Najszybsza kobieta na świecie gwiazdą ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022!

To już przesądzone! Multimedalistka największych światowych imprez, Jamajka Elaine Thompson-Herah będzie gwiazdą mityngu ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022, który odbędzie się już w najbliższy wtorek, 22 lutego. Organizatorzy zapowiadają, że podczas mityngu podjęte zostaną dwie próby pobicia halowych rekordów świata. Będzie się działo!!!

Najszybsza kobieta na świecie gwiazdą ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022!

Elaine Thompson-Herah gwiazdą Copernicus Cup Toruń 2022

Już na wstępie trzeba przyznać organizatorom, że obsada toruńskiego mityngu w 2022 roku wygląda imponująco. Perłą w koronie Copernicus Cup 2022 będzie pięciokrotna mistrzyni olimpijska, pochodząca z Jamajki Elaine Thompson-Herah. Tej zawodniczki nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi królowej sportów, jak często i nie bez racji nazywana jest lekkoatletyka.

Tym niezorientowanym w temacie przypominamy, że Jamajka kilka miesięcy temu podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2022 stanęła na najwyższym stopniu podium w trzech konkurencjach: na 100 metrów, 200 metrów oraz w sztafecie 4×100 metrów. Thompson-Herah poszła więc w ślady swojego sławnego rodaka, Usaina Bolta. W Toruniu przyjdzie jej się zmierzyć między innymi z Ewą Swobodą, która kilka dni temu była bardzo blisko zejścia poniżej 7 sekund na 60 metrów.

„W trakcie poprzednich edycji naszego mityngu gościliśmy wiele gwiazd, choćby Armanda Duplantisa, który właśnie u nas, w 2020 roku, ustanowił swój pierwszy rekord świata w skoku o tyczce, ale nie mam wątpliwości, że to Elaine Thompson-Herah jest największą gwiazdą w historii ORLEN Copernicus Cup. Jestem bardzo szczęśliwy, że nasze wysiłki ściągnięcia Elaine do Torunia się powiodły – mówi Krzysztof Wolsztyński, dyrektor ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022 i prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022: Rekordy świata zostaną pobite?

Poza występem najszybszej kobiety na świecie kibice będą mogli zobaczyć w Toruniu również dwie próby pobicia halowych rekordów świata. Kto podejmie się tego wyzwania i w jakich konkurencjach? Z najlepszym wynikiem w historii na 1500 metrów kobiet (3:53.09) zmierzy się Etiopka Gudaf Tsegay, a na 3000 metrów mężczyzn (7:24.90) jej rodak, Etiopczyk Selemon Barega.

Polscy kibice mogą też ostrzyć zęby na pojedynek nowej rekordzistki Polski na 400 metrów w hali Anny Kiełbasińskiej i innych „Aniołków Matusińskiego” (Justyna Święty-Ersetic, Natalii Kaczmarek czy Igi Baumgart-Witan) z kapitalną Holenderką Femkę Bol, aktualną mistrzynią Starego Kontynentu. W Toruniu nie zabraknie też innych medalistów olimpijskich z Tokio.

Przypominamy, że ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022 to najsilniej obsadzony halowy mityng lekkoatletyczny w Polsce, jeden z siedmiu tegorocznych mityngów tzw. złotej kategorii World Athletics Indoor Tour. Uczestnicy zawodów wystartują w dwunastu konkurencjach, sześciu żeńskich i sześciu męskich.

Źródło: newsbet.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x