PKO Ekstraklasa: Daisuke Yokota zawodnikiem Górnika Zabrze! [Transfery – zima 2023]

W czwartek 9 lutego 2023 Górnik Zabrze poinformował w oficjalnym komunikacie prasowym, że nowym zawodnikiem 14–krotnych Mistrzów Polski został 22–letni Japończyk Daisuke Yokota, który dołączył do ekipy z Górnego Śląska na mocy transferu definitywnego z łotewskiej Valmiery.

Fot.: Górnik Zabrze/Bartek Perek (via @GornikZabrzeSSA o Twitter)

Górnik Zabrze zakontraktował kolejnego Japończyka

Co wiemy o najnowszym nabytku Górnika Zabrze, który jest zarazem pierwszym zimowym transferem „Trójkolorowych”? Daisuke Yokota urodził się 15 czerwca 2000 roku w Tokio. W wieku osiemnastu lat trafił do Niemiec, gdzie szlifował swój talent w juniorskich drużynach FSV Frankfurt. Rok później przeniósł się do drużyny rezerw FC Carl Zeiss Jenna, zaliczając pierwsze występy i bramki w seniorskiej piłce.

Jego talent rozwinął się na dobre dopiero po przenosinach na Łotwę, gdzie dwa lata temu zasilił ekipę FC Valmiera, dla której przed transferem do Górnika Zabrze rozegrał 61 meczów o stawkę, zdobywając w nich 8 bramek i notując 12 asyst. W 2022 roku wywalczył z Valmierą mistrzowski tytuł, stając się ulubieńcem miejscowych kibiców, którzy doceniali jego ofensywny i efektowny styl gry.

Czytaj też: Memoriał Wagnera 2023 – sprzedaż biletów wystartowała! Jakie ceny?

W ostatnich godzinach Yokota przeszedł testy wytrzymałościowe oraz medyczne. Oceniano również prawidłowość pracy stawów i zachowanie organizmu podczas obciążeń. Dodatkowo przeszedł on badania kardiologiczne oraz testy wytrzymałościowe na katowickim AWF-ie. Po pomyślnym zakończeniu testów parafowano kontrakt do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia.

Daisuke Yokota dołączył do Kanjiego Okonukiego będzie i drugim Japończykiem w kadrze drużyny Bartoscha Gaula, ale prawdopodobnie nie ostatnim. Jak poinformował na Twitterze Piotr Koźmiński z portalu „WP Sportowe Fakty”, w Zabrzu znajdzie się miejsce także dla 18-letniego Yusei Iidy z Kumiyama High School, który zasili Akademię Górnika.

Kiedy Daisuke Yokota zadebiutuje w barwach Górnika Zabrze? Od strony formalnej nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wystąpił już w niedzielnym meczu 20. kolejki PKO BP Ekstraklasy 2022/23 przeciwko Radomiakowi Radom (godzina 15:00), ale po zaledwie dwóch treningach z nowymi kolegami może być na to za wcześnie dla sztabu szkoleniowego.

Źródło: meczyki.org/Górnik Zabrze

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button