Prime Show MMA 5 karta walk. Kto walczy 01.07.2023 we Wrocławiu?

Sprawdź najnowsze informacje o tym, jak wygląda przygotowana na galę Prime Show MMA 5 karta walk. Kto walczy na imprezie, która odbędzie się 01.07.2023 w hali Orbita we Wrocławiu?

Prime Show MMA 5: karta walk. Kto walczy 01.07.2023 we Wrocławiu?
Prime Show MMA 5: karta walk. Kto walczy 01.07.2023 we Wrocławiu?

Prime Show MMA 5: Gdzie i kiedy? [Data, godzina, miejsce]

W kalendarzu fanów imprez freakowych już dawno nie było miejsca dla gali organizacji Prime Show MMA. Ostatni raz impreza z cyklu odbyła się w listopadzie ubiegłego roku. Teraz nastąpi powrót i to po ponad półrocznej przerwie. Na co mogą liczyć kibice?

Gala Prime Show MMA 5 jest już potwierdzona, podobnie jak data i miejsce jej rozgrywania. Wiadomo, że wszystko będzie miało miejsce w dniu 01.07.2023 w hali Orbita we Wrocławiu. Start zaplanowano na godzinę 20.

WydarzeniePrime Show MMA 5
Data1 lipca 2023
Godzina20:00
MiejsceHala „Orbita” (Wrocław)
Kto walczy?Don Kasjo, Zadora Bagieta, Wielki Bu

Tylko na stronie www.eFortuna.pl można grać zakłady na Prime Show MMA 5! Z kodem promocyjnym „BETONLINE” można teraz otrzymać 20 PLN bez depozytu na start!

Prime Show MMA: kod promocyjny Fortuna
Prime Show MMA: kod promocyjny Fortuna

Prime Show MMA 5 karta walk. Kto walczy 01.07.2023?

Kto będzie walczył podczas gali Prime Show MMA 5. Kim są uczestnicy, jakie czekają ich starcia oraz na jakich zasadach?

Pełna karta walk Prime Show MMA 5:

 • Main event: Kasjusz „Don Kasjo” Życiński vs Dominik Zadora
 • Co-main event: Michał „Bagieta” Gorzelanczyk vs Jaś Kapela
 • Co-main event II: Paweł „Prezes FEN” Jóźwiak vs Jacek „Muran” Murański
 • Extra Fight: Paweł „Prezes FEN” Jóźwiak vs Ernest „RED” Ivanda
 • Patryk „Wielki Bu” Masiak vs Łukasz Lupa
 • Sandra „Sandra S” Szymoszyn vs Wiola „Wiolka” Kotelecka
 • Tomasz Olejnik vs Deo „Czarny Polak”
 • Sebastian „Ztrolowany” Nowak vs Mateusz „Tarzan” Leśniak
 • Łukasz Karpiński vs The Karpi 
 • Adrian „Puszbarber“ Salwa vs Ewa Piątkowska
 • Kacper „Polish Machine” Miklasz vs Daniel „Hunter” Więcławski
 • Adrian Cios vs Łukasz Magical
 • Grzegorz „Szuli” Szulakowski vs Paweł „Trybson” Trybała

Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat walk, które wydają się być najbardziej ekscytujące ze wszystkich wymienionych.

Prime Show MMA 5: Paweł „Prezes FEN” Jóźwiak vs Jacek „Muran” Murański

We Wrocławskiej hali „Orbita” podczas Prime Show MMA 5 w oktagonie pojawi się Paweł Jóźwiak, który znany jest w internecie lepiej pod pseudonimiem „Prezes FEN”. Ten przydomek nie jest przypadkowy, bo mówimy rzeczywiście o głównej twarzy organizacji Fight Exclusive Night.

Jóźwiak w MMA walczył do tej pory dwukrotnie i za każdym razem przegrywał. Raz uległ Michałowi Baronowi, czyli „Boxdelowi, podczas FAME numer 17. Innym razem – w trakcie High League 6 – musiał uznać wyższość Marcina Najmana. Co ciekawe, z „El Testosteronem” prezes FEN-u zwyciężył w walce na gołe pięści i potrzebował do tego zaledwie 20 sekund.

Rywalem Jóźwiaka będzie Jacek Murański, który w czerwcu miał wystąpić podczas odwołanego na ten moment High League Grand Prix. „Muran” pojawi się w oktagonie po raz pierwszy od śmierci syna, Mateusza.

Prime Show MMA 5: Grzegorz „Szuli” Szulakowski vs Paweł „Trybson” Trybała

Szulakowski zadebiutował sportowo w dniu 15 maja 2010 na gali VIP MMA Night 2, podczas której pokonał Krystiana Bartczaka. Ostatnim pojedynkiem „Szuliego” było starcie z Normanem Parke (29-7-1, 1 NC), które odbyło się na gali Prime 2: Kosmos 9 lipca 2022 roku. Mimo wysiłku, Szulakowski przegrał tę walkę jednogłośną decyzją sędziów.

