkim sukcesem, którego oczywiście życzymy.

Finały FIS Cup w Zakopanem już 9-10 marca

Zanim najlepsi skoczkowie świata rozpoczną rywalizacje w Raw Air 2023, na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbędą się finałowe konkursy FIS Cup 2022/23, w których zobaczymy aż dziesięciu reprezentantów Polski:

Transmisje z Zakopanego, gdzie 11 i 12 marca odbędą się także konkursy Pucharu Kontynentalnego, przeprowadzi TVP Sport. Zawody będą dostępne również na stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej i na SMART TV publicznego nadawcy.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Źródło: BetOnline.net.pl/PZN.pl

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button