Diamentowa Liga Lozanna 2023: Transmisja, program, listy startowe

Szósta odsłona Diamentowej Ligi 2023 łącznie i już czwarta na Starym Kontynencie w piątek 30 czerwca. Mityng Athletissima w szwajcarskiej Lozannie zapowiada się szalenie ciekawie! Co warto wiedzieć o tym wydarzeniu?

Kto transmituje Diamentową Ligę 2023 w Lozannie? Data i godzina mityngu
(Fot.: Athletissima via @athletissima on Twitter)

Diamentowa Liga Lozanna 2023: Zapowiedź Mityngu Athletissima

Aż dwudziestu mistrzów olimpijskich i/lub świata pojawi się na starcie zawodów Athletissima w Lozannie w piątek 30 czerwca, kiedy to rozegrany zostanie szósty mityng cyklu Diamentowej Ligi 2023, najbardziej prestiżowych imprez w świecie lekkiej atletyki, nie licząc oczywiście imprez mistrzowskich. Dokładnie na siedem tygodni przed Mistrzostwami Świata 2023 w Budapeszcie w Szwajcarii pojawią się zawodnicy zbliżający się do tegorocznego szczytu formy, co zapowiada nam świetne wyniki i ogromne emocje w piątkowy wieczór.

W tegorocznej edycji WDL padło już kilka rekordów świata lub po prostu kapitalnych wyników na średnich i długich dystansach. Organizatorzy zawodów w Szwajcarii bardzo liczą na to, że kolejne pojawią się w biegu na 5000 metrów, na starcie którego stanie co najmniej sześciu zawodników, którzy mają „życiówki” lepsze niż 13 minut. Gwiazdą pierwszej wielkości będzie oczywiście rekordzista świata i mistrz olimpijski, Ugandyjczyk Joshua Cheptegei.

Równie interesująco powinno być w biegu na 1500 metrów, w którym zobaczymy Jakoba Ingebrigstena, który niedawno uzyskał najlepszy w historii wynik na dystansie dwóch mil. Norweski mistrz olimpijski na tym dystansie znajduje się obecnie w kapitalnej formie i jak zapowiedział, że w miarę możliwości postara się zejść ponownie poniżej 3:30.00. To zawsze robi wrażenie.

STS zakład bez ryzyka - kod promocyjny BETONLINE
STS zakład bez ryzyka – kod promocyjny BETONLINE

W rywalizacji kobiet na pierwszy plan wysuwa się bieg na 3000 metrów z przeszkodami. Organizatorzy w oficjalnej zapowiedzi mityngu zastanawiają się, czy rekordzistka świata Kenijka Beatrice Chepkoech ponownie złamie barierę dziewięciu minut, co byłoby wydarzeniem samym w sobie?

Mityng w Lozannie to jednak nie tylko średnie i długie dystanse, ale też biegi sprinterskie oraz konkurencje techniczne, w których aż roi się od gwiazd światowego formatu. Swoich lokalnych bohaterów mają już Szwajcarzy. Jednym z nich Jason Joseph , Halowy Mistrz Europy 2023, będzie jednym z największych faworytów biegu na 110 metrów przez płotki. Do rywalizacji w biegu na 100 metrów kobiet powróci też Mujinga Kambundji, która ostatnio nie startowała z powodu kontuzji stopy.

STS zakład bez ryzyka - kod promocyjny BETONLINE
STS zakład bez ryzyka – kod promocyjny BETONLINE

Gwiazdy imprezy w Lozannie moglibyśmy wymieniać jeszcze długo i zrobimy to, ale w wątku dotyczącym list startowych, które zostały już ogłoszone. W zapowiedzi chcielibyśmy jednak wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy, bo bliska jest nam idea propagowania sportu masowego.

Po raz pierwszy w historii Tydzień Athletissimy zostanie uświetniony „Festiwalem Biegowym” , podczas którego w dni poprzedzające mityng odbędzie się szereg atrakcji i wydarzeń. Sercem tych uroczystości będzie Place de l’Europe w Lozannie, z punktem kulminacyjnym: „City Event” w czwartek 29 czerwca, podczas którego odbędą się zawody w skoku wzwyż kobiet opatrzone pieczęcią „Diamentowej Ligi”.

W konkursie, do którego wstęp będzie bezpłatny dla publiczności, wezmą udział trzy gwiazdy: Belgijka Nafissatou Thiam, Ukrainka Yaroslava Mahuchikh i Australijka Nicola Olyslagers.

UWAGA: Sprawdź aktualne promocje bukmacherskie - zakłady bez ryzyka, freebety, wyższe kursy na mecz.

