Kraków gospodarzem finałów TAURON Puchar Polski siatkarzy do 2026 roku!

Turnieje finałowe TAURON Pucharu Polski mężczyzn w trzech najbliższych latach będą rozgrywane w największej polskiej hali – TAURON Arenie Kraków! Polska Liga Siatkówki i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie podpisały w środę 5 kwietnia specjalne porozumienie w tej sprawie. Współpracę ogłoszono w Novotelu Kraków Centrum, w którym otworzono właśnie wyjątkowy siatkarski pokój.

Fot.: Piotr Sumara/PlusLiga (materiały prasowe)

TAURON Puchar Polski siatkarzy w Krakowie do 2026 roku

Poprzedni finał TAURON Pucharu Polski rozgrywany w stolicy Małopolski okazał ogromnym sukcesem. Polscy kibice po raz kolejny udowodnili, że są zakochani w siatkówce. Wielki finał TAURON Pucharu Polski siatkarzy obejrzało w Krakowie aż 11 815 widzów! To jest największa, rekordowa widownia meczu z udziałem drużyn klubowych w historii nie tylko tych rozgrywek. Poprzedni pucharowy rekord frekwencji wynosił 6800 widzów.

Superbet
3754 PLNKOD: BETONLINE
  • 3500 PLN bez ryzyka
  • 200 PLN w bonusach
  • 54 PLN freebety
STS
1660 PLN KOD: BETONLINE
  • 1500 PLN w bonusach
  • 100 PLN bez ryzyka
  • 60 PLN za zadania

Całe środowisko ligowej siatkówki ma powody do dumy, bowiem finały rozgrywek pucharowych wypadły znakomicie pod każdym względem. Wielki finał, choć tylko trzysetowy, dostarczył mnóstwa emocji, stał także na najwyższym światowym poziomie. Triumfowała w nim po raz czwarty z rzędu (co też jest rekordowym osiągnięciem) Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Łącznie ZAKSA wywalczyła już dziesiąty krajowy puchar i umocniła się na prowadzeniu w tabeli wszech czasów.

Trudno się zatem dziwić, że władze Krakowa bardzo szybko wyraziły chęć, by po raz kolejny gościć taki turniej, właściwie już minutę po zakończeniu gry rozpoczęliśmy pierwsze rozmowy. Chcemy grać turnieje finałowe w największej hali w naszym kraju, przy wspaniałych kibicach, a Kraków chce wielkie imprezy, nic zatem dziwnego, że szybko doszliśmy do porozumienia. Liczę, że kolejne turnieje finałowe będą jeszcze lepsze, bardzo dziękuję władzom Krakowa za zaufanie i chęć współtworzenia siatkarskich widowisk – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

Kraków w ostatnich latach bardzo mocno stawia na siatkówkę, na stałe gości tutaj Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, gra reprezentacja Polski w wielkich imprezach. W tym sezonie w PlusLidze występował też w hali Hutnika zespół Barkomu Każany Lwów.

Kraków kocha sport, chcemy żeby nasze miasto kojarzyło się z kibicowaniem, stąd przyciągamy tak dużo imprez. Siatkówka jest nam bliska, cieszy to że na mecze przyjeżdżają całe rodziny, świetnie się bawią i przy okazji poznają naszą ofertę kulturalną, zwiedzają zabytki czy odwiedzają restauracje. Chcemy przyciągać do naszego regionu najlepszą ofertą sportową, a ostatni turniej finałowy pokazał, że hala może wypełnić się tak samo na meczu zespołów ligowych, jak na reprezentacji – mówi Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie..

W trakcie środowej konferencji zaprezentowano także nowość, którą dla kibiców siatkarskich przygotował Novotel & Ibis Kraków Centrum. Powstał w tym hotelu specjalny siatkarski pokój, w którym można zobaczyć autentyczne pamiątki z największych sukcesów naszych siatkarzy i siatkarek.

Cieszymy się, że może kolejny raz współpracować z siatkówką. Serdecznie zapraszamy, a kibiców szczególnie do tego wyjątkowego pokoju, z pewnością pobyt w takim miejscu będzie sporym przeżyciem – mówi Violetta Krzemień-Banot, Dyrektor Novotel & Ibis Kraków Centrum..

Sponsorem tytularnym rozgrywek, których wielki finał odbywać się będzie w stolicy Małopolski, jest firma TAURON Polska Energia. W 2022 roku w finałach krajowego pucharu triumfowali siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, o czym informowaliśmy na naszych łamach.

Źródło: volley24.pl/PLS

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button