Z kim zagrają Biało-Czerwoni przed MŚ 2022? (Terminarz reprezentacji Polski)

Po wtorkowym triumfie na Stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie Biało-Czerwoni pokonali w finale baraży reprezentację Szwecji (2:0), jest już jasne, że polską drużynę narodową będziemy mogli oglądać w listopadzie i w grudniu podczas Mistrzostw Świata 2022. Mundialowych rywali Roberta Lewandowskiego i spółki poznamy podczas piątkowego losowania. Wcześniej polską drużynę narodową czekają spotkania Ligi Narodów UEFA. Z jakimi przeciwnikami przyjdzie się zmierzyć podopiecznym Czesława Michniewicza?

Z kim zagrają Biało-Czerwoni przed MŚ 2022? (Terminarz reprezentacji Polski)(Fot.: PZPN/Twitter)

Terminarz reprezentacji Polski na 2022 rok

Po marcowej przerwie reprezentacyjnej, która właśnie dobiega końca, w dwóch kolejnych miesiącach piłkarze skupią się wyłącznie na klubowej rywalizacji, w rozgrywkach krajowych oraz w europejskich pucharach. Sztaby szkoleniowe drużyn narodowych będą miały swoich podopiecznych do dyspozycji w czerwcu, kiedy odbędą się pierwsze kolejki Ligi Narodów UEFA 2022/2023, a następnie we wrześniu. Pozostałe terminy zarezerwowano na zmagania klubowe, w tym na fazę grupową Ligi Mistrzów UEFA, która rozpocznie się najprawdopodobniej już 6 września a zakończy 2 listopada.

Wracając do zmagań międzynarodowych. Czesław Michniewicz podczas czerwcowych i wrześniowych zgrupowań reprezentacji Polski będzie mógł sprawdzić swoich podopiecznych w aż sześciu meczach o stawkę. Cztery z nich zaplanowano na czerwiec, dwa kolejne na wrzesień. Można się spodziewać, że w czerwcowe mecze drużyny narodowej będą wielkim poligonem, który posłuży sprawdzeniu większej liczby zawodników. We wrześniu powinniśmy zobaczyć w akcji już tych najlepszych.

Piłkarską reprezentację Polski w Lidze Narodów UEFA 2022 czekają naprawdę wartościowe sprawdziany. Najsłabszym z rywali są Walijczycy, którzy awansowali do finałów baraży eliminacji MŚ Katar 2022 i czekają na finałowego rywala, którego ma wyłonić spotkanie Szkotów z Ukraińcami. Kolejnymi przeciwnikami Biało-Czerwonych będą Belgowie i Holendrzy, czyli kandydaci do medali katarskiego mundialu. Poniżej szczegółowy terminarz:

  • 3 czerwca 2022: Polska – Walia
  • 6 czerwca 2022: Belgia – Polska
  • 10 czerwca 2022: Holandia – Polska
  • 13 czerwca 2022: Polska – Belgia
  • 22 września 2022: Polska – Holandia
  • 25 września 2022: Walia – Polska

Szczegółowe plany reprezentacji Polski na tygodnie przypadające bezpośrednio przed rywalizacją w Katarze nie są jeszcze znane. Wiadomo natomiast, że na bezpośrednie przygotowania do piłkarskich Mistrzostw Świata 2022 – ze względu na organizację imprezy w środku sezonu klubowego, a nie jak było dotychczas dopiero po jego zakończeniu – reprezentacje nie będą miały praktycznie czasu.

Terminarz PKO Ekstraklasy 2022/2023

Impreza startuje 21 listopada (finał 18 grudnia – przyp.), a z ramowych terminarzy największych lig Starego Kontynentu wynika, że ostatnie kolejki przed mundialem mogą zostać rozegrane jeszcze 11-13 listopada!!! Nie inaczej ma być w PKO Ekstraklasie, która już wiele miesięcy temu przedstawiła ramowy terminarz na sezon 2022/2023.

Ramowy terminarz sezonu 2022/23 PO Ekstraklasy:
Początek rundy jesiennej – 15 lipca 2022
Początek przerwy zimowej – 14 listopada 2022
Początek rundy wiosennej – 28 stycznia 2023
Zakończenie sezonu – 21 maja 2023

W związku z awansem Biało-Czerwonych do katarskiego mundialu nie można wykluczyć, że nastąpią jakieś przesunięcia, ale kalendarz rozgrywek jest już napięty do granic możliwości, więc będzie o nie trudno.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 2

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Z kim zagrają Biało-Czerwoni przed MŚ 2022? (Terminarz reprezentacji Polski)

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P