Duże pieniądze dla Śląska Wrocław. Klub dostanie 10 mln zł!

Śląsk Wrocław otrzyma dofinansowanie w wysokości 10 mln złotych na budowę zadaszonego boiska wraz z zapleczem, który jest pierwszym elementem Wrocławskiego Centrum Sportu.

Duże pieniądze dla Śląska Wrocław. Klub dostanie 10 mln zł!
Duże pieniądze dla Śląska Wrocław. Klub dostanie 10 mln zł!

Śląsk i Zagłębie z największym wsparciem

Kryte, pełnowymiarowe boisko wraz z zapleczem szatniowo-technicznym to pierwszy etap budowy Wrocławskiego Centrum Sportu – unikalnego kompleksu jedenastu boisk, które powstaną na wrocławskich Nowych Żernikach i stanowić będą siedzibę Akademii Śląska. Środki na pierwszą część inwestycji pozyskane zostaną z konkursu w ramach „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej”, którego wyniki właśnie ogłosiło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Śląsk na ten cel otrzyma 10 mln zł dofinansowania.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz wniosek otrzymał akceptację, tym bardziej że według informacji płynących z ministerstwa był jednym z najlepiej ocenionych. Cieszy zwłaszcza to, że otrzymaliśmy maksymalną kwotę, o jaką się staraliśmy. Chcę podziękować premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz ministrowi Kamilowi Bortniczukowi za pozytywna decyzję oraz prezydentowi Jackowi Sutrykowi za wsparcie, jakiego udziela naszemu projektowi od samego początku. Dzięki nim zrobiliśmy kolejny ważny krok na długiej drodze do realizacji naszych marzeń o obiekcie na najwyższym, europejskim poziomie, czerpiącym z najnowocześniejszej technologii i otwartym na wszystkie grupy społeczne – mówi Piotr Waśniewski, prezes zarządu Śląska Wrocław. 

Bukmacherzy bez podatku: Forbet
Bukmacherzy bez podatku: Forbet

Celem „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej” jest rozwój infrastruktury piłkarskiej klubów Ekstraklasy oraz I ligi, a w szczególności bazy szkoleniowo-treningowej, niezbędnego zaplecza oraz obiektów o charakterze badawczo-rozwojowym w obszarze piłki nożnej. Ministerialnym dofinansowaniem objęto 29 projektów na łączną kwotę 114 mln zł. Najwyższe dofinansowania – w wysokości 10 mln zł – otrzymały Śląsk Wrocław i Zagłębie Lubin. Więcej o programie oraz listę wszystkich zaakceptowanych wniosków znaleźć można TUTAJ.

Wrocławskie Centrum Sportu

Przypomnijmy, że już we wrześniu 2021 r. budowa Wrocławskiego Centrum Sportu została także zakwalifikowana do innego ministerialnego konkursu – „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”. Od tego momentu Śląsk ma trzy lata na rozpoczęcie budowy. Prace formalne idą jednak na tyle sprawnie, że szczegółowy wniosek dotyczący budowy WCS powinien zostać złożony już wkrótce, po uruchomieniu tegorocznej procedury przez ministerstwo. Finansowanie elementów objętych programem ministerialnym może wynieść do 70%. 

4.9 / 5. Ocen: 85

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x