Więcej o klubie: Arsenal

Hamburger SV walczy o pomocnika Arsenalu. Dyrektor sportowy wylądował w Londynie

Mikołaj RydzMikołaj Rydz
27 sierpnia 2026 22:55
Hamburger SV walczy o pomocnika Arsenalu. Dyrektor sportowy wylądował w Londynie
Źródło: thehardtackle.com

Dyrektor sportowy Hamburger SV, Claus Costa, pojawił się w Londynie z jasną misją sprowadzenia Fabio Vieiry z powrotem do Niemiec. Niemiecki klub desperacko walczy o podpis 26-letniego pomocnika Arsenalu przed zamknięciem letniego okna transferowego.

Z informacji przekazanych przez Hamburger Abendblatt wynika, że Costa spotkał się z władzami Arsenalu, w tym z dyrektorem sportowym Andreą Bertą. HSV złożyło ofertę opiewającą na niecałe 10 milionów euro, jednak propozycja ta została natychmiast odrzucona przez londyńczyków. Kanonierzy oczekują znacznie wyższej kwoty za zawodnika, za którego w 2022 roku zapłacili FC Porto aż 40 milionów euro. Klub z Emirates Stadium liczy na to, że w ostatnich dniach okna do gry włączy się inny zespół z bardziej atrakcyjną ofertą finansową.

Powrót na stare śmieci priorytetem zawodnika

Wizyta Costy w stolicy Anglii miała również wymiar psychologiczny. Dyrektor chciał osobiście zapewnić Vieirę, jak bardzo klubowi z Hamburga zależy na jego powrocie. Portugalczyk spędził ubiegły sezon w HSV na wypożyczeniu i był to dla niego niezwykle udany czas. W 31 występach na niemieckich boiskach miał bezpośredni udział przy 13 bramkach, co pozwoliło mu odbudować reputację po trudnym okresie w Premier League, gdzie nie potrafił wywalczyć sobie miejsca w podstawowym składzie.

Według doniesień, Costa poleciał do Londynu, aby podtrzymać dynamikę rozmów po udanym okresie współpracy z piłkarzem. Choć sam zawodnik jest zdecydowany na powrót do Bundesligi, gdzie w końcu mógł grać regularnie, jego wola może nie wystarczyć do sfinalizowania transakcji. Arsenal twardo negocjuje warunki, a rozbieżność finansowa między klubami pozostaje obecnie największą przeszkodą w domknięciu transferu definitywnego.

Sytuacja staje się napięta, ponieważ czas na porozumienie ucieka. Jeśli Hamburger SV nie podniesie swojej oferty, a na stole nie pojawi się propozycja od innego kontrahenta, negocjacje mogą utknąć w martwym punkcie. Na ten moment niemiecki zespół jest wciąż daleki od porozumienia z Arsenalem, mimo że obie strony – klub z Hamburga oraz sam Vieira – dążą do ponownego zjednoczenia sił.

Komentarze (0)

Publikując komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie podanej nazwy i treści, które będą widoczne publicznie. Zobacz Politykę prywatności.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
REKLAMA
auto_awesome
Bonus za wygraną Realu Madryt z Malagą!
Odbieram arrow_forward
confirmation_number
Bonus za wygraną Realu Madryt z Malagą!
Odbieram REKLAMA
verified_user Superbet
Bonus za wygraną Realu Madryt z Malagą!
Odbieram bolt REKLAMA
% Superbet
400 PLN Odbieram
REKLAMA
verified Bonus za wygraną Realu Madryt z Malagą!
400 PLN Odbieram
REKLAMA