Damian Janikowski wraca do KSW. Ogłoszono, z kim będzie walczył!

Maksymilian KotowskiMaksymilian Kotowski
3 listopada 2025 10:04
Damian Janikowski wraca do KSW. Ogłoszono, z kim będzie walczył!

Były pretendent do pasa wagi średniej, Damian Janikowski (10-8), powraca do klatki. Organizacja KSW ogłosiła, że jego rywalem podczas gali XTB KSW 113, zaplanowanej na 20 grudnia w łódzkiej Atlas Arenie, będzie zajmujący czwarte miejsce w rankingu Michał Michalski (13-5).

Powrót byłego pretendenta

Dla Damiana Janikowskiego będzie to osiemnasty występ w okrągłej klatce KSW. Zawodnik ostatni raz rywalizował w maju, kiedy to musiał uznać wyższość Laïda Zerhouniego. Mimo ostatniego niepowodzenia, Janikowski, obecnie numer sześć rankingu, pozostaje gwarantem emocjonujących widowisk.

Walczący w MMA od 2017 roku były zapaśnik ma na koncie dziesięć wygranych, z których sześć odniósł przed czasem. Pięciokrotnie nokautował rywali, a raz zwyciężył przez poddanie. Jego efektowny styl był wielokrotnie doceniany przez organizację – zdobył dwa bonusy za najlepsze nokauty i cztery za najlepsze walki wieczoru.

Rywal na fali czterech zwycięstw

Przeciwnik Janikowskiego, Michał Michalski, znajduje się obecnie w doskonałej formie. Numer cztery rankingu kategorii średniej notuje serię czterech wygranych z rzędu. W tym czasie pokonywał kolejno Erikasa Golubovskisa, Dominika Humburgera i Bartosza Leśko.

Ostatni raz walczył w sierpniu, kiedy to po widowiskowym pojedynku pokonał Andiego Vrtačicia, za co został nagrodzony bonusem. Michalski stoczył dla KSW dziesięć pojedynków i słynie z mocnego uderzenia. Osiem z trzynastu zawodowych zwycięstw odniósł przed czasem, a aż siedem z nich zanotował w pierwszych rundach. Pięć jego dotychczasowych walk w KSW zostało uznanych za najlepsze starcia wieczoru.

Starcie Janikowskiego z Michalskim to jeden z głównych punktów łódzkiej gali. W Atlas Arenie kibice zobaczą także dwa pojedynki mistrzowskie. W walce wieczoru o pas kategorii półśredniej zmierzą się Adrian Bartosiński i Muslim Tulshaev. O tytuł wagi średniej powalczą natomiast Paweł Pawlak i Laïd Zerhouni. Interesująco zapowiada się również starcie w wadze ciężkiej pomiędzy Michalem Martínkiem a Arturem Szpilką.

Udostępnij artykuł:

Komentarze (0)

Publikując komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie podanej nazwy i treści, które będą widoczne publicznie. Zobacz Politykę prywatności.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!