Z kim zagrają Biało-Czerwoni przed MŚ 2022? (Terminarz reprezentacji Polski)

Po wtorkowym triumfie na Stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie Biało-Czerwoni pokonali w finale baraży reprezentację Szwecji (2:0), jest już jasne, że polską drużynę narodową będziemy mogli oglądać w listopadzie i w grudniu podczas Mistrzostw Świata 2022. Mundialowych rywali Roberta Lewandowskiego i spółki poznamy podczas piątkowego losowania. Wcześniej polską drużynę narodową czekają spotkania Ligi Narodów UEFA. Z jakimi przeciwnikami przyjdzie się zmierzyć podopiecznym Czesława Michniewicza?

Z kim zagrają Biało-Czerwoni przed MŚ 2022? (Terminarz reprezentacji Polski)(Fot.: PZPN/Twitter)

Terminarz reprezentacji Polski na 2022 rok

Po marcowej przerwie reprezentacyjnej, która właśnie dobiega końca, w dwóch kolejnych miesiącach piłkarze skupią się wyłącznie na klubowej rywalizacji, w rozgrywkach krajowych oraz w europejskich pucharach. Sztaby szkoleniowe drużyn narodowych będą miały swoich podopiecznych do dyspozycji w czerwcu, kiedy odbędą się pierwsze kolejki Ligi Narodów UEFA 2022/2023, a następnie we wrześniu. Pozostałe terminy zarezerwowano na zmagania klubowe, w tym na fazę grupową Ligi Mistrzów UEFA, która rozpocznie się najprawdopodobniej już 6 września a zakończy 2 listopada.

Wracając do zmagań międzynarodowych. Czesław Michniewicz podczas czerwcowych i wrześniowych zgrupowań reprezentacji Polski będzie mógł sprawdzić swoich podopiecznych w aż sześciu meczach o stawkę. Cztery z nich zaplanowano na czerwiec, dwa kolejne na wrzesień. Można się spodziewać, że w czerwcowe mecze drużyny narodowej będą wielkim poligonem, który posłuży sprawdzeniu większej liczby zawodników. We wrześniu powinniśmy zobaczyć w akcji już tych najlepszych.

Piłkarską reprezentację Polski w Lidze Narodów UEFA 2022 czekają naprawdę wartościowe sprawdziany. Najsłabszym z rywali są Walijczycy, którzy awansowali do finałów baraży eliminacji MŚ Katar 2022 i czekają na finałowego rywala, którego ma wyłonić spotkanie Szkotów z Ukraińcami. Kolejnymi przeciwnikami Biało-Czerwonych będą Belgowie i Holendrzy, czyli kandydaci do medali katarskiego mundialu. Poniżej szczegółowy terminarz:

  • 3 czerwca 2022: Polska – Walia
  • 6 czerwca 2022: Belgia – Polska
  • 10 czerwca 2022: Holandia – Polska
  • 13 czerwca 2022: Polska – Belgia
  • 22 września 2022: Polska – Holandia
  • 25 września 2022: Walia – Polska

Szczegółowe plany reprezentacji Polski na tygodnie przypadające bezpośrednio przed rywalizacją w Katarze nie są jeszcze znane. Wiadomo natomiast, że na bezpośrednie przygotowania do piłkarskich Mistrzostw Świata 2022 – ze względu na organizację imprezy w środku sezonu klubowego, a nie jak było dotychczas dopiero po jego zakończeniu – reprezentacje nie będą miały praktycznie czasu.

Terminarz PKO Ekstraklasy 2022/2023

Impreza startuje 21 listopada (finał 18 grudnia – przyp.), a z ramowych terminarzy największych lig Starego Kontynentu wynika, że ostatnie kolejki przed mundialem mogą zostać rozegrane jeszcze 11-13 listopada!!! Nie inaczej ma być w PKO Ekstraklasie, która już wiele miesięcy temu przedstawiła ramowy terminarz na sezon 2022/2023.

Ramowy terminarz sezonu 2022/23 PO Ekstraklasy:
Początek rundy jesiennej – 15 lipca 2022
Początek przerwy zimowej – 14 listopada 2022
Początek rundy wiosennej – 28 stycznia 2023
Zakończenie sezonu – 21 maja 2023

W związku z awansem Biało-Czerwonych do katarskiego mundialu nie można wykluczyć, że nastąpią jakieś przesunięcia, ale kalendarz rozgrywek jest już napięty do granic możliwości, więc będzie o nie trudno.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x