Wiemy ile zarobi Juventus na sprzedaży Cristiano Ronaldo. Kwota szokuje!

Bez dwóch zdań Cristiano Ronaldo to jeden z dwóch najlepszych piłkarzy świata w XXI wieku. Przez lata ścigał się o palmę pierwszeństwa z Argentyńczykiem Lionelem Messim, pięciokrotnie wygrywając „Złotą Piłkę”, najbardziej prestiżową nagrodę w futbolu. Tym większą niespodzianką może być kwota, jaką na sprzedaży gwiazdy światowego formatu zarobi Juventus Turyn. Mowa o zaledwie kilkunastu milionach euro kwoty głównej!!!

Wiemy ile zarobi Juventus na sprzedaży Cristiano Ronaldo, kwota szokuje! (Fot.: Juventus Turyn/Twitter)

Seria A: Juventus ujawnił ile zarobi na sprzedaży CR7

Kiedy rozgrzały nas informacje o odejściu Cristiano Ronaldo z Juventusu Turyn, najpierw do Manchesteru City, a a następnie do Manchesteru United, co dziś stanie się faktem, media donosiły, że zainteresowane nim kluby będą musiały zapłacić „Starej Damie” około 30 milionów euro odstępnego i drugie tyle w ramach kontraktu dla zawodnika. O ile druga z tych kwot okazał się bliska prawdziwe, bo CR7 ma zarabiać na Old Trafford 480 tysięcy euro (+- 25 milionów rocznie), o tyle ta druga okazała się znacznie niższa.

Juventus Turyn w oficjalnym komunikacie prasowym poinformował, że kwota odstępnego za 36-latka wyniosła 15 milionów euro. Brzmi wręcz niewiarygodnie, zwłaszcza w kontekście doniesień o ofercie Realu za Mbappe opiewającej na 180 mln! Ale takie są fakty.

Jakby tego było mało, te 15 milionów nie trafi na konto turyńczyków od razu a w ciągu pięciu najbliższych lat. Łącznie kwota transferowa może wzrosnąć do 23 mln euro, jeśli Manchester United osiągnie z Portugalczykiem w składzie określone cele sportowe.

Można więc powiedzieć, że klub ekipa z „Teatru Marzeń” wygrała los na loterii, bo pozyskała za stosunkowo niewielkie środki gracza, który pomimo upływu lat wciąż jest gwarantem jakości.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button