PŚ w skokach 2022/23: Zawodnicy wracają do rywalizacji! Czas na konkursy w Titisee-Neustadt

Po niespełna dwóch tygodniach przerwy, w pierwszy weekend grudnia do rywalizacji w zawodach Pucharu Świata 2022/23 wrócą skoczkowie narciarscy, którzy od piątku rywalizować będą na obiekcie Hochfirstschanze (HS142) w niemieckim Titisee-Neustadt.

Puchar Świata w Titisee-Neustadt odbędzie się zgodnie z planem

Długo ważyły się losy konkursów Pucharu Świata 2022/23 w Titisee-Neustadt, ale dziś mamy już pewność, że odbędą się one zgodnie z pierwotnym harmonogramem, o czym jakiś czas temu poinformował w oficjalnym komunikacie prasowym FIS, a za nim również Polski Związek Narciarski (PZN) na swojej stronie internetowej (pzn.pl):

Losy niemieckich konkursów, które zaplanowano na weekend 9-11 grudnia 2022 nie były pewne jeszcze przed kilkoma dniami. Warunki pogodowe, brak śniegu i plusowe temperatury spowodowały, że przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Narciarskiej czekali z podjęciem ostatecznej decyzji. W niedzielę oficjalnie poinformowano, że konkursy skoków na obiekcie HS 142 odbędą się zgodnie z planem. W nadchodzącym tygodniu w Titisee-Neustadt spodziewane są opady śniegu i temperatury spadające w nocy do minusowych wartości. W weekend prognozy wskazują na kolejne ochłodzenie, z ujemnymi temperaturami zarówno w dzień jak i w nocy – napisano w notce na stronie związku.

To dobra wiadomość dla polskich skoczków, zwłaszcza Dawida Kubackiego i Piotra Żyły, którzy udanie rozpoczęli sezon 2022/23. Wystarczy powiedzieć, że po czterech konkursach tegorocznego PŚ w skokach narciarskich mężczyzn liderem klasyfikacji generalnej jest właśnie Kubacki, który dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, wygrywając rywalizację w obu konkursach na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Żyła z kolei bardzo dobrze pokazał się w fińskiej Ruce, gdzie po raz dwudziesty zameldował się na podium zawodów Pucharu Świata.

Kadra reprezentacji Polski na PŚ w Titisee-Neustadt 2022

Oczywiście Dawida Kubackiego i Piotra Żyły nie mogło zabraknąć w kadrze na zawody PŚ w Titisee-Neustadt oraz w szwajcarskim Engelbergu, gdzie skoczkowie rywalizować będą w kolejny weekend (16-18 grudnia). Trener Thomas Thurnbichler, po konsultacjach ze swoim sztabem, zdecydował się powołać również Kamila Stocha oraz jeszcze czterech zawodników. W szczegółach wygląda to tak:

Do trójki pewniaków dołączyli więc Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Tomasz Pilch, którzy póki co raczej podium zawodów Pucharu Świata 2022/23 nie zaatakują, ale stać ich na zdobywanie punktów do klasyfikacji generalnej cyklu.

PŚ Titisee-Neustadt 2022: Plan transmisji na 9-11 grudnia

W rywalizacji kobiet w Titisee-Neustadt udział wezmą Nicole Konderla i Kinga Rajda, co oznacza, że reprezentanci Polski wystartuje również w sobotnim konkursie drużyn mieszanych. Wszystko to będzie można zobaczyć na antenach grupy medialnej Warner Bros. Discovery. W szczegółach plan transmisji przedstawia się następująco:

  • Piątek 9 grudnia 2022

10:00 – Kwalifikacje mężczyzn (Eurosport 1)
11:45 – Konkurs indywidualny mężczyzn (TVN, Eurosport 1)

  • Sobota 10 grudnia 2022

10:30 – Seria próbna
11:45 – Konkurs drużyn mieszanych (Eurosport 1)

  • Niedziela 11 grudnia 2022

14:30 – Kwalifikacje mężczyzn (Eurosport 1)
15:45 – Konkurs indywidualny mężczyzn (TVN, Eurosport 1)

Warner Bros. Discovery z kolejnymi prawami do transmisji sportów zimowych

W ostatnich godzinach Warner Bros. Discovery poinformowało w oficjalnym komunikacie prasowym, że pozyskało prawa do pokazywania Pucharów Świata FIS organizowanych w Szwajcarii. Relacje na żywo i na żądanie z wydarzeń FIS Swiss Ski World Cup dostępne będą na 45 europejskich rynkach, w tym w Polsce. Prawa obejmują m.in. konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu, które już w przyszłym tygodniu będzie można zobaczyć w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze.

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 3

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button