PSG z największym stadionem w Ligue 1?

Czy dojdzie w najbliższym czasie do generalnej przebudowy stadionu PSG? Tego chcą właściciele klubu, którzy chcieliby, aby spotkania ich drużyny oglądały tłumy kibiców.

PSG z największym stadionem w Ligue 1?
PSG z największym stadionem w Ligue 1?

Park Książąt – żywa historia miasta

Zespół Paris Saint Germain od 1974 roku gra w roli gospodarza na Parc des Princes, czyli Parku Książąt. Stadion ten znajduje się w stolicy Francji, a dokładniej w XVI dzielnicy. Jego pojemność to 48 527 miejsc siedzących. Obiekt, jaki widzimy aktualnie, wybudowany został w 1972 roku. Od tamtej pory nie przeprowadzano jego generalnego remontu, chociaż wymieniano krzesełka i dokonywano innych mniej lub bardziej „kosmetycznych” zmian.

Być może już wkrótce stadion PSG zmieni się nie do poznania. Bardzo chcieliby tego katarscy właściciele klubu. To nie pierwsze okienko transferowe, podczas którego wydali duże sumy na transfery. Teraz liczą na zwrot inwestycji w postaci dużego zainteresowania kibiców meczami. Po przyjściu Leo Messi’ego do klubu trudno w jakikolwiek sposób zakupić bilet na spotkanie wicemistrza Francji, a te dostępne w sprzedaży w internecie osiągają niebotyczne sumy.

Stadion PSG pomieści aż 80 tys. kibiców?

Naturalne wydaje się to, że w Paryżu wymarzono sobie większy, pojemniejszy stadion. Prezes PSG Nasser Al-Khelaifi nie ukrywa także, że chciałby obiekt unowocześnić. Podczas wywiadu udzielonego rozgłośni Europe 1 deklarował chęć rozbudowania stadionu w taki sposób, by mógł on pomieścić aż 80 tysięcy widzów. To znacznie więcej od aktualnej pojemności.

Zła wiadomość dla sympatyków PSG jest taka, że właściciel Parc des Princes, a jest nim miasto, nie chce wyrazić zgody na tak duże modyfikacje. W okolicach obiektu znajduje się obwodnica miasta, a sam stadion jest wpisany do listy zabytków. Maksymalna akceptowana pojemność po modernizacji to 60 tysięcy.

Gdyby udało się rozbudować Park Książąt do 80 tysięcy, byłby to największy stadion we francuskiej ekstraklasie. Obecnie to w Marsylii znajduje się najbardziej pojemny obiekt – może przyjąć aż 67 tysięcy kibiców.

Kiedy prace nad nowym stadionem?

Parc des Princes z 48 tysiącami miejsc znajduje się na czwartym miejscu Ligue 1, jeśli chodzi o pojemność. Od PSG większe stadiony mają Lyon, Lille oraz wspomniany już Ol. Marsylia.

Kolejnym problemem dla władz PSG jest to, że Paryż jest gospodarzem igrzysk olimpijskich w roku 2024. Tym samym jakiekolwiek prace na aktualnym stadionie nie mogą być przeprowadzane przed rozpoczęciem tej imprezy.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski
Maksymilian Kotowski
Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Podobne do: PSG z największym stadionem w Ligue 1?

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P