Paweł „Trybson” Trybała to popularny celebryta i zawodnik MMA. Zyskał sławę dzięki udziałowi w telewizyjnym reality show. Od pewnego czasu skupia się już tylko i wyłącznie na sportach walki. Bilans Trybsona w MMA to siedem wygranych i cztery porażki.

Ostatni raz „Trybsona” szeroka publiczność miała okazję oglądać w klatce w 2021 roku podczas gali FEN 34. W pojedynku na tej imprezie przegrał z Łukaszem Borowskim.

Prime Show MMA 5: Adrian Cios vs Łukasz Magical

Adrian Cios podczas piątej odsłony Prime Show zaliczy swój czwarty występ dla tej organizacji. Jego fani liczą na to, iż tym razem uda mu się wygrać, bowiem jak na razie jego rekord to 0-3.

Kim jest Adrian Ciost? To trener personalny, który prężnie działa w social mediach. Ma 177 centymetrów wzrostu i waży 81 kilogramów. W chwili ogłaszania tego, że wystąpi podczas Prime Show MMA 5 nie podano nazwiska jego przeciwnika. Tutaj wielu liczyło na stracie z „Danielem Magicalem”, ale ostatecznie zakontraktowano jego brata, Łukasza.

Adrian Cios na Prime Show MMA 5
Adrian Cios na Prime Show MMA 5

Prime Show MMA 5: Kacper „Polish Machine” Miklasz vs Daniel „Hunter” Więcławski

Gala Prime Show MMA 5 ma dostarczyć kibicom nie tylko czysto freakowych wrażeń, dlatego w karcie walk pojawiło się starcie, w którym w akcji zobaczymy „Huntera”, a także „Polish Machine”, czyli Kacpra Miklasza.

Daniel Więcławski to weteran walk na gołe pięści. Na pewno jest doskonale znany wszystkim tym, którzy śledzą gale Gromda, bo to właśnie tutaj ma na koncie siedem pojedynków, z czego większość wygranych.

Kacper „Polish Machine” Miklasz również ma swój epizod w Gromdzie, a oprócz tego zaliczył też występy na mniejszych wydarzeniach MMA. Do jednych z jego największych zawodowych sukcesów zaliczyć można awans do finału Wotore w 2020 roku.

Pojedynek obu tych panów odbędzie się w formule K-1 w małych rękawicach.

Prime Show MMA 5 main event: Kasjusz „Don Kasjo” Życiński vs Dominik Zadora

Podczas gali Prime Show MMA 5 w oktagonie zobaczymy „Don Kasjo”. Kasjusz Życiński to postać, której przedstawiać nikomu nie trzeba, a jego nieobecność podczas „piątki” byłaby z pewnością ogromnym zaskoczeniem.

Zgodnie z relacjami Kasjusza, jego pierwotnym oponentem podczas „piątki” miał być Artur Szpilka, który obecnie skupia się na występie podczas KSW Colosseum 2.

Kiedy jeszcze nie był znany pełen skład main eventu, Życiński otrzymał od internauty pytanie, czy wcześniej miał okazję mierzyć się z zawodnikiem, który będzie jego rywalem na gali Prime Show MMA 5. Jaka padła odpowiedź? „Rywal będzie debiutował we freak fight, ale ma sporo walk sportowych”.

Wielu kibiców typowało, że to właśnie Dominik Zadora będzie pojedynkował się z „Królem”. Były czempion federacji FEN oraz DSF Kickboxing Challenge to z pewnością duże wyzwanie dla Kasjusza, chociaż wiadomo, że w boksie pokonywał już od nawet tych, którzy mogli pochwalić się większym sportowym doświadczeniem.

Prime Show MMA 5: Adrian „Puszbarber“ Salwa vs Ewa Piątkowska

Prime Show MMA 5: Adrian „Puszbarber“ Salwa vs Ewa Piątkowska
Prime Show MMA 5: Adrian „Puszbarber“ Salwa vs Ewa Piątkowska

Zaskakujący i wywołujący sporo kontrowersji pojedynek, w którym zmierzą się ze sobą przedstawiciele dwóch płci. Co więcej – po raz pierwszy w historii tego typu pojedynków będzie ogromna różnica wagowa na korzyść mężczyzny. Adrian Salwa prawdopodobnie w dniu walki będzie ważył ok. 70 kilogramów więcej od swojej oponentki.

Skąd taki, a nie inny pomysł na przeciwnika dla Ewy Piątkowskiej? Federacja komentuje to jasno: – „Wiele rywalek odmówiło walki Ewie, frustracja mistrzyni doprowadziła do tego, że postanowiła wyzywać do walki facetów. Jedyny, który odpowiedział to Puszek” – czytamy w social mediach Prime Show MMA.

