PSG z największym stadionem w Ligue 1?

Czy dojdzie w najbliższym czasie do generalnej przebudowy stadionu PSG? Tego chcą właściciele klubu, którzy chcieliby, aby spotkania ich drużyny oglądały tłumy kibiców.

PSG z największym stadionem w Ligue 1?
PSG z największym stadionem w Ligue 1?

Park Książąt – żywa historia miasta i PSG

Zespół Paris Saint Germain od 1974 roku gra w roli gospodarza na Parc des Princes, czyli Parku Książąt. Stadion ten znajduje się w stolicy Francji, a dokładniej w XVI dzielnicy. Jego pojemność to 48 527 miejsc siedzących. Obiekt, jaki widzimy aktualnie, wybudowany został w 1972 roku. Od tamtej pory nie przeprowadzano jego generalnego remontu, chociaż wymieniano krzesełka i dokonywano innych mniej lub bardziej „kosmetycznych” zmian.

Być może już wkrótce stadion PSG zmieni się nie do poznania. Bardzo chcieliby tego katarscy właściciele klubu. To nie pierwsze okienko transferowe, podczas którego wydali duże sumy na transfery. Teraz liczą na zwrot inwestycji w postaci dużego zainteresowania kibiców meczami. Po przyjściu Leo Messi’ego do klubu trudno w jakikolwiek sposób zakupić bilet na spotkanie wicemistrza Francji, a te dostępne w sprzedaży w internecie osiągają niebotyczne sumy.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Stadion PSG pomieści aż 80 tys. kibiców?

Naturalne wydaje się to, że w Paryżu wymarzono sobie większy, pojemniejszy stadion. Prezes PSG Nasser Al-Khelaifi nie ukrywa także, że chciałby obiekt unowocześnić. Podczas wywiadu udzielonego rozgłośni Europe 1 deklarował chęć rozbudowania stadionu w taki sposób, by mógł on pomieścić aż 80 tysięcy widzów. To znacznie więcej od aktualnej pojemności.

Zła wiadomość dla sympatyków PSG jest taka, że właściciel Parc des Princes, a jest nim miasto, nie chce wyrazić zgody na tak duże modyfikacje. W okolicach obiektu znajduje się obwodnica miasta, a sam stadion jest wpisany do listy zabytków. Maksymalna akceptowana pojemność po modernizacji to 60 tysięcy.

UWAGA: Sprawdź aktualny ranking bukmacherów - wybierz bukmachera z najlepszą ofertą kursów, zakładów i bonusów na start.

Gdyby udało się rozbudować Park Książąt do 80 tysięcy, byłby to największy stadion we francuskiej ekstraklasie. Obecnie to w Marsylii znajduje się najbardziej pojemny obiekt – może przyjąć aż 67 tysięcy kibiców.

Kiedy prace nad nowym stadionem dla PSG?

Parc des Princes z 48 tysiącami miejsc znajduje się na czwartym miejscu Ligue 1, jeśli chodzi o pojemność. Od PSG większe stadiony mają Lyon, Lille oraz wspomniany już Ol. Marsylia.

Kolejnym problemem dla władz PSG jest to, że Paryż jest gospodarzem igrzysk olimpijskich w roku 2024. Tym samym jakiekolwiek prace na aktualnym stadionie nie mogą być przeprowadzane przed rozpoczęciem tej imprezy.

Parc des Princes – stadion, który opuści PSG

Stadion PSG, oficjalnie znany jako Parc des Princes, to stadion piłkarski zlokalizowany w Paryżu we Francji. Jest to domowy obiekt klubu Paris Saint-Germain i jednocześnie jedno z najważniejszych stadionów we Francji. Stadion zaczął działać w 1897 roku, jednak jego obecna forma została wybudowana w latach 60. i 70. XX wieku. Po licznych modernizacjach, obiekt może pomieścić obecnie ponad 47 000 widzów.

Parc des Princes był jednym z obiektów, na którym odbyły się mecze piłkarskich Mistrzostw Świata w 1938 i 1998 roku, a także Mistrzostw Europy w 1960 i 1984 roku. Stadion był również gospodarzem wielu innych wydarzeń sportowych, takich jak m.in. konkursy skoków narciarskich, lekkoatletyczne zawody oraz mecze rugby.

W 2019 roku ogłoszono plany rozbudowy Parc des Princes, których celem jest zwiększenie pojemności stadionu do ponad 60 000 miejsc oraz wprowadzenie nowoczesnych udogodnień dla kibiców.

Nazwa stadionuParc des Princes
Pojemność47 929 miejsc
LokalizacjaParyż, Francja
Data otwarcia18 lipca 1897
GospodarzParis Saint-Germain
Najwyższa frekwencja49 575 (PSG – Real Madryt, 2018)

Warto zaznaczyć, że Parc des Princes jest jednym z najbardziej charakterystycznych stadionów we Francji, a jego nazwa pochodzi od pobliskiego parku o tej samej nazwie.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button