Raw Air 2023: Dawid Kubacki najlepszy w Lillehammer

Polak Dawid Kubacki został zwycięzcą czwartkowego konkursu indywidualnego na Lysgaardsbakken (HS140) w norweskim Lillehammer! Reprezentant naszego kraju zwyciężył dzięki skokom na odległość 137,5 i 138,5 metra, dzięki czemu awansował na czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej cyklu Raw Air 2023!

Dawid Kubacki wygrał czwartkowy konkurs w Lillehammer

Drugą pozycję podczas czwartkowych zmagań zajął Słoweniec Anze Lanisek, a na najniższym stopniu podium stanął Austriak Daniel Tschofenig. Dawid Kubacki, który atakował z czwartego miejsca po pierwszej serii, wyprzedził tych zawodników kolejno o 7.4 i 8.2punktu. Jak spisali się pozostali Biało-Czerwoni? Więcej niż przyzwoicie, bo w czwartek wszyscy zameldowali się w finałowej serii zawodów i w komplecie zmieścili się w czołowej dwudziestce, punktując tym samym do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2022/23.

Kamil Stoch ukończył rywalizację na siódmym miejscu ze stratą ponad piętnastu punktów do podium. Piotr Żyła był czternasty, a do miejsca w czołowej dziesiątce zabrakło mu niespełna dziesięć oczek. Siedemnaste miejsce zajął Aleksander Zniszczoł a dwudzieste Paweł Wąsek.

Dla Dawida Kubackiego to już piętnaste w sezonie 2022/23 podium zawodów Pucharu Świata, dzięki czemu 33-letni skoczek pobił rekord legendarnego Adama Małysza. Skocznia w Lillehammer da się lubić, co przypomniał na Twitter Adam Bucholz, przypominając inne sukcesy Biało-Czerwonych na tym obiekcie.

Wyniki konkursu w Lillehammer (16.03.2023)

Fot.: FIS-Ski.com

Teraz rywalizacja w cyklu Raw Air 2023 przeniesie się na mamuta w Vikersund, gdzie w piątek, sobotę i niedzielę odbędą się po dwa prologi oraz konkursy zaliczane również do cyklu Pucharu Świata 2022/23.

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button