Walka odbędzie się w formule bokserskiej w dużych rękawicach.

Prime Show MMA 5: Sebastian „Ztrolowany” Nowak vs Mateusz „Tarzan” Leśniak

Prime Show MMA 5: Sebastian "Ztrolowany" Nowak vs Mateusz "Tarzan" Leśniak

W dniu 25 maja federacja Prime ogłosiła kolejny pojedynek, do którego dojdzie podczas lipcowej gali numer 5. Tym razem zestawiono ze sobą Sebastiana Nowaka i Mateusza Leśniaka. Obserwującym freak fighty na pewno więcej powiedzą ich pseudonimy – Ztrolowany oraz Tarzan.

Nowak ma na koncie trzy wygrane z rzędu, chociaż nie we wszystkich pojedynkach był uznawany za faworyta do zwycięstwa. Tarzan to zawodnik, który na pewno nie będzie dla Ztrolowanego łatwym rywalem.

Mateusz Leśniak w MMA do tej pory stoczył cztery pojedynki. Wygrał połowę z nich. Czy we Wrocławiu dopisze do swojego rekordu kolejny triumf?

Prime Show MMA 5: Patryk „Wielki Bu” Masiak vs Łukasz Lupa

Prime Show MMA 5: Patryk "Wielki Bu" Masiak vs Łukasz Lupa
Prime Show MMA 5: Patryk „Wielki Bu” Masiak vs Łukasz Lupa

Pierwszym ogłoszonym uczestnikiem gali Prime Show MMA 5 został popularny „Wielki Bu”, czyli Patryk Masiak. To rosły zawodnik, który już nieraz udowodnił, że jego rywale mają się czego obawiać.

Masiak potrafi bardzo szybko rozprawić się z przeciwnikiem. Przekonał się o tym Nikola Milanovic, którego „Wielki Bu” pokonał w 35 sekund. Masiak bardzo dobrze zaprezentował się również podczas gali Krwawy Sport, gdzie bez większego problemu pokonał Tomasza Łuszczyńskiego.

Z kim „Wielki Bu” zmierzy się podczas Prime Show MMA 5? W momencie ogłaszania uczestnictwa tego zawodnika nie pojawiły się żadne oficjalne wieści o jego oponencie. Szybko jednak poinformowano, że właśnie z tym zawodnikiem powalczy Łukasz Lupa.

Tym razem nie będzie tak łatwo, bo mój rywal to wymagający, miły gentelmen, wiec zostawimy w klatce sporo krwi, ale to się nie liczy! Liczy się to, że to moja ręka powędruje ku górze !” – skomentował w mediach społecznościowych „Wielki Bu”.

Łukasz Lupa przygodę z freak fightami rozpoczął od walki podczas pierwszej edycji FAME MMA. W tamtym pojedynku jego rywalem był Marek Wilczak, którego udało mu się pokonać. Kolejnym oponentem Lupy był „Kasti”.

Ostatni raz Lupę podczas Prime Show MMA widzieliśmy w akcji podczas gali w lutym ubiegłego roku. Zawodnik z Wadowic nie poradził sobie z ciosami Pawła Tyburskiego i poległ już w pierwszej rundzie.

Co-main event Prime Show MMA 5: Michał „Bagieta” Gorzelanczyk vs Jaś Kapela

Na oficjalnej grafice zapowiadającej galę Prime Show MMA 5 oprócz „Don Kasjo” znalazło się też miejsce dla Michała Gorzelanczyka. „Bagieta” to jeden z pierwszych uczestników wrocławskiej gali, jakiego poznaliśmy. Wystąpi w co-main evencie lipcowej imprezy, a jego przeciwnikiem będzie Jaś Kapela.

Historia tego duetu i ich potężnego konfliktu trwa od kilku gal, a na PRIME V zobaczymy ujście tych emocji” – czytamy w oficjalnym komunikacie federacji organizującej to starcie.

Ostatnim przeciwnikiem Gorzelanczyka był „Kamerzysta”, któremu udało się bardzo szybko posłać rywala na deski. „Bagieta” w lipcu będzie chciał wrócić na ścieżkę wygranych po niekoniecznie udanym występie w listopadzie ubiegłego roku.

W najbliższym czasie powinniśmy poznać nazwisko przeciwnika również i tego uczestnika gali Prime Show MMA 5.

Kiedy będzie gala Prime Show MMA 5?

Prime Show MMA 5 rozpocznie się o godzinie 20:00, 1 lipca 2023

Gdzie będzie gala Prime Show MMA 5?

Gala Primie Show 5 będzie w Hali „Orbita” (Wrocław)

Jaki jest main event Prime Show MMA 5?

W walce wieczoru wystąpi Kasjusz „Don Kasjo” Życiński, którego rywalem będzie Dominik Zadora.

4.9 / 5. Ocen: 144

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X
0
Dodaj swój komentarz.x