Diamentowa Liga 2023. Jakie konkurencje w Lozannie?

Podczas mityngu Diamentowej Ligi 2023 w Lozannie najlepsi lekkoatleci świata będą rywalizować w ramach łącznie w piętnastu konkurencjach konkurencjach. W ośmiu z nich powalczą kobiety, w pozostałych siedmiu mężczyźni. Jak to będzie dokładnie wyglądało?

Diamentowa Liga Lozanna 2023 – konkurencje:

 • Mężczyźni: 200 metrów, 1500 metrów, 5000 metrów, 110 metrów przez płotki, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem.
 • Kobiety: 100 metrów, 800 metrów, 3000 metrów z przeszkodami, 100 metrów przez płotki, 400 metrów przez płotki, skok wzwyż, skok o tyczce, rzut oszczepem.

Diamentowa Liga Lozanna 2023: Program minutowy zawodów

Program Diamentowej Ligi w Lozannie (30.06.2023):

 • 19:15: Rzut oszczepem kobiet
 • 19:35: Pchnięcie kulą mężczyzn
 • 20:04: 800 metrów kobiet
 • 20:06: Skok o tyczce kobiet
 • 20:16: 110 metrów przez płotki mężczyzn
 • 20:25: 3000 metrów z przeszkodami kobiet
 • 20:35: Skok w dal mężczyzn
 • 20:42: 100 metrów kobiet
 • 20:48: Rzut oszczepem mężczyzn
 • 20:50: 5000 metrów mężczyzn
 • 21:13: 100 metrów przez płotki kobiet
 • 21:20: 200 metrów mężczyzn
 • 21:28: 400 metrów przez płotki kobiet
 • 21:39: 1500 metrów mężczyzn

Dzień wcześniej o godzinie 18:00 w centrum miasta rozegrana zostanie pierwsza z konkurencji szwajcarskiego mityngu Wanda Diamond League 2023. Mowa o skoku wzwyż kobiet. Cały mityng zwieńczy bieg sztafet 4×100 metrów kobiet, który odbędzie się poza programem #WDL2023. Podobnie jak szereg innych konkurencji mityngu w Lozannie, o których powyżej nie wspomnieliśmy.

Superbet TV darmowe transmisje meczów online
Superbet TV darmowe transmisje meczów online

Diamentowa Liga Lozanna 2023: Listy startowe, zawodnicy

Na listach startowych Athletissima 2023 nie brakuje największych gwiazd „Królowej Sportu”, a wśród nich będą również reprezentanci Polski. Największe nadzieje wiążemy ze startami naszych sprinterek, Pii Skrzyszowskiej na 100 metrów przez płotki oraz Ewy Swobody, która pobiegnie na płaskim dystansie. Forma naszych zawodniczek rośnie o czym świadczą medale Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska zdobyte podczas startów w Drużynowych Mistrzostwach Europy 2023.

 • Skok wzwyż kobiet: BRUUS Karmen, GERASHCHENKO Iryna, LAKE Morgan, LANG Salome, LEVCHENKO Yuliia, MAHUCHIKH Yaroslava, OLYSLAGERS Nicola, STANCIU Daniela, TABASHNYK Kateryna, THIAM Nafissatou, TOPIĆ Angelina.
 • Rzut oszczepem kobiet: AGUILAR Yulenmis, BARBER Kelsey-Lee, BORGE Sigrid, HUDSON Victoria, INCE Ariana, JASIŪNAITĖ Liveta, KITAGUCHI Haruka, LITTLE Mackenzie, TZENGKO Elina, VILAGOŠ Adriana.
 • Pchnięcie kulą mężczyzn: BERTEMES Bob, CROUSER Ryan, FABBRI Leonardo, KOKOSHKO Roman, KOVACS Joe, MIHALJEVIĆ Filip, PIPERI Adrian, SINANČEVIĆ Armin, STANĚK Tomáš, WALSH Tom, WEIR Zane.
 • 800 metrów kobiet: ALEMU Habitam, BELLÒ Elena, BISSET Catriona, GOULE Natoya, HODGKINSON Keely, HOFFMANN Lore, MORAA Mary, REEKIE Jemma, WERRO Audrey, WYCISZKIEWICZ-ZAWADZKA Patrycja, YARIGO Noélie.
 • Skok o tyczce kobiet: BRADSHAW Holly, BRUNI Roberta, CHEVRIER Margot, KENNEDY Nina, MCCARTNEY Eliza, MOON Katie, MOSER Angelica, MURTO Wilma, NEWMAN Alysha, STEFANIDI Aikaterini, ŠUTEJ, Tina.
 • 110 metrów przez płotki mężczyzn: BELOCIAN Wilhem, IZUMIYA, Shunsuke, JOSEPH Jason, KWAOU-MATHEY Just, LLOPIS Enrique, PEREIRA Rafael, SIMONELLI Lorenzo Ndele, ZELLER Joshua.
 • 3000 metrów z przeszkodami kobiet: ABEBE Mekides, ALMAYEW Sembo, BOUZAYANI Marwa, CHEMUTAI Peruth, CHEPKOECH Beatrice, CHERONO Fancy, COHEN Adva, DA SILVA Tatiane Raquel, FINO, Alice, GEGA Luiza, MEYER Lea, MIŠMAŠ ZRIMŠEK Maruša, MULETA Lomi, PRATT Aimee, WONDEMAGEGN Zerfe.
 • Skok w dal mężczyzn: EHAMMER Simon, FURLANI Mattia, GAYLE Tajay, HASHIOKA Yuki, JOHNSON Cheswill, MONTLER Thobias, NAIRN LaQuan, SREESHANKAR Murali, TENTOGLOU, Miltiadis.
 • 100 metrów kobiet: AHOURÉ-DEMPS Murielle, HOBBS Zoe, KAMBUNDJI Mujinga, LANSIQUOT Imani, LÜCKENKEMPER Gina, NEITA Daryll, SWOBODA Ewa, TA LOU Marie-Josée.
 • Rzut oszczepem mężczyzn: CHOPRA Neeraj, FELFNER Artur, GAILUMS Patriks, HELANDER Oliver, PETERS Anderson, THOMPSON Curtis, VADLEJCH Jakub, VETTER Johannes, WALCOTT Keshorn, WEBER Julian.
 • 5000 metrów mężczyzn: ALMGREN Andreas, AREGAWI Berihu, BALEW Birhanu, BAREGA Selemon, BEKELE Telahun Haile, CHEPTEGEI Joshua, CRIPPA Yemaneberhan, CZERWIŃSKI Adam, DAVIES Callum, DIRIBA Boki, GIRMA Kuma, KIPLIMO Jacob, MYHRE Magnus Tuv, NTAKARUTIMANA Egide, RAESS Jonas, ROBINSON Ky.
 • 100 metrów przez płotki kobiet: ALI Nia, AMUSAN Tobi, CAMACHO-QUINN Jasmine, JOHNSON Alaysha, JONES Tia, KAMBUNDJI Ditaji, SKRZYSZOWSKA Pia, VISSER Nadine.
 • 200 metrów mężczyzn: Brown Aaron, BURNET Taymir, DE GRASSE Andre, FAHNBULLEH Jospeh, MENA Reynier, MUMENTHALER Timothe, RICHARDS Jereem, TEBOGO Letsile.
 • 400 metrów przez płotki kobiet: BOL Femke, FOLORUNSO Ayomide, KNIGHT Jessie, LEHIKOINEN Viivi, NIELSEN Lina, RYZHYKOVA Anna, TKACHUK Viktoriya, WOODRUFF Gianna.
 • 1500 metrów mężczyzn: AKBACHE Mounir, ARESE Pietro, CHERUIYOT Reynold Kipkorir, ELMER Tom, FARKEN Robert, GILES Elliot, GIRMA Lamecha, GOURLEY Neil, INGEBRIGTSEN Jakob, KERR Josh, LEMI Teddese, MCCANN Luke, MCSWEYN Stewart, SOWINSKI Erik, TANNER Samuel.

Na powyższych listach mogą zachodzić zmiany praktycznie do ostatniej chwili, chociażby ze względów zdrowotnych czy też problemów innej natury. Postaramy się wyłapywać je na bieżąco i aktualizować.

Sprawdź na naszej stronie ranking bukmacherów i przekonaj się, jaka oferta jest obecnie najlepiej oceniana!

Transmisja Diamentowej Ligi Lozanna 2023. Gdzie oglądać?

Transmisja na żywo z mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie będzie dostępna w Internecie i TV. Szwajcarskie zawody pokaże na żywo Polsat Sport od godziny 20:00. Impreza będzie transmitowana również na platformie internetowej Polsat Box Go. Ponadto na kanale YouTube – Diamond League publikowanych jest mnóstwo materiałów wideo, w tym skróty poprzednich mityngów. Oto skrót zawodów w Oslo, podczas których padły kapitalne wyniki:

BukmacherBonusKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Wyniki Diamentowej Ligi 2023 w Lozannie również możesz śledzić na żywo na łamach naszego portalu.

Źródło: DiamondLeague.com/meczyki.org

5 / 5. Ocen: 7

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X