David Beckham reaguje na oprawę Minnesota United. "Okażcie szacunek"

Maksymilian KotowskiMaksymilian Kotowski
12 maja 2025 11:59
David Beckham reaguje na oprawę Minnesota United. "Okażcie szacunek"

David Beckham, współwłaściciel Interu Miami, ostro zareagował na uszczypliwości ze strony kibiców Minnesota United po bolesnej porażce jego drużyny 1:4. Choć Lionel Messi zdobył swoją dziesiątą bramkę w sezonie, nie zdołał uratować zespołu przed najwyższą przegraną od czasu jego transferu do MLS.

Gorzki weekend i prowokacyjna oprawa

Spotkanie rozegrane w sobotę na Allianz Field zakończyło się nie tylko wysokim wynikiem, ale też ostrą wymianą uprzejmości poza boiskiem. Kibice Minnesoty przygotowali oprawę uderzającą w filozofię budowania zespołu przez Inter Miami. Na transparencie widniało hasło: „Historia ponad hype, kultura ponad pieniądze” – bezpośredni przytyk w stronę Beckhama i jego „galaktycznego” projektu, który przyciągnął takie nazwiska jak Luis Suárez, Sergio Busquets, Jordi Alba czy sam Messi.

Minnesota United nie poprzestała jednak na trybunach. W mediach społecznościowych klub opublikował zdjęcie z meczu z podpisem „Pink Phony Club”, nawiązując do hitu Chappell Roan oraz różowych strojów Interu Miami. To przelało czarę goryczy.

Beckham odpowiada: „Zwyciężajcie z elegancją”

David Beckham nie pozostał obojętny i szybko odpowiedział w komentarzach: „Okażcie trochę szacunku, @mnufc. Zwyciężajcie z elegancją” W kolejnym wpisie dodał: „Szacunek ponad wszystko.”.

Reakcja legendy Manchesteru United i Realu Madryt pokazuje, że atmosfera wokół klubu z Florydy staje się coraz bardziej napięta. Dla wielu projekt Miami symbolizuje globalny rozmach i medialny rozgłos, ale też – zdaniem niektórych – brak autentyczności, co skrzętnie wykorzystują rywale.

Sportowy i medialny ciężar

Dla Beckhama był to wyjątkowo intensywny okres. Zaledwie kilka dni wcześniej świętował swoje 50. urodziny, a następnie ogłosił przejęcie pełnej kontroli nad Salford City – klubem, który współtworzył z kolegami z „Klasy 92”. Po odejściu Scholesa, Giggsa, Nicky’ego Butta i Phila Neville’a, zarząd nad klubem sprawują teraz głównie Beckham i Gary Neville.

W międzyczasie jego flagowy projekt w MLS – Inter Miami – musi mierzyć się z presją, krytyką i dużymi oczekiwaniami. Klub wciąż walczy o czołowe pozycje w Konferencji Wschodniej, a już niedługo zmierzy się z dodatkowymi wyzwaniami w rozbudowanej formule Klubowych Mistrzostw Świata.

Udostępnij artykuł:

Komentarze (0)

Publikując komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie podanej nazwy i treści, które będą widoczne publicznie. Zobacz Politykę prywatności.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!