Górnik Zabrze znalazł następcę Artura Płatka!

W cieniu katarskiego mundialu kluby PKO Bank Polski Ekstraklasy przygotowują się do rundy wiosennej sezonu 2022/23. Najwięcej dzieje się w gabinetach działaczy, którzy szykują zimowe transfery. W Górniku Zabrze zadba o nie Michał Bemben, który z początkiem grudnia został zatrudniony na stanowisku doradcy zarządu do spraw sportowych.

Górnik Zabrze: Michał Bemben doradcą zarządu

Wakat na stanowisku doradcy zarządu do spraw sportowych i koordynatora pionu sportowego pojawił się nieco ponad rok temu, kiedy z zabrzańskiego klubu odszedł odpowiedzialny i kojarzony głównie z transferami Artur Płatek. Jego obowiązki przejął wówczas szef pionu skautów Roman Kaczorek, ale była to sytuacja tymczasowa.

UWAGA MUNDIAL 2022! Sprawdź nasze typy na MŚ 2022 od legendarnych typerów. Nie wiesz, gdzie grać zakłady? Sprawdź ofertę i bonusy na Mundial 2022, jakie oferują popularni i legalni w Polsce bukmacherzy na Mundial!

Podczas zimowego okna transferowego pierwsze skrzypce grał będzie Michał Bemben, który po ponad dziewięciu latach przerwy wraca do Zabrza. Były obrońca „Trójkolorowych” ceniony jest zarówno w gabinetach przy Roosevelta 81, jak i przez kibiców, którzy pamiętają jego oddanie.

Przypominamy, że Bemben urodził się 28 stycznia 1976 roku w Rudzie Śląskiej, a swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał właśnie Górniku Zabrze, już w wieku dziewięciu lat. Pod koniec lat 80-tych wraz z rodziną wyemigrował do Niemiec i za naszą zachodnią granicą kontynuował przygodę z piłką. W czerwcu 2010 roku wrócił do Zabrza, by związać się z Klubem, który miał w sercu od najmłodszych lat. Przy Roosevelta spędził trzy sezony, rozgrywając w tym czasie ponad siedemdziesiąt oficjalnych meczów. Teraz wraca, ale już w nowej roli, Doradcy Zarządu ds. sportowych. Czym dokładnie będzie się zajmował?

Jesteśmy przekonani, że doświadczenie i profesjonalizm Michała Bembna szybko przyniesie pozytywne efekty. Wszelkie decyzje podejmowane przez Zarząd Górnika opierają się na kolektywnej współpracy z pierwszą drużyną i pozostałymi działami sportowymi. Kompetencje, które wniesie on do Górnika z pewnością tę kooperację rozwiną i usprawnią – komentuje Tomasz Masoń, członek zarządu Klubu.

Michał Bemben o powrocie do Górnika Zabrze

Przypominamy, że po rundzie jesiennej sezonu 2022/23 PKO Bank Polski Ekstraklasy drużyna Górnika Zabrze zajmuje dwunaste miejsce w ligowej tabeli z przewagą czterech oczek nad strefą spadkową. 14-krotni mistrzowie Polski jednak nie zdecydowali się na zmianę trenera jak chociażby w KGHM Zagłębiu Lubin, a na wzmocnienie pionu sportowego.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x