Luis Enrique wskazuje faworytów Mistrzostw Świata Klubów: "Reszta się zdenerwuje, ale to moja opinia..."

Jarosław ZającJarosław Zając
23 maja 2025 10:34
Luis Enrique wskazuje faworytów Mistrzostw Świata Klubów: "Reszta się zdenerwuje, ale to moja opinia..."

Luis Enrique, trener Paris Saint-Germain, finalisty Ligi Mistrzów, wypowiedział się na temat nadchodzących Mistrzostw Świata Klubów. Hiszpański szkoleniowiec jest przekonany, że europejskie kluby będą miały przewagę w tym turnieju, co może wzbudzić kontrowersje wśród kibiców z innych kontynentów.

Najważniejsze informacje:

  • Luis Enrique uważa, że europejskie kluby są faworytami do zwycięstwa w Mistrzostwach Świata Klubów
  • PSG zagra w grupie z Atletico Madryt, Seattle Sounders i Botafogo
  • Turniej odbędzie się w Stanach Zjednoczonych i według trenera PSG może stać się ważnym punktem odniesienia na przyszłość

Europejczycy z przewagą nie tylko sportową

"Faworytami, moim zdaniem, będą przede wszystkim Europejczycy. Nie mam żadnych wątpliwości, że gdyby południowoamerykańscy piłkarze grali w Brazylii, Argentynie czy Urugwaju, drużyny amerykańskie, południowoamerykańskie, środkowoamerykańskie, a nawet afrykańskie miałyby większe szanse. Ale to oczywiste, że europejskie zespoły mają przewagę w tym sensie, ponieważ mamy to, co najlepsze w Europie, ale także to, co najlepsze w Afryce, Ameryce i Azji" - powiedział Luis Enrique w wywiadzie udostępnionym przez FIFA.

"Mogę przewidzieć, że logiczne byłoby, gdyby europejskie drużyny były bliżej zdobycia tych Mistrzostw Świata Klubów, ale piłka nożna to sport, który nie zna sprawiedliwości" - dodał szkoleniowiec. "Myślę, że europejskie drużyny w tym sensie mają więcej możliwości. Zdenerwują się wszyscy, którzy nie są Europejczykami, ale to jest moja opinia" - podsumował Hiszpan.

PSG z ambicjami na najwyższe cele

W klubowych MŚ 2025 PSG zostało przydzielone do grupy z Atletico Madryt, Seattle Sounders i Botafogo. Luis Enrique przyznał, że celem PSG jest udanie się do Stanów Zjednoczonych, aby zdobyć trofeum, i pozytywnie ocenił organizację tego turnieju.

"Europa to kontynent, który skupia najbardziej konkurencyjne ligi lub te, w których teoretycznie grają najlepsi zawodnicy, i to oczywiście będzie miało wpływ na przebieg rozgrywek. Ale uważam, że Mistrzostwa Świata Klubów to coś, co może stać się punktem odniesienia na przyszłość i uważam to za bardzo atrakcyjne" - stwierdził.

"Miałem okazję grać w Mistrzostwach Świata jako zawodnik reprezentujący mój kraj, również jako selekcjoner reprezentujący mój kraj, a w tym przypadku będziemy reprezentować Francję, ale tym razem z perspektywy klubu. Myślę, że może to być bardzo atrakcyjne i jestem pewien, że rozgrywki bardzo się spodobają" - dodał trener PSG.

Udostępnij artykuł:

Komentarze (0)

Publikując komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie podanej nazwy i treści, które będą widoczne publicznie. Zobacz Politykę prywatności.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!