Jude Bellingham: Postaramy się być pierwszymi, którzy zdobędą Klubowe Mistrzostwa Świata

Jarosław ZającJarosław Zając
16 maja 2025 12:07
Jude Bellingham: Postaramy się być pierwszymi, którzy zdobędą Klubowe Mistrzostwa Świata

Pomocnik Realu Madryt, Jude Bellingham, wyraził swoje ambicje dotyczące nadchodzącego Klubowego Mundialu FIFA, który odbędzie się w Stanach Zjednoczonych od 14 czerwca do 13 lipca. Anglik podkreśla unikalną możliwość zdobycia tytułu, który jeszcze nigdy nie został wywalczony przez żaden klub, co stanowi dodatkową motywację dla zespołu "Królewskich".

Najważniejsze informacje:

  • Klubowe Mistrzostwa Świata odbędą się w USA od 14 czerwca do 13 lipca 2025 roku
  • Real Madryt zagra w grupie H z Salzburgiem, Pachucą i Al-Hilal
  • Bellingham podkreśla wyjątkowość turnieju i szansę na zapisanie się w historii

"W tym klubie niewiele zostało rzeczy, których jeszcze nie zrobiono"

"To szansa na zdobycie innego trofeum, taka jest rzeczywistość, spróbujemy być pierwszymi, którzy je zdobędą. To również możliwość gry w Ameryce, gdzie nie grałem regularnie, i zmierzenia się z rywalami, z którymi normalnie się nie spotykasz. Myślę, że jest wiele pozytywnych aspektów" - powiedział Bellingham w wywiadzie udzielonym FIFA na miesiąc przed rozpoczęciem turnieju.

Real Madryt trafił do grupy H Klubowych Mistrzostw Świata razem z austriackim Salzburgiem, meksykańską Pachucą i saudyjskim Al-Hilal.

"Ważną częścią tego wszystkiego jest bycie pierwszymi. Wszyscy chcemy zobaczyć, jak będzie wyglądał turniej i jakie znaczenie zdobędzie w przyszłości, ile drużyn da z siebie wszystko. Chcemy zobaczyć dynamikę tego wydarzenia, ale dla nas, jak powiedziałem, to możliwość zdobycia kolejnego tytułu" - stwierdził Brytyjczyk.

"To szansa, by być pierwszymi, którzy go wygrają i nie traktujemy tego lekko. To kawałek historii, a poza tym niewiele zostało rzeczy, które można zrobić w tym klubie, a które jeszcze nie zostały zrobione. To piękne mieć nową możliwość" - podkreślił.

Bellingham zwrócił również uwagę na atmosferę, jaka będzie panować podczas turnieju, w którym zmierzą się kluby i kibice z całego świata.

"Myślę, że wszystkie nasze mecze będą dobre, ponieważ mamy fanów na całym świecie. Byliśmy tam w przedsezonowym tournée i każdego roku widzimy coraz więcej kibiców" - dodał pomocnik "Królewskich".

Nowy format Klubowych Mistrzostw Świata będzie debiutował w przyszłym miesiącu, gromadząc najlepsze kluby ze wszystkich kontynentów. Dla Realu Madryt, klubu z najbogatszą historią i największą liczbą trofeów, to kolejna szansa na pionierskie osiągnięcie w świecie futbolu.

Udostępnij artykuł:

Komentarze (0)

Publikując komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie podanej nazwy i treści, które będą widoczne publicznie. Zobacz Politykę prywatności.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!