Burza na konferencji. Michniewicz w ogniu trudnych pytań. Poszło o „Fryjzera”!

Czesław Michniewicz i Cezary Kulesza musieli odpowiedzieć na wiele trudnych pytań podczas pierwszej konferencji prasowej szkoleniowca. Poszło o przeszłość trenera reprezentacji Polski oraz jego powiązania z „Fryzjerem”.

Burza na konferencji. Michniewicz w ogniu trudnych pytań. Poszło o "Fryjzera"!
Burza na konferencji. Michniewicz w ogniu trudnych pytań. Poszło o „Fryjzera”! (fot. YouTube/Łączy Nas Piłka)

Michniewicz a „Fryzjer” – o co chodzi?

Po wielu tygodniach spekulacji wiemy już oficjalnie, kto będzie przygotowywał reprezentację Polski do baraży MŚ 2022 w Katarze. Wybór padł na 51-letniego Czesława Michniewicza, który był przymierzany do stanowiska wraz z dwoma innymi kandydatami – Adamem Nawałką oraz Andrijem Szewczenką.

W poniedziałek Michniewicz został zaprezentowany na PGE Narodowym podczas oficjalnej konferencji prasowej. Już niemal od samego początku spotkania pewne było, że zarówno prezes Kulesza, jak i nowy szkoleniowiec nie unikną trudnych pytań. Te dotyczy przede wszystkim powiązań Michniewicza z „Fryzjerem”. Chodzi o jego kontakty z Ryszardem F., który został skazany za korupcję w polskiej piłce nożnej.

Nowemu szkoleniowcowi dziennikarze wytykali fakt, że brał udział w co najmniej dwóch ustawionych meczach z udziałem Lecha Poznań. Chodziło o pracę Michniewicza w latach 2003-2005.

Trudna konferencja prasowa dla trenera i prezesa PZPN

Pytania dziennikarzy sprawiły, że zarówno Kulesza, jak i wybrany przez niego trener odpowiadali na pytania w nerwowej atmosferze. Prezes PZPN podkreślał jednak na każdym kroku, iż obecnie liczy się dla niego jedynie baraż z Rosją i walka o miejsce na mundialu w Katarze.

” Gdyby rzeczywiście pan Czesław był osobą oskarżoną w sprawach związanych z korupcją w polskiej piłce, teraz nie siedziałby tutaj z nami” – zapewniał Kulesza.

Przy osobie Michniewicza często powraca temat numeru 711. O co chodzi? To liczba połączeń telefonicznych między „Fryzjerem” a szkoleniowcem, jakie odnotowała prokuratura w prowadzonym przez siebie śledztwie.

A jak na zarzuty odpowiedział Czesław Michniewicz? Można to sprawdzić w poniższym materiale wideo:


24 marca reprezentacja Polski zmierzy się z Rosją w Moskwie w meczu półfinałowym turnieju barażowego o miejsce na mundialu w Katarze. Jeżeli Biało-Czerwonym uda się wygrać, zagrają 29 na Stadionie Śląskim ze zwycięzcą pojedynku Szwecja – Czechy, a stawką będzie wejściówka na MŚ 2022.

Bukmacher STS, oficjalny sponsor reprezentacji Polski, przygotował z przymrużeniem oka bingo Michniewicza. Niektóre cytaty bardzo spodobały się kibicom.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

10 PLN za postawienie kuponu na Ekstraklasę!

X