Poznaliśmy skład reprezentacji Polski na PŚ w Sapporo

Trener polskich skoczków – Thomas Thurnbichler świeżo po zakończonym wczorajszym konkursie indywidualnym w Zakopanem ogłosił w rozmowie z Kacprem Merkiem na antenie Eurosportu, kadrę na kolejne zawody Pucharu Świata, które odbędą się w najbliższy weekend 20-22 stycznia na słynnej skoczni Okurayama w Sapporo.

W ten weekend Puchar Świata po trzyletniej przerwie powróci do japońskiego Sapporo. Foto: Maciej Kot/Instagram

Pięciu skoczków leci do Japonii

Puchar Świata do Kraju Kwitnącej Wiśni wróci po trzech latach przerwy, spowodowanej pandemią koronowirusa i obostrzeniami z nimi związanymi. Trzy lata temu na skoczni w Sapporo odbyły się dwa konkursy indywidualne. W pierwszym konkursie wygrał ich gospodarz – Yukiya Sato przed Stefanem Kraftem i Dawidem Kubackim. Natomiast w drugim konkursie indywidualnym zwycięstwo zgarnął Stefan Kraft, który wyprzedził kolejno Stephana Leyhe i Ryoyu Kobayashiego. Najlepszy z Polaków- Dawid Kubacki zajął wtedy szóstą pozycję.

Jak wczoraj ogłosił trener Thurnbichler na zawody do japońskiego Sapporo pojadą: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł. Co do Jana Habdasa, który wczoraj zdobył swoje pierwsze seniorskie punkty w Pucharze Świata, zajmując 21 pozycję i zostając pierwszym polskim skoczkiem urodzony w XXI wieku, który zdobył punkty w PŚ, ma wystartować w zawodach Pucharu Kontynentalnego, które w tym tygodniu odbędą się w austriackim Einserz, które zostały przeniesione ze skoczni w Bischofshofen. Dla 19-letniego skoczka największym celem w tej zimie będą Mistrzostw świata juniorów w kanadyjskim Whistler. Tam polski skoczek z kadry B ma walczyć o medale na kanadyjskich skoczniach.

Oczywiście w ten weekend odbywały się zawodu Pucharu Kontynentalnego w Sapporo, gdzie w niedzielnym konkursie Tomaszowi Plichowi udało się zająć drugie miejsce, jednak to nie wystarczyło, aby dostać kolejną szansę do startu na skoczni Okurayama od trenera Thomasa Thurnbichlera. Pierwotnie mówiono, że zamiast Habdasa miałby wystartować Jakub Wolny, jednak zdecydował, że woli odbudować swoją formę sportową pod okiem Macieja Maciusiaka, więc nasz trener postanowił do Japonii wysłać tylko pięciu skoczków.

W japońskim Sapporo rozegrane zostaną trzy konkursy indywidualne. Piątkowe i sobotnie zawody rozpoczną się o godzinie 8 czasu polskiego. Z kolei niedzielne zawody rozpoczną się o godzinie 2 czasu polskiego. Wcześniej odbędą się kwalifikacje do poszczególnych konkursów.

Po zawodach w Zakopanem liderem klasyfikacji generalnej PŚ pozostał Dawid Kubacki, który z przewagą 114 punktów wyprzedza zwycięzcę wczorajszego konkursu – Halvora Egnera Graneruda. Na trzeciej pozycji znajduje się słoweński skoczek – Anze Lanisek, ze stratą 138 punktów do naszego skoczka. W czołowej 10 znajdują się też dwaj Polacy. Piotr Żyła na piątym miejscu oraz Kamil Stoch, który zajmuje ósmą pozycję.

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x