Raw Air 2023: Dawid Kubacki na podium niedzielnego konkursu w Oslo!

Obchodzący w niedzielę 33. urodziny Dawid Kubacki sam sobie sprawił kapitalny prezent. Lider reprezentacji Polski w skokach narciarskich zajął trzecią pozycję podczas drugiego konkursu na skoczni Holmenkollen w Oslo i ponownie włączył się do walki o zwycięstwo w turnieju Raw Air 2023!

Dawid Kubacki na podium zawodów w Oslo

Austriak Stefan Kraft wygrał drugi, niedzielny konkurs indywidualny na legendarnej Holmenkollbakken (HS134) w Oslo, dzięki czemu umocnił się na czele klasyfikacji generalnej Raw Air 2023. Reprezentant Austrii zwyciężył za sprawą skoków na odległość 130,5 i 131,5 metra. Na drugim stopniu podium stanął Słoweniec Anze Lanisek, a na tym najniższym Dawid Kubacki, który czołową trójkę atakował z siódmego miejsca po pierwszej serii i to jak atakował! Do przeskoczenia Laniska zabrakło mu tylko 0,1 punktu!!!

W finałowej serii niedzielnych zawodów zobaczyliśmy jeszcze trzech Polaków, którzy tym samym zdobyli punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2022/23. Paweł Wąsek zajął siedemnaste miejsce, Kamil Stoch był dziewiętnasty, a Piotr Żyła zajął dwudzieste czwarte miejsce.

Raw Air 2023: Wyniki konkursu w Oslo (niedziela, 12.03.2023)

FIS-ski.com

Po piątkowym prologu, sobotnim konkursie oraz niedzielnej rywalizacji w prologu i konkursie na Holmenkollen w Oslo, skoczkowie narciarscy rywalizujący w Raw Air 2023 przeniosą się na skocznie w Lillehammer (HS140), gdzie już w poniedziałek 13 marca późnym wieczorem odbędzie się trzeci prolog norweskiego turnieju.

Źródło: betonline.net.pl/FIS

5 / 5. Ocen: 3

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button