Wrocław ugości turniej finałowy TAURON Pucharu Polski 2022!

Już w ostatni weekend lutego kibice będą mogli uczestniczyć w wielkim święcie polskiej siatkówki klubowej! W dniach 26-27 lutego we wrocławskiej hali „Orbita” rozegrany zostanie turniej finałowy TAURON Pucharu Polski Mężczyzn 2021/2022. Trofeum broni triumfator ostatniej edycji Ligi Mistrzów CEV, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Tegoroczne finały krajowego pucharu będą wyjątkowe, wszak w tym roku wypada jubileusz 90-lecia!

Wrocław ugości turniej finałowy TAURON Pucharu Polski 2022! (Fot.: PLS/materiały prasowe)

TAURON Puchar Polski siatkarzy: Turniej finałowy we Wrocławiu

Zaplanowany na ostatni weekend lutego turniej finałowy TAURON Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn wraca do Wrocławia po trzech latach przerwy. Po raz ostatni stolica Dolnego Śląska gościła cztery najlepsze drużyny zmagań o siatkarski puchar kraju w 2019 roku. Rok później finały miały odbyć się w Katowicach, ale z powodu wybuchu pandemii, rywalizacji nie udało się dokończyć. Z kolei w 2021 roku turniej finałowy odbył się w Krakowie.

„Z WIELKĄ RADOŚCIĄ MOŻEMY OGŁOSIĆ POWRÓT TURNIEJU FINAŁOWEGO TAURON PUCHARU POLSKI DO WROCŁAWIA. MAMY W PAMIĘCI WIELE FANTASTYCZNYCH MOMENTÓW GRY O PUCHAR POLSKI W TYM MIEŚCIE. WROCŁAW TO BARDZO WAŻNE MIASTO NA SIATKARSKIEJ MAPIE POLSKI I CIESZĘ SIĘ, ŻE KIBICE W TYM MIEŚCIE BĘDĄ MOGLI OBEJRZEĆ PASJONUJĄCY TURNIEJ O TO WAŻNE TROFEUM. UZNALIŚMY, ŻE NALEŻY JESZCZE BARDZIEJ WZMOCNIĆ RANGĘ ROZGRYWEK O TAURON PUCHAR POLSKI. DRUŻYNOM Z NAJWYŻSZEJ KLASY ROZGRYWKOWEJ DOSZEDŁ UDZIAŁ W JESZCZE JEDNEJ RUNDZIE, ALE JESTEM PRZEKONANY, ŻE DLA DOBRA NASZEJ DYSCYPLINY, JEJ ROZWOJU I WYKORZYSTANIA POTENCJAŁU W PRZYSZŁOŚCI JEST BARDZO WAŻNE, ŻE WIELKIE PLUSLIGOWE EKIPY ZAGOŚCIŁY W MNIEJSZYCH OŚRODKACH I MOGŁY POKAZAĆ SIĘ KIBICOM.W 2019 ROKU, GDY OSTATNI RAZ TURNIEJ FINAŁOWY ODBYWAŁ SIĘ WE WROCŁAWIU, NAJLEPSZA OKAZAŁA SIĘ GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE. NAJLEPSZA DRUŻYNA POPRZEDNIEGO SEZONU CEV LIGI MISTRZÓW RÓWNIEŻ TERAZ BĘDZIE BRONIĆ WYWALCZONEGO PRZED ROKIEM TAURON PUCHARU POLSKI. NAJPIERW JEDNAK MUSI DOSTAĆ SIĘ DO FINAŁOWEJ CZWÓRKI. WSZYSTKIE DRUŻYNY, KTÓRE BĘDĄ WALCZYĆ WE WROCŁAWIU O TAURON PUCHAR POLSKI, POZNAMY W PIERWSZYM TYGODNIU LUTEGO.” – MÓWI ARTUR POPKO, PREZES POLSKIEJ LIGI SIATKÓWKI S.A.

Przypominamy, że pierwszy raz rozgrywki o Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn przeprowadzono dokładnie dziewięćdziesiąt lat temu, czyli w 1932 roku. Rozgrywki trzykrotnie notowały kilkuletnie przerwy, ale od sezonu 1980/1981 odbywają się już każdego roku. Na liście zdobywców Pucharu Polski w siatkówce mężczyzn jest w sumie aż 27 zespołów. Najwięcej razy to trofeum zdobywały:

  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (8);
  • PGE Skra Bełchatów (7);
  • Indykpol AZS Olsztyn (7).

Transmisje 1/8 finału TAURON Pucharu Polski 2021/2022

Od sezonu 2021/2022 zmieniony został regulamin rozgrywek o TAURON Puchar Polski, w ten sposób, ze do gry w pierwszej rundzie, oprócz zwycięzców eliminacji regionalnych, przystąpiły wszystkie drużyny TAURON 1. Ligi i PlusLigi. Obecnie jesteśmy na etapie 1/8 finału. Mecze tej rundy zostaną rozegrane w najbliższych dniach. Siedem z nich w dniach 19-20 stycznia. Ostatnie starcie, pomiędzy PGE Skrą Bełchatów a Asseco Resovią Rzeszów, dojdzie do skutku 26 stycznia. Wszystko przez to, że bełchatowianie zagrają jutro rewanżowe spotkanie 1/8 finału Pucharu CEV z bułgarskim Neftochimikiem Burgas. W pierwszym meczu żółto-czarni wygrali 3:2.

W środę 19 stycznia będzie można zobaczyć na żywo dwa pojedynki. Na platformie Polsat Box Go od godziny 18:00 transmitowane będzie spotkanie Legii Warszawa z Jastrzębskim Węglem, aktualnym mistrzem kraju. Z kolei Polsat Sport od godziny 20:30 pokaże konfrontację Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Indykpolem AZS Olsztyn.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button