Adrianna Sułek z medalem HME 2023 i nowym rekordem Polski! Relacja

Po trzech z pięciu konkurencji pięcioboju podczas Halowych Mistrzostw Europy Stambuł 2023, liderka reprezentacji Polski Adrianna Sułek zajmuje drugie miejsce i wciąż ma realne szanse na złoty medal oraz pobicie rekordu świata. Które ostatecznie miejsce zajmie 23-letnia Polka dowiemy się jeszcze dzisiaj, bo dwa ostatnie boje odbędą się w sesji wieczornej w piątek 3 marca! Aktualizacja (19:20): Adrianna Sułek poprawiła rekordy życiowe również w dwóch ostatnich konkurencjach, dzięki czemu wynikiem 5014 punktów ustanowiła nowy rekord Polski, lepszy od obowiązującego do dziś rekordu świata, który pobiła też Belgijka Thiam (5055), która została mistrzynią Europy.

HME Stambuł 2023: Adrianna Sułek druga po trzech konkurencjach pięcioboju

Tradycyjnie zmagania wieloboistek w hali rozpoczął bieg na sześćdziesiąt metrów przez płotki, w którym Adrianna Sułek marząca o złocie i pobiciu rekordu świata (5013 punktów) pobiła swój rekord życiowy, uzyskując czas 8.21 sekundy i tym samym zgarniając aż 1082 punkty.

Po biegu na 60 metrów przez płotki Adrianna Sułek przystąpiła do rywalizacji w skoku wzwyż, który jest jedną z jej najmocniejszych konkurencji. Wystarczy powiedzieć, że Polka rozpoczęła skakanie mniej więcej godzinę po pierwszej rywalce. Ostatecznie bydgoszczanka w drugiej próbie zaliczyła 1.89 metra. Apetyty były większe, ale to rezultat odpowiadający jej obecnemu rekordowi życiowemu w hali. Na stadionie skakała o trzy centymetry wyżej. Rezultat ten zapewnił jej jednak 2175 punktów po dwóch konkurencjach.

Kody promocyjne:

Betclic kod bonusowy
Betclic kod bonusowy

Ostatnią konkurencją pięcioboju w sesji porannej było pchnięcie kulą, które jest piętą Achillesową naszej reprezentantki. Adrianna Sułek rozpoczęła od próby na 13.89 metra, co jest jej nowym rekordem życiowym w hali! Kolejne pchnięcia były już niestety mniej udane. Druga próba została spalona, a w trzeciej kula poleciała bliżej. Co to oznacza?

Pisząc krótko, Adrianna Sułek jest obecnie na kursie po srebro i nowy rekord Polski, który w bieżącym sezonie już raz poprawiła (z 4851 na 4860). W sesji wieczornej czeka nas jeszcze rywalizacja w skoku w dal oraz w biegu na 800 metrów. O której dokładnie godzinie?

  • 17:10 Pięciobój W dal (K) – Sułek
  • 19:05 Pięciobój 800 m (K) – Sułek

HME Stambuł 2023: Adrianna Sułek – wyniki na żywo

O wynikach osiąganych przez Adriannę Sułek w dwóch ostatnich konkurencjach pięcioboju oraz o finale całej rywalizacji będziemy informowali na żywo w tym artykule, który na bieżąco będzie aktualizowany podczas sesji wieczornej drugiego dnia Halowych Mistrzostw Europy 2023 w Stambule:

17.10: Rozpoczyna się czwarta konkurencja pięcioboju – skok w dal… Sułek rozpoczęła od kapitalnej próby – 6.52 metra!

17.30: 6.37 metra Adrianny Sułek w drugiej próbie. Polka odbiła się około 13 cm przed belką i nie poprawiła swojej pierwszej odległości.

17.45: 6.62 metra Adrianny Sułek, a to oznacza poprawienie rekordu życiowego o sześć cm!!!

19.10: Adrianna Sułek wygrała bieg na 800 metrow z czasem 2.07.17 (rekord życiowy) i ustanowiła nowy rekord Polski w pięcioboju – 5014 punktów. To wynik lepszy od obowiązującego do dziś rekordu świata (5013), który poprawiła też Nafissatou Thiam (5055). Złoto i rekord globu Belgijki, Polka ze srebrnym medalem i nowym rekordem Polski!!!

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 4